Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am cam aceeasi problema


Recommended Posts

Buna ziua tuturor! Am citit in mare problema lui Miramar(daca am retinut bine nick-ul).Momentan ma confrunt cam cu aceeasi problema .Am o relatie de aproximativ 6 luni de zile din care nu stiu sincer cu ce sa zic ca m-am ales .Poate doar cu foarte multa tristete.La inceputul relatiei prietenul meu era foarte atent cu mine , ieseam sa luam pranzul impreuna , ieseam seara in oras .Dupa cum v-am zis , era foarte atent.Dupa o perioada scurta de timp s-a schimbat complet .A inceput sa nu ma mai "vada" .A inceput sa imi reproseze lucruri stupide cum ca as vorbi prea mult pe chat , lucru neadevarat .Chiar daca ar fi fost asa , sa resupunem , nu vad ce ar fi rau in a vorbi pe un instant messenger cu persone pe care le cunosti daca te afli la departare de casa sau ceva gen. Planuiam sa facem un copil .Am ramas insarcinata .Au inceput mii de probleme iar el a inceput sa o ia razna complet .Era parca impotriva mea mereu.Can i-am spus ca sunt insarcinata caci simt schimbarea in organism mi-a dat o replica de m-a lasat masca :" Nu esti insarcinata caci inca fumezi" Este adevarat ca inca fumam .Nu aveam o problema cu tigarile la momentul acela.Dar dupa ce am facut testul pentru a imi confirma , de fapt pt a-i confirma lui mai mult ca sunt gravida nu mi s-a parut a fi entuziasmat asa cum parea in momentul cand ne-am decis sa facem un copil. I-am spus ca am sa renunt la tigari si am facut-o pentru o scurta perioada de timp .Insa nu am mai rezistat stresului si am reinceput cu tigarile .Incepusem sa am deja greturi si sa nu suport fumul de tigare iar el inca fuma in casa. Finalul sarcinii a fost :"avortul" Am plans si am regretat si inca o mai fac .Dar el m-a "ajutat" sa iau aceasta decizie cand mi-a zis :"nu cred ca este copilul meu".Aum , voi cand cititi asta o sa va ganditi probabil ca ies din casa foarte des si ar fi putut avea astfel de dubii.Insa ..NU.Am iesit din casa doar cand ma scotea el , am fost ceva gen casnica asteptand sotul acasa indiferent de ora la care ar fi sosit. Problema este ca relatia asta este o zi frumoasa ,o saptamana plina de certuri si reprosuri.Nu stiu sincer ce sa fac.Un sfat aveti ? Lyvya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamne, cum il mai suporti langa tine???? Eu pot sa-ti spun ca am trait o poveste similara care a lasat urme adanci si un gust amar, un dispret fata de propria-mi persoana pentru lasitatea si slabiciunea de care am dat dovada.... f greu mi-am revenit(daca pot spune ca mi-am revenit),si mult am luptat cu mine sa raman OM, sa invat sa iert,sa imi scot ura imensa din suflet...inca nu am reusit, dar ma rog zi de zi sa pot ierta! iti doresc putere, si intelepciune... nu as putea sa dau un sfat, pentru ca fiecare dintre noi e diferit de celalalt, fiecare stie cat poate "duce", eu una am ales si am PLECAT a doua zi,fara sa intorc privirea in urma... [gravi]26+ [url="http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=b4aascd"]haine gravidutzaaa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca nu am avut curajul pana acum si i-am cautat mereu cate o justificare pentru tot ceea ce a zis si ceea ce a facut chiar si atunci cand ma ranea rau . Am tacut mereu si am incercat sa depasesc toate aceste mmente. Cu cat incerc mai mult cu atat mi se pare ca de fapt el o face intentionat si ca pentru el nu a fost nimic serios . As putea sa mentionez si faptul ca el a fost casatorit iar sotia lui l-a parasit avand