Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, impreuna! (50)


Recommended Posts

Salutare Timisoara, Io mai rar pe aici ca nu prea am timp. Azi am fost la coafor de m-am tuns scurt asa cum imi place mie si cum ma simt bine. Lui Paul i se misca un dintisor asa ca acum avem pretext sa nu mancam ca ne doare dintisoru[:D] Ana, Florin mai poate da pentru carnet inca de doua ori in pretul care l-a platiti. Din cate imi aduc aminte asa e si la noi, platesti si poti da de 3 ori in pretul ala. Amutza, eu cu limba stau destul de greu. Este o bunica bulgaroaica care vine in parc cu nepoticele si ma conversez cu ea intr-o sarba-engleza. Eu inteleg tot dar nu pot sa ma exprim, parca am limba legata. O sa-mi dau eu drumul si atunci sa vezi marea americanca ... Dani, tim pumnii sa iasa bine! O sa pun poze curand Va pupa Silvana si Spidermanu Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare, Kati...ce surpriza se pregateste? Silvana,pai e bine asa,daca se poate repeta examenul.Bafta maxima lui Florin!Cat despre limba...ai sa-ti dai drumul incet-incet.Toata chestia este sa vorbesti zilnic si cu timpul ai sa ajungi sa gandesti in engleza si asa o sa iti vina mai usor.Asta e tot chichirezu':sa gandesti in limba in care vorbesti.Cat despre dintisorii cazuti si lipsa de pofta de mancare din cauza asta....hai mamico!pune-te si tu in situatia lui Paul si lasa-l ca poate chiar il doare....Va pup! Ei....eu sunt un pic suparata,ca Luana tot tuseste de vreo 3 zile si azi dimineata culmea culmilor a fost ca a facut temperatura...si imi tot spunea ca se simte rau.Am lasat-o asa la gradi,ce sa fac?Ca nu am cu cine o lasa.Am vorbit si cu doamna ei de treaba asta si ea m-a asigurat ca pot merge linistita la servici,ca se vor ocupa de ea si de este vreo problema sa ma sune...Stau cu gandul la Luana,dar vad ca nu m-a sunat nimeni pana acum.Diseara mergem la control,ca tare ma bate gandul ca din cauza amigdalelor iar sunt probleme d-astea... Va pup si sa aveti o zi cat mai buna! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, Timisoara! Ce fac Doamnele? Ana, imi pare rau de Luana, auzi, de ce nu mergi la Ienciu? sa o vada? E un tip super ok, si este singurul care face operatii de amigdale prin injumatatire( decupaj). Asta fiind o tehnica moderna, cu laser, fara traume, si ideea este ca nu sunt scoase definitiv. Zic si eu...pe Ines a vazut-o dar nu e nevoie nici de injumatatire, deocamdata... Vroiam sa te intreb, ce musafiri vei avea? ca nu ne-ai zis? Silvana, bafta lui Florin, tie rabdare si tutun mult...cu engleza... Eiii, iaca ce copii mari avem, parca mai ieri sugeau din biberon, pe aici, acum avem deja un prim copilas caruia ii cad dintisorii... Ce trece timpul... I-ai povestit de Zana Maselutza? Eu i-am povestit deja la Ines, desi mai are pana o veni si la ea in vizita Zana... Mey, eu am avut cateva zile de cosmar, am mai facut intre timp 2 teste de sarcina, rezultat tot negativ. Azi dimineata m-am linistit...totul e sub control, desi zau, ca toata lumea imi spunea, daca ar fi fost sa fie, sa-l las, sa aiba si ines un fratior. Acuma, sincer, m-am tinut eu mare si tare, ca fac si dreg, calculasem deja cand s-ar fi nascut, prin decembrie, inainte de Craciun, si m-a pocnit o schimbare radicala, ca mai aveam putin si mergeam pe drumul asta... In fine, am trecut cu bine, la mustata cum se zice, asa ca de azi incep AC-urile, sa nu mai stau cu stres. Anda, merci pentru sprijinul moral acordat...pusi! Aaaaa, sa va spun, am vb cu gabi, m-a rugat sa va pup pe toate, sa va transmit ca ii este dor de voi, si o sa pun cateva poze trmise de ea pentru voi, sper pe diseara... [zana][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [tv] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]MONTAJ INES[/url] [foto][url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url] [tv] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse"]Sweet memories[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza, s-a trezit si ratza!!! doris, multumim de mesajul de la gabi. pupam si noi pe ea, poate mai apuca sa intre sa ne pove de la germanitza. caut deseara pozele[olala]. hai ma, ines are nevoie de un surior![;)] ana, surpriza va fi/nu va fi. era vb de 1 iunie cind la mall se organizeaza o zi pt. copii, consi se ocupa de chestie si vroia ceva ajutoare. va fi chef mare cu multe baloane, face-painting, inodat baloane, cintat, dansat etc.etc. deci treb sa ne infiintam[olala]. imi pare rau sa aud ca luana e bolnavioara. poate e doar o viroza trecatoare, nu amigdalita. pupam fata sa-i treaca repede, repede. silvana, si noi cu dintisorii ne hcinuim, la noi acuma ies[:D], voi acum ii pierdeti[:D]. pupam la spiderman-ul paul sa-i treaca! mariaa, nici o veste? deya, mai poti, mama? na hai ca va pup, sa aveti o zi buna! azi mergem si noi la dr. sa vedem de ce e robi chiar asa de plingacios si daca nu e nimik doar dintii, facem si vaccinul de 6 luni care l-am tot aminat din cauza racelilor. