Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, impreuna! (50)


Recommended Posts

Salutari dragelor... Pai pot spune ca Luana e bine acum...a luat pana la urma si antibioticul ala nashpa la gust si si-a revenit fata...Vineri dimineata ma suna Diana,sa ma intrebe de mandra si se auzea chiloman la mine....ca ce se aude...pai,zic eu,ce sa se auda?!si-a revenit Luana:se certa ca tzatza cu Alex...Deci ,in concluzie,e bine. Nu am fost nicaieri duminica,evident,la vremea de tot cacatul care a fost....am bantuit prin Mall...si pe la magazine,ce sa facem?!Bine ca am fost impreuna ca nu ne vazusem din decembrie anul trecut si l-am cunoscut si eu pe pretenul lu' sor-mea. Doris...eu mai am un nepotel de la sora mea care sta sa nasca azi-maine...e marisor,ca in 3 iunie implineste 3 anisori... Kati,Amalia,Dana...saru-mana de incurajari si urari! Dana draga....pai au venit plini de cadouri si inca ei au platit absolut toate consumatiile,de orisiunde am fost...ca am vrut sa dam si noi o cinste colea ,de un suc si o bere si s-a burzuluit sor-mea la noi de mai avea putin si ne batea...la care Marius i-a spus ca sa ramana cu noi cat mai mult...ca asa musafiri sa tot ai... Laura...sincere condoleante pentru decesul bunicului tau!Dumnezeu sa-l odihneasca! Cam asta fetelor...noi am inceput sa facem cumpereturili...ca mai sunt 3 saptamani si "vine" americanii,bre....[:D] Hai ca va pup si s-auzim de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

promit sa scriu la sfarsit de spataman mai mult acu ma asteapta o teza maaree din 11 mii de comentarii va pup si tineti-mi pumnii a inceput numaratoarea inversa. Laura condoleanta si fi tare.toti trebuie sa trecme prin asta din pacate va pup aveti grija de voi deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Timisoara, Laura, condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca. Dani, vrei sa stii unde sunt fetele care au inceput primul subiect? Io, io, sunt und din ele[:D] Primul subiect, inaintea astuia cu Timisoara si locuitorii ei, eu l-am deschis si se numea Mamici/tatici din Timisoara. Nu s-a scris la el si s-a pierdut Kati, nu am fost la vot pentru ca aici in Chicago era o singura sectie de votare la Consulatul Roman. Si pentru ca in zona nu ai unde sa parchez masina, e chiar in centrul orasului unde sunt si zgarie norii nu ne-am dus. Facusera romanii de aici o petitie pentru deschiderea unei alte sectii de votare dar nu s-a aprobat. Ana, ce americani zici ca astepti? Deya, spor la invatat! Va pupa Silvana si Spidermanu' Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, Deya,spor la invatat! Silvana,americanii stau in Virginia si nu mai stiu cum,pe coasta de est,la mal de ocean.Cu el vorbesc pe messenger de vreo 7 ani,iar cu ea de vreo 3 ani...Vin in 14 la Timisoara. Fetele...ce bine ca nu mai ploua...ma simt mai bine cand e soare afara,chit ca e cald. Hai ca va pupez si sa aveti o zi cat mai buna! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Azi fac eu [cafea] daca doriti. Apuc si eu a va scrie,ca nu am mai intrat de multicel pe aci avand in vedere evenimentele neplacute din ultimul timp. Vreau in primul rand sa va multumesc pentru incurajarile si gandurile de bine. In al doilea rand imi este tare greu sa trec peste acest eveniment pentru ca din 2005 pana acum am inmormantat 3 bunici. In 2005 a murit tata lui tata,la 1 an si 11 zile a murit mama lui tata iar acum in 2007 chiar pe data de 19 mai cand Maya implinea 8 lunisoare a murit tata lui mama. Mai am o bunica [q][q][q][q][q] ma [ruga][ruga] la Bunul Dumnezeu sa o mai tina barem pe ea in viata,macar cativa ani.Mama e terminata,ieri sapau in gradina,ca bunica sta la tara si a spus ca sapau si se uitau peste drum,unde este cimitirul si se vede mormantul bunicului si plangeau de mama focului. Chiar spunea bunicul,ca atunci cand va veni vremea sa plece in lumea celor drepti,se va muta peste drum [q][q][q] Asta este viata.Daca nu era Maya cred ca treceam peste toate astea mult mai greu,dar ea imi da asa o putereeee...