Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul moldovencelor de peste Prut (52)


Recommended Posts

Buna seara fetelor!

Ce mai faceti?

 

Mariana, super tare cadou, s-o stapanesti sanatoasa!!!

Alincic, poate te aude si pe tine Mosu, si va fi si el darnic....[:D]

 

Acum vin cu o propunere surpriza pentru bucurestence......[:D]...vreau sa organizez intalnirea noastra dinainte de Craciun la mine!M-am gandit ca e cea mai buna varianta pentru mine si Natalia, avand in vedere, ca am putea sa stam mai mult la povestit impreuna cu fetitele noastre.

Asa ca propun sa ne intalnim, sambata de saptamana viitoare(22.12.2007) cam dupa masa...Ce ziceti?[:D]Ne intalnim?[:D]

 

Alina,

 

Alex-22.11.2003id="blue"> si Olivia-22.08.2007id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alinka, ooo, asta da surpriza! [cool] Abia astept! Pregateste mult mult ceai, iar noi sa venim cu placinte si prajituri. [yum][:D]

 

Alincic, imi pare rau ca Evelina e bolnavioara, multa sanatate! Iar dorinta ta sa o auda mosul si sa-ti aduca exact cadoul pe care il vrei.

 

Alina, multumesc mult pentru complinmente. Nici nu stiam ca exista dispozitiv pentru verificarea cantitatii de plumb in jucarii.

Foaia de bezea merge bine cu crema de unt, poate faci tort Kievski, daca tot te-ai incumetat la bezea.

 

Mariana, merci mult si tie pentru complimente. Wow, ce cadou frumos ati primit toata familia, bravo, sa calatoriti mult cu ea si fara accidente! M-a intrigat cum puneti voi de pe acum cadourile sub brad, pai Vlad al meu n-ar rezista, le-ar desface imediat. [:D] Apropo de cadou, i-am luat azi ce isi doreste: o masina de pompieri imensa, cu furtun care poate stropi cu apa si cu telecomanda. Evident, faza cu apa o s-o trecem sub tacere, ca n-am chef de baltoace prin casa. [:D] Abia astept sa-i vad reactia in dimineata de Craciun.

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

deci, hartia am gasit-o, dar am uitat-o la serviciu, dar nu se mai poate sa aman atat cu scrisul asa ca incerc si fara hartie [:D] ca nu pot sa scap asa ocazie:

Alinka, ideea este foaaarte buna si sper din tot sufletul sa fie un fel de Craciun al Moldovencelor cu adevarat. Abia astept sa se anunte fetele care vin ca sa putem stabili detalii.

 

Pozele sunt superbe. Mi=a placut tare mult una dintre poze, unde pe sotul tau l-au prins in sarituri[:D]. Se vede ca dansati nu gluma. Iar Olivia e tare frumusica

Sa fie intr-un ceas bun

Ma bucur ca ai vesti bune despre nepotica ta. Sa dea Dumnezeu sa treaca totul si sa ramana doar un vis urat.

 

 

Alincic, cum se mai simte Evelina? Si-a facut efectul ceaiul de ceapa? Amelia parca e bine, i-am dat niste siropuri naturiste si un produs homeopat. Sper sa scapam. Va doresc si voua sanatate

Mi-au placut pozele cu Loredana la coafor, ce frumos sta. Eu inca nu am dus-o pe Amelia. O mai tunde tati uneori, eu nu ma bag ca o tund stramb

Referitor la faptul ca vrei sa lasi serviciul de 8 ore, te cred perfect. Eu o am doar pe Amelia si cand a fost bolnava, imi venea sa las si serviciu si tot. E tare greu, mai ales la inceput, sa nu poti tu sa controlezi tot ce se intampla cu copilul tau in orice clipa.

 

Alina, ai mai facut tiramisu? Cum de faci atatea bunataturi si reusesti sa iti pastrezi si silueta asa frumoasa? Ce fursecuri ai facut?