chiar un copil cu el a facut pasul asta. Mi-am pus intrebari tot timpul referitor la motivele acelei femei de a-l parasi .. Nu imi gaseam raspunsurile atunci cand a intrebam , dar dupa ce am petrecut o perioada buna de timp cu el am inceput sa "vad"..pentru ca am ajuns probabil in aceeasi situatie in care s-a aflat ea la momentul deciziei de a-l parasi. Lyvya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai,tu insati vezi noiamul de probleme... tu stii ca nu e nimic la locul lui.... vrei doar aprobarea noastra sa-l parasesti? pentru ce stai cu el?! cum poate sa-ti spuna ca nu e copilul lui? asta e culmea.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moniboni,ai dreptate , nu vreau sa stau langa asemenea persoana si cu siguranta nu vreau sa imi petrec tot restul vietii fiind "presul" lui. Am tacut pentru 6 luni (vorba vine ca am tacut caci de obicei nu suport sa fiu pusa la perete pentru lucruri care sunt normale).Un exemplu ar fi urmatorul : "El avea si are inca o femeie care vine si face curatenie o data pe saptamana in casa, cu toate astea era nemultumit de mine pentru ca nu faceam eu curatenie .Ca sa ii inchid gura am inceput sa fac curatenie,nu va pot explica ce fel de curatenie fac.Totul sclipeste.Intotdeauna am avut grija sa aibe hainele spalate si calcate si cu toate astea tot nemultumit era,a vrut si mai mult de la mine , sa i le pregatesc in fircare dimineata .Sa aibe pe pat hainele de lucru . Am facut-o si p-asta . A! Ca sa nu uit , de cand am inceput sa fac curatenie in casa in fiecare zi tipa pe care el o PLATESTE ca sa vina sa faca curatenie pur si simplu nu are ce sa faca atunci cand vine .Stam la cafea si la tigari cele 4 ore in care se presupunea ca ea sa faca curatenie . A inceput apoi sa imi reproseze ca nu gatesc .FALS! Gatesc , nu ma laud , chiar imi place sa gatesc atunci cand stiu ca exista cineva care sa manance practic mancarea pe care o gatesc.Caci sincer.. singura sa fii nu ai chef sa mananci .Eu cel putin asa sunt.Ma multumesc cu cateva inghitituri un sandwich eventual si gata cu mancarea.De ce gatesc cand el nu mananca acasa?Se duce la restaurant in pauzele de masa si chiar seara cand pleaca de la munca.Nu cu mine ..El stie cu cine! Singurul lucru bun pe care il pot vedea sau mai pot vedea este faptul ca a renuntat la bautura caci atunci cand l-am cunoscut nu traia fara sticla de vin pe seara cand se intorea de la munca. Lyvya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta,intr-adevar vad noianul de probleme insa sunt si lucruri care fac situatia mai complicata. In primul rand incerc sa ies din firma lui .Pentru ca sunt actionara in firma lui. In al doilea rand daca fac acest pas trebuie sa fiu sigura ca am unde sa plec cand am sa parasesc aceasta casa . Daca ati observat am zis ca nu sunt in tara momentan si este greu. Daca imi fac bagajele acum si plec nu am sa pot inchide usa definitiv caci va trebui sa ma confrunt cu problema firmei.Plus ca singura varianta ar fi sa ma intorc in tara.Iar in tara nu prea am la cine sa ma intorc.. Stiu ca relatia asta este imposibila.Felul lui de a fi nu ma ajuta deloc,dimpotriva ma aduce in pragul depresiei . Am gasit ceva de lucru aici dar este temporar si part time.Asa ca ce castig nu imi ajunge nici macar pt o saptamana momentan. Probabil o sa spuneti ca este vb de interes .Nu stiu cum sa definesc situatia.Daca as sti ca am un loc unde sa "trag" sa ma intorc as pleca acum , nu maine nu in zilele ce vin. Lyvya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...