[greutati] Maya e maraita de ceva vreme,cred ca e timpul sa isi faca aparitia primii dintisori. Silvana cu votul nostru sau fara tot a iesit Tata Basescu cum ii spune Doris [bis][bis] Deya bafta la teze si....urmeaza bata-l vina BACU. Dar trece si asta si urmeaza altele [:D] Ana ma bucur tare mult ca i-a trecut Luanei viroza. Pai tu,cu cine vrei sa se certe fata daca nu cu Alex?? Cu papuselele? [blabla][blabla] Cand eram de varsta lor eu si cu sora-mea ne si [box] sa o fi vazut pe mama dupa noi prin casa [:-)))][:-)))][:-)))] ce vremuri faineee,ciiiine stie cand ma voi mai intalni cu ele,eheee pe lumea ailalta [:)] Katik voiam sa iti spun ce sa iei da vaz ca tu inca alaptezi [flo][flo][flo] suuuuper.Eu nu am avut lapte la piept decat 6 saptamani si asa am plans cand s-a oprit de tot...e asa faina legatura dintre mama si bebe la san,ceva de nedescris in cuvinte.Poate imi da DD mai mult laptic la al doilea [:)] asta daca o mai vrea domn' sotz Claudius [mariaj] [batcap] numa sa mai creasca domnisoara Maya. Danitin profita din plin de zilele libere si relaxeaza-te draga mea,tu poate mai ajungi si pe la un SPA [?][?] Ca eu una asa as mergeeee...dar [bang][bang] Amutza [:X][:X] sa creste-ti si voi mari si sanatosi. Ce tare e Alisa in iarba cu iepurasii [olala] No dragelor merg sa schimb cupilul ca a facut kk, apoi ma pun sa fac ceva papaica pentru pranz si apoi iesim la plimbareala. Va doresc o zii faina! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vedeti, incerc sa recuperez.... Ana vb lui Marius asa oaspeti sa tot ai si sa stea muuult. Eu nu mai pot de drag dupa cadouri primite "de dincolo" cred ca am ramas cu trauma de pe vremea lu ceasca [:D] cand orice vizita din vest ma lasa ca in fata vitrinei cu minuni. Nasii Spiridusului tocmai s-au intors dintr-un voiaj superb - Olanda, Germania, Austria, Franta, Anglia si i-au adus cate ceva, abia astept sa vad ce, da parca nu-mi vine sa-i zoresc.... Silva - e, de la inceputuri, si io bantuiam pe forum dar nu va descoperisem, eram pe la parintii intreaba si tot ei raspun [:D]speriata zdravan de tot felul de chestii din perioada graviditatii.Cum merge, ce mai faceti, Paul cum se acomodeaza? Deya tinem pumnii si asteptam dupa [cheers] Eu trebuie sa ma mobilizez ca asa nu mai merge. Casa e cu fundu-n sus, io arat ca [nervo] - de azi incep program de smotru in casa - mai intai trebuie sa fac ORDINE - apoi poate cu ceva ajutor curatenie propriu zisa. Si tot de azi trec la program intensiv de infumusetare! O zi faina sa aveti! Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/album?.dir=56c9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http3a//pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/my_photos"]Spiridusul in al treilea an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana...si mie imi place sa primesc cadouri,indiferent de unde sunt....hehehehehe[:D]...Sa ai spor la treaba si ...sa te mobilizezi! Laura,asa cum scri si tu...asta e viata.Toti vom merge "peste drum" intr-un final!Viata merge inainte,cu bune si cu rele...Apropos de cafteala intre frati...si la noi la fel,dar daca vrei sa te intalnesti iara cu asa intamplari,fa-i Mayei un surior sau o fratioara....hehehe...zic si eu! Si sa va zic si vestea cea mare: azi dimineata,la ora 8.30,am vorbit la telefon cu sora mea din Italia,care era in drum spre maternitate,mergea sa nasca cel de-al doilea copilas,un baietel....Asa ca sa-mi traiasca nepotelu' si dau virtual de baut la toata lumea!Sunt bucuroasa...si sper ca sora mea va fi bine! [bum][bis][cri][cheers][disco][bere][berica][9cer][majoreta][papica][pepsi][pk][roker] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annnnaaaaa pai sa fie sanatos,voinic si frumos si sa creasca mare,mare.Il pupa mama de flacau. [bum][bis][bis][bis][cheers][cheers][cool][disco][disco] [berica][berica][berica][pk][pk][s][s] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, nu am mai dat de mult pe aici...am fost intr-o vajaiala... nu au venit decat o parte din analize, respectiv toxoplasmoza mea care se pare ca e iarasi pozitiva, celelalte analize legate de Borelioza nu au venit, nici ale mele nici ale mamei. m-am saturat efectiv... am inceput cu Darievelin sa batem drumurile sa gasim sustinatori ai proiectului Babyklappe. Am fost in Odobescu si au fost foarte amabili cu noi si ne lasa sa strangem semnaturi de acolo, de la mame si apartinatori. speram sa avem acces si in Biserica si atunci impactul v-a fi si mai mare apoi urmeaza licee si scoli. in plus, sunt rascolita...am vazut copii abandonati acolo. erau 3 baietei; unul dormea, altul plangea de numa si unul era treaz si privea asa...in lumea lui. pe ultimul l-am luat in brate, era cat antebratul meu. sunt rascolita - cred ca de fapt FIV-ul spre care ma indreptam nu-si mai are rostul. oricum adoptia era o ultima solutie, acuma ma intreb de ce ultima... sunt bulversata si pentru ca mama e cum e, nu stiu ce urmeaza...pot fi luni grele din nou...daca fac pasul asta si neglijez pe careva dintre ei?! casuta noastra e mica...ce sa fac Doamne ?! intre timp, pregatim interviul la radio asa incat sa fie cat mai putini astfel de copii abandonati... Ana - multe felicitari si sa fie sanatosi si bb si mama ! Va pup pe toate fara deosebire:) Mariaa rabdarea este cheia fericirii !