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f"]poze krisztina[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2"]poze robi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

' neatza fetelor vesti, nu prea...nu mi-au raspuns cei din Budapesta, le-am scris vineri. ma bazez pe principiul ' vestile rele circula repede' :) 'rusu' a venit greu de tot si cu strigaturi, dar a venit in fine. in schimb am fost ieri cu Daria la simpozionul organizat de APFR la Prefectura. nu stiu daca ati vazut subiectul, dar daca cititi si sunteti de acord cu ideea semnati va rog petitia online si chiar mai mult - daca puteti ajuta cu semnaturi reale pentru demararea actiunii va rog sa-mi spuneti. ma gandesc la un loc de munca unde vin multe persoane, se lucreaza cu publicul, etc. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99918&whichpage=1 Poate realizam ceva frumos impreuna:) Katik, orice, numai disperata nu :)) va pup cu drag si va doresc o zi frumoasa. Mariaa rabdarea este cheia fericirii !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Timisoara, Mey Ana, Paul face figuri la mancare de cand este el pe lumea asta, iar acum cu dintisorul are un motiv in plus sa nu manance. Cand il chem la masa nu poate manca ca il doare dintisorul. Pana acum nu ii era foame, il durea burtica si mai inventa el altele ... Da, de zana maseluta i-am povestit. A trebuit sa-i povestesc ca e mai cacacios de felul lui si cand i-am zis ca i se misca un dinte mai ca plangea si atunci mi-a venit in minte povestea cu zana si s-a mai linistit. Katy, lasa ca vin si la voi vremurile cu caderea dintisorilor. Pupam nazdravanii Aici e o vremea aiurea, azi noapte a plouat incontinuu iar acum e tare posomorat afara, mi-e ciuda ca nu pot merge cu Paul in parc. Va pupam Silvana si Spidermanu Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] [hopsieu] Buna seara,dragelor! Da vad ca a-ti scris nu gluma..... Dorisuca apuca-i si eu sa vad inceputurile voastre,fain de tot [grup] numeros dar parca s-a destramat putin [?] Faina pagina [flo] [flo] Danitin imi pare rau pentru Loganutz,dar e tabla si se face la loc.Bine ca nu ai patit tu ceva,daca s-a sifonat se calca [:)] Silvana nu am apucat sa iti spun. Ma bucur pentru voi ca a-ti ajuns unde v-ati dorit,sa va dea Domnul numai bine.Cu limba ai sa o inveti este foarte usoara numai sa ai cu cine sa te intretii la vorba,de dintisor...lui Spaiderman Paul ii cad si la Maya dau semne ca ies [bang] [bang] ma omoara cu zile ce plange de durere de gingiutze. Ana imi pare rau pentru Luana.Iar gripa sau raceala???Bat-o frasu' de viroza nenorocita [:(] iar chinuie fata. Katik vad ca la voi sunt dintisorii [bis] [bis] suuuper,dar cred ca si maraiala....... la greu. Asa a-ti intarziat cu vaccinutzul de 6 luni??? Noi suntem binisor,daca nu ar durea-o pe Maya gingiutzele atat de tareee....Aproape toata ziua e maraita. Fetiliiiii........sa ma laud cu Maya mea [:D] De 4 zile sta pe piciorusele ei fara sprijin din partea nimanui [bum] [batetoba] [bis] si de aproximativ 1 saptamana se rostogoleste in pat si sta in patru labe [copil] [disco] [disco] Sunt super,super fericita si tineam sa impart asta cu voi. Daca am uitat pe cineva sa nu se supere dar sunt zombii de oboseala,merg sa ma culc ca nu mai rezist. [:X] [:X] [:X] [:X] la toata lumea. Noapte buna! