Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietenia/iubirea pentru un barbat- care-i diferen


Recommended Posts

E o mare deosebire intre un prieten si un iubit.Eu am avut mereu prieteni si cred ca barbatii sunt mai de nadejde decat femeile. Cu un barbat poti foarte bine sa fii "camarad", schimbul de idei si informatii de ambele parti e delicios. Exista incredere subinteleasa, sprijin la nevoie si avantajul de a avea cu cine iesi cand n-ai iubit [:)]Nu toti barbatii se gandesc la sex daca vad o femeie. Si ei au nevoie de comunicare si pot lega o prietenie sincera. Totul e sa fiti pe aceeasi lungime de unda. Cineva zicea ca iubirea e egoista, ia si da cu amandoua mainile,pe cand prietenia se multumeste cu putin si acest putin e tot ce e mai bun pe lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu vreau sa scot acum reguli si definitii, vreau doar sa-ti povestesc despre prietenia mea cu un barbat: eram studenti. 3 zile pe saptamana locuiam impreuna (in aceeasi camera, dormeam in paturi diferite) vorbeam despre orice ( de la politica la moarte si de la mari iubiri la barfe meschine despre cunostinte comune) si toate parerile lui mi se pareau interesante. vedea intotdeauna lucrurile altfel decat mine, dintr-un unghi la care nu ma gandisem. ne ajutam reciproc: eu pe el la curatzenie, el pe mine la calculatoare [biz]. Imparteam mancarea, ne imprumutam bani. nici o clipa nu l-am vazut ca pe un altfel [il] de partener. dar de drag, imi era tare drag si imi este si acum, cand ne vedem si vorbim foarte rar. acum imi este si dor de el si cateodata as avea atata nevoie sa vorbesc cu el. ce s-a intamplat? au aparut prietenul meu / prietena lui (actuala lui sotie). al meu a inceput sa maraie ca cu el vorbesc mai multe poate chiar de relatia noastra, a lui ... nu stiu ce a zis, dar el incheia discutiile cu mine cand se apropia ea. ramane cel mai bun prieten al meu. as da orice sa ne intalnim si sa stam o ora de vorba fara sa ma simt vinovata ca al meu s-ar supara daca ar afla si fara sa-mi dau seama ca el a mintit-o pe ea pentru a se intalni cu mine. [V] Catrinel Zambeste-mi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crisseis
Nu fac sondaj de opinie, vreau sa-mi inteleg propriile sentimente fata de un barbat. Cum va dati seama ca iubiti un barbat?Din asemanarea sistemelor de valori? pareri asemanatoare despre tot felul de lucruri?sentimentul ca va puteti baza pe el?dovezi in acest sens din partea lui? Ma gabdesc ca nu stiu sa dau o definitie dragostei, dar as putea spune ca atunci cand iubesc am nevoie de prezenta lui mai mareu, imi place sa discut cu el despre cate-n luna si-n stele, imi doresc sa-l ajut, sa fiu prietena, confidenta lui..nu ma pot abtine sa nu ma manifest afectuos fata de el, i-as spune ca-l iubesc, as crea situatii romantice, in fine..cam toate astea. Pe cand cu un prieten barbat...? lucrurile se opresc , cred, doar la ajutor reciproc, respect... Voi cum vedeti lucrurile?Deci, cum iubiti si cum simtiti si aratati asta?
Eu cred ca daca te intrebi asta, deja intuiesti cumva raspunsul....la nivel general putem dezbate pe 20 de pagini, dar eu as sti (undeva in forul meu interior) [alcool] ca, odata ce am apucat sa imi pun problema asa, sunt "(a)prinsa" deja... http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png violeta, 24+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in momentul in care incepi sa-ti pui intrebarea "ce e de fapt X pt mine, un amic sau altceva?" raspunsul e in mare parte din cazuri "altceva". o observatie interesanta facuta de o amica azi pe messenger cand discutam un subiect similar - iti poti transforma fostul iubit intr-un prieten, dar amicul devenit iubit si apoi fost iubit nu il mai poti transforma la loc in amic. sunt foarte putine exceptii... in fine, ar fi interesant de vazut parerea unui barbat in cazul asta, noi, femeile, avem alt stil de a gandi decat ei. personal, nu cred ca se poate ramane 100% obiectiv intr-o relatie de amicitie cand partenerii sunt de sex opus, poate doar daca barbatul sau femeia respectiva sunt gay (au alta orientare sexuala) -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba io cred ca poti sa ramai foarte obiectiv. Povesteam pe alt topic cum m-a sunat un prieten ramas "intr-o pana" ca sa-l sun inapoi in doo minute si sa spun ceva, gen i s-a spart tzeava de apa calda, si sa iasa din situatie basma-curata... nu cred ca iubitul meu ar fi procedat la fel. [:D] Cam asta inseamna prieten si atit. Asta ca sa nu mai vb. de situatiile in care ne trimiteau pe noi, fetele, in "petzit"... sau macar sa "luam pulsul" acelor ELE... si de cite ori stateam cu o bere lunga in fatza si le explicam ce, cum, de ce au gresit, de ce sint mindrele suparate.... cum e cu mentalitatea asta feminina...etc. Niciodata n-a fost vorba de altceva. Ne cunostem prea bine sa nu se fi dus pe apa simbetii orice potential romantism. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, elise, poti ramane FOARTE obiectiv (am si eu muuulti amici barbati, si prin natura meseriei, si prin faptul ca sunt nitel "defecta" pt o femeie). daaar, cand te intrebi "oare imi e prieten sau e mai mult", eu zic ca deja e "mai mult". plus ca femeile se pot abtine sa priveasca un barbat ca pe un posibil partener de sex (sau chiar nu le trece deloc prin cap ideea asta...), in timp ce invers cred ca e mult mai greu. -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dap. dak ai dubii si eu zic ca e ceva mai mult. In rest, nu vad barbatii obsedati de sex mai mult decit sint femeile obsedate sa arate bine in fatza oricui, mai ales barbat (fie el si amic). Uita-te si tu la majoritatea femeilor cum merg pe strada... si te convingi. [:D] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai anuntat ca sunt defecta- ma simt bine si la 50 si la 70 kg, si in pantaloni si in fusta, ma pricep la calculatoare si mai recent la masini da' imi place si sa gatesc, nu ma preocupa ultimele aparitii de la dior si nici regimurile de slabire. am vazut si eu femeile de pe strada cum sunt aranjate, si cum se comporta :) asta asa, off topic :D -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...