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,multumesc de urare!Pai da: de ieri mai am un nepotel,nascut la termen,cu 3600g greutate si scor APGAR 10.Si mamica(sora mea) si bebelica sunt bine si sanatosi.Nasterea a fost natural si in decurs de 6 ore.... Mariaa...traim intr-o lume plina de contradictii...Degeaba omul e cel mai inteligent animal de pe Pamant pentru ca in acelasi timp este o contradictie,omul in sine...Asa cum doi oameni care privesc o imagine o vad total diferit unul fata de celalat...tot asa e si in viata,de aceea spunem ca fiecare om este un unicat,fiecare cu incarcatura lui genetica.Grijile lumii sunt multe si sa ti le asumi si sa te gandesti la ele,sa te incarci sufleteste,emotional,fizic si psihic cu ele...parerea mea,trebuie sa fi o persoana deosebita,cu o tarie de caracter fenomenala,cu o putere de gandire demna de un Dalai Lama sau o Maica Tereza,cu o putere de stapanire emotionala,a trairilor psihice....ceva supra omenesc...nu stiu cum sa-ti explic.Sa iti exemplific:matusa mea,o femeie in contradictie cu ea insasi,o fiinta pe cat de ciudata pe atat de fascinanta...in urma divortului ei,dupa 19 ani de casnicie...a decis ca e bine sa nu sufere din cauza asta,ca ce a fost a fost,asta e viata si se intampla si la case mai mari.Asa ca s-a decis sa faca ceva...ceva constructiv si,asa ca tine si Dariaevelin,s-a apucat sa adune semnaturi,da-i si fa hartiute,cereri si alte cele pentru a ajuta copiii bolnavi de SIDA din Constanta si,in special,pe cei abandonati in spital.Mariaa...nu cred ca vrei sa-ti povestesc ce imi povestea ea,nu cred ca vrei sa sti cum plangea in telefon si injura omenirea pentru toata suferinta acelor copii...Atat iti povestesc:avea printre copilasii de acolo o simpatie,un baietel de 5 anisori,care cand o vedea ca intra in salon desfacea bratele larg si incepea sa rada si s-o strige mama.Il lua in brate si il pupa si il alinta,ii ducea dulciuri si jucarele(toate din putinii bani pe care matusa mea ii are ca venit)si toata ziua stateau impreuna,pana catre ora 17 cand era obligata sa paraseasca spitalul.Si intr-o dimineata a mers acolo,s-a intalnit cu simpatia ei...au stat impreuna si au facut lucrurile obisnuite...cand a plecat seara i-a promis micutului ca se vor revedea a doua zi,numai ca a doua zi,cand matusa mea a intrat in salon...baietelul nu mai era,murise peste noapte.Sa-ti mai povestesc tragedia prin care a trecut matusa mea??????Iti scriu acum si am ochii in lacrimi.Eu am suferit numai din cauza povestii si nu am fost de fata,caci eu sunt aici,in Timisoara si matusa mea acolo,la Constanta...Pot sa iti spun ca matusa mea a avut nevoie de un an de zile ca sa isi poata reveni.A renuntat din acea zi sa se mai implice in astfel de evenimente.A fost obligata sa admita,de una singura,ca nu are taria de caracter si puterea sa fie o a doua Maica Tereza.A fost pur si simplu bolnava...daca intelegi ce spun.Mi-a fost teama pentru ea si eu,ca nepoata a ei,am lasat rusinea la o parte si i-am interzis sa se mai implice in astfel de actiuni.Eu ma stiu pe mine cat sunt de slaba si recunosc cu mana pe inima ca niciodata nu ma voi putea implica in asa ceva,nu am putere emotionala,sufleteasca,trupeasca sa imi asum greselile altora si lipsa de constiinta a unor mame...poate nevoite de viata si situaite sociala sa ia astfel de decizii. Te admir,draga Mariaa,pentru taria ta de a te implica in asa ceva,succes tie si Darieievelin pentru ceea ce ati demarat si sa dea Dumnezeu sa reusiti si picatura starnita de voi in oceanul vietii sa faca acele valuri care sa va aduca multumire pentru ceea ce faceti si sa aduceti in atentia oamenilor suferinta copiilor. Sper ca nu te-am suparat cu cele scrise,pur si simplu m-am starnit ,ca si eu,ca multi altii...nu pot intelege cum de exista atat nedreptate si suferinta in aceasta lume. Va pup fetelor si va doresc tot binele din lume! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...