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Ieri a fost cam nashpa,ca l-a sunat asistenta de la gradi pe Marius ca Luana avea 39,2 temperatura asa ca am plecat valvartej de la servici,mi-am luat copila si hqi acasa la doftoricit.Aseara am fost la doctor,ne-a dat tratament,insa nu am reusit sa i-l dau ca a vomat tot.Asa ca incerc azi iara.E cu febra,moleseala....ce sa va spun?Imi vine sa-mi dau demisia din functia de mama... Doris,multumesc de sugestia cu dr.Ienciu...nu ma mai incumet la asa ceva,am facut o operatie de polipi lui Alex cand era mic,urma sa ii scoata si amigdalele si cat am tras...nu mai vreau sa repet experienta.O sa vedem ce va mai fi.Musafirii sunt urmatorii:in 19 Mai,sambata,vine sora mea ,care lucreaza pe vas de croaziera,la mine in Timisoara,impreuna cu prietenul ei,italianul.O sa stea pana in 21 Mai seara,cand pleaca la cealalta sora a mea,la Roma,ca sa fie acolo cand sora mea va naste.Asa ca o sa mai am un nepotel,incepand probabil cu 23-24 Mai.Iar ceilalti musafiri sunt americani sadea,pentru ei facem un tur al tarii si vor veni la noi in 14 Iunie.Cam asta e! Silvana,asa e cu copiii....trebuie sa ne mai dam si dupa ei.Eu,cu doua exemplare renumite la usa,te inteleg perfect.Nu pot decat sa spun sa ai rabdare cat cuprinde,sti tu mai bine. Kati,faina treaba cu 1 Iunie...sper sa fim ok si sa putem merge si noi. Laura,felicitari de progresele micutei!Doctorita ne-a scris amigdalita pultacee pe reteta,cu toate ca a zis ca inca nu are puroi,doar ca e putin rosu gatul...Nu stiu cum sa ii dau antibioticul,are un gust de pelin...am luat si eu pe limba si mi-a ramas gustul amar mult timp,ma gandesc ca d-aia a si vomitat.O sa incerc sa-l combin cu suc sau lapte,vad eu. Mariaa,poate daca insisti vei primi un raspuns...nu stiu ce sa spun.Eu am avut ceva treburi la munca,nu am fost online saptamana asta,ca se face reorganizare,bla,bla,bla...complicat oricum,iar acum sunt acasa cu Luana pana luni inclusiv.Daca arde cu site-ul ala,poti scrie lui Marius,pe mijamarius@yahoo.com,acelasi ID si pe messenger. Cum scriam sunt acasa pana luni inclusiv,nu stiu cand mai apuc sa intru,poate dimineata,asa ca va pup,saru-mana ca va ganditi la noi si sa auzim de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! anaa, imi pare rau ca sunteti din nou betege!off-off, nu mai trec odata astea, saracii copii, nici nu apuca sa se bucure de viata ca lumea ca tot timpul sunt doftoriciti. ce antibiotic ti-a dat de-l vomita asa? krisztina mi-a vomitat Zinnat-ul, si atunci a avut tot puroi in git. nasol de tot.multa sanatate, ne gindim la voi!!!![pup] ei, deci mergeti sa votati cu tot familionul[:D]. laura, felicitari mamica!!! adica felicitari bebe maya!!!noi suntem mai lenesi, ne invirtim, ne sucim, stam in fund dar ne mai si rasturnam ca-i tare distractiv, in picioare facem genoflexiuni numai. avem doi dintisori jos si cred ca mai ies o tura ca suntem tare miriiti si ne dor gingiile, nu dormim bine deloc, cu multe pauze... am facut ieri vaccinul(am intirziat cu el din cauza racelilor, asta este, dar n-o fi acum un capat de tara), robi n-a plins deloc, nici pis n-a zis. asa m-am convins ca copilul nu are nimik, nu otita, nu git rosu ci il dor dintii.vad ca pina acum nu a avut nici o reactie la vaccin, ceea ce e super ok. mariaa, eu as semna dar ma misc tare greu de acasa, poate facem o intilnire si vii cu hirtia[:I]. danitin, din nou ingropata in munci?hai mai treci pe aici ca lipsesti de multisor[:I] silvana, si noi va [pup] pe voi!!! no hai ca m-am intins ca o placinta[:D], ma duc sa fac treaba ca azi am de umblat de pletit diverse asa ca ma inarmez cu multa rabdare, ca doar ma duc pe la ghisee[blabla] va pupez, sa aveti o zi buna! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f"]poze krisztina[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2"]poze robi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata la fete, Ne revenim incetisor....Luana a luat medicamentele ieri si m-am bucurat ca a mancat.In schimb a dormit de-a rupt,probabil si de la medicatie. Kati,saru-mana ca te gandesti la noi!Pai are de luat Klacid,Rhianthiol si Nurofen.Klacidul ala are gust ca penicilina V,amar,dar am citit pe prospect ca se poate da cu lapte,asa ca m-am conformat si l-am administrat cu succes.Drept dovada ca Luana l-a inghitit bine si febra nu a mai facut,chiar s-a mai inviorat putin si cum a auzit de iarba verde ii sticleau ochisorii de fericire.Il tot intreba pe ta-su cand mergem o data.Sper sa tina vremea cu noi,ca uite cum e azi si duminica sa fie soare si cald,ca sa iesim la Hitias cu sora mea si prietenul ei... Sa aveti si voi sanatate maxima! Ei,dragelor,va pup si va doresc un weekend minunat!Sa auzim de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...