Amelia a zis ca vrea de Craciun sa mearga ea la el acolo la Mosul in tara lui, sa isi aleaga singura ce vrea. Dar ptr ca nu e posibil se multumeste sa fie cica un cadou mare si rosu. Pana acuma i-am luat doar carti, dar cred ca o sa mai adaug la cadou niste cercei de argint ca ma innebuneste ca vrea mai multe perechi sa aiba ce schimba si inca un telefon mobil de jucarie ca avea unul simplu si s-a dus iar ea isi doreste altul ca tare mult mai vorbeste.

Hihi, ce haioasa tr sa fie Deanna tot schimband globurile.

 

Veronica, s-a intors Mosul cel mare acasa? Sper sa va gasiti masinuta pe care v-o doriti. Ce mai face Oliver? Poze nu mai ai?

 

Aliona, sunt fericiti ca aveti zapada. Pe Amelia am suprins-o ieri ca vorbea cu o iconita si zicea " Doamne, Doamne adu-mi niste zapada, imi aduci, aa?" Tare sper sa fie si la noi macar un pic pentru bucuria copiilor.

 

Alincic, intrebai de meniu. Eu de Craciun am un meniu tare usor: ma duc in vizita [:))] Probabil la socri

De Revelion, asa cum a zis si Natali, vom sarbatori impreuna. Meniul inca nu e stabilit din vina mea, ptr ca eu inca nu m-am hotarat ce mai vreau ca sa putem analiza meniul final. Dar puteti sa vedeti ce am avut anul trecut in meniu aici

Unele chestii le vom pastra. Ca si anul trecut vom incerca sa evitam salatele cu maioneza( anul trecut nu am avut nici una, anul asta ne gandim totusi la una Olivier )

 

Cornelia, felicitari pentru reusita Mirelusei. Bravo! Un cadou ft frumos.

Amelia se duce la cresa numai daca e o anume Doamna pe care o adora si o imita in toate. In rest, se duce cu sila. In fiecare zi numara cate zile i-au mai ramas. Deja stie procedura: la inceput de saptamana sunt 5 ( adica degetele de la o mana) si in fiecare zi indoaie inca unul.

 

Marianca, cadourile sub brad? Hehe, ai copii cuminti de nu au incercat sa le desfaca deja.

Noi o sa facem bradul in ajun de Craciun.

 

A, sa nu uit sa va spun ca Amelia mi-a spus ieri ca " David este iubitul meu" Am discutat noi si am inteles ca ea cu David isi mai dau pupici la cresa si se mai imbratiseaza pentru ca " noi ne iubim". Iaka asa, are fata mamei iubit deja. Nu va mai spun ca mi-a zis ca de fapt pe ea o mai pupa si alti baieti din cand in cand. Dar astia cica sunt prieteni

 

 

 

Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)

id="left">id="right">id="right">

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragelor! [*][*][*][*][*][*]Va trimit si voua un pic de zapada ca aici avem destula[*][*][*][*] Examenul l-am trecut cu bine,dar a fost f. obositor,am avut o clienta de 84 de ani,se tinea bine baba arata chiar bine,ma gandeam oare la anii ei o sa ma respect si eu asa cu parul aranjat,mi-ar place mult... Lilia,trebuie sa fii mandra ca uite ce domnisoara intrebata ai de pe la 4 ani,la 15-16 oare cum vor fi copii nostri ca in ziua de azi sant f.emancipati.Intr-o zi cand am mers la gradi sa-l i-au pe Amedeo tocmai se pregateau sa sarbatoreasca o zi la o fetita asa dansau si isi schimbau partenerele am ramas f. impresionata,si ce crezi a trebuit sa-l las la serbare asa ca m-am dus acasa si am revenit dupa 1 ora. Sa fie sanatosi ca deja le fuge mintea. Marianca felicitari pentru masina si s-o purtati sanatosi! oare unde gasesc si eu un Mos asa"gras" vreau si eu o masina,dar deocamdata nu aude mosul e cam batran,asa ca am rabdare. Toate la timpul lor. Copii tai chiar is de admirat ca nu umbla la cadouri,Amedeo sigur nu le-ar lasa acolo neatinse. Vrem poze cu bradul! Davina apartament in cetru deci sa-ti aduca mosul...Daca-l vad o sa-i spun ca asta iti doresti,dar stii tu ca in centru e aglomeratie mare,eu zic mai bine sa te multumesti cu cercei ca e mult mai usor pentru mosul,stii ca-i batran saracul nu-l aglomera cu asa un cadou mare...Sa avem rabdare si sanatate si toate vor veni la timpul lor. Ce mai face Deanna? Voi la Craciun va deghizati? Adica caciuli sau alte chestii,rochie de printesa? Amedeo vrea caciula de[aho] "Pere noel" Alincic sanatate Evelinei si tuturor copiilor,acum e timpul tuselor si mucilor.Si mie azi cand m-am dus sa-l i-au pe Amedeo mi-a spus educatoarea ca tuseste si are muci,i-am zis ca nu vreau sa aud de asa ceva ca mai avem 1 saptamana pina la vacanta si eu chiar nu pot lipsi si a zis ca nu e grav,ca au mai multi care tusesc.acasa inca nu l-am auzit tusind,dar probabil acolo la amiaza cand se culca tusesc toti. Sa te auda Mosul si pe tine! Hai ma fetelor chiar nu vi-i mila de mosul ca-i batran si voi va doriti cadouri grele[:D] Nati mersi de complimente,dar si la mine se mai intampla sa am lucruri insirate prin casa,mai ales cand santem numai eu cu Amedeo acasa,dar cand vine tati le aranjam frumos ca lui nu-i place...am un sot ce-i place ordinea si asa am invatat si eu sa fiu mai ordonata,nu zice nimic,dar se apuca si le strange si le aranjeaza si eu nu ma simt bine,asa ca mai bine le fac eu,avand in vedere ca el lucreaza si la sf. saptaminii si in timpul saptaminii e si el la scoala. Parajitura ezact asa am facut-o am facut aluat de clatite apoi am zis i-a sa incerc sa fac o prajitura si am adaugat inca oua,faina,suc de portocale,unt,zahat si am turnat in forma,apoi am facut o crema de branza cu zahar si coicolata ca ornament,dar a fost f. buna,nu stiu daca asi mai face asa la nimereala mi-ar mai iesi la fel de buna. Cam atat ca m-am cam intins cu povestitul. Numai bine. [url="http://community.webshots.com/user/anoilap"][foto][/url][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=37e2c81d0dbfabfd17c7cb"][Montaj][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in fugav ca de obicei,,,,dar am intrat aici si mi s-a ridicat dispozitia citind mesajele-" povestirile" voastre. Va doresc o zi buuuuuna la toateeeee!!!!!!! Alina,nascuta in Chisinau Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag [url="http://community.webshots.com/user/alinanicolae01"]album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aliona, la cita zapada aveti, nici nu e de mirare ca nu aude mosul ca vreti masina, voua va trebuie sanie! [:D] Ehe, daca ar fi sotul meu asa de constiincios cu curatenia, nu m-as deranja deloc sa-l intrerup. [:-)))] La noi curatenia o fac de obicei eu, sotul ma ajuta doar de citeva ori pe an, de obicei inainte de sarbatori. De ordine pot sa-ti zic ca eu sint cea pe care o zgiriie pe retina dezordinea, si incerc sa le pun toate la loc dupa ce il culc pe Vlad. Dar sotiunea nici treaba n-are, daca a infipt ochii in calculator, amin, nu vede nika in jur. [:D] Mare noroc ai de sotul tau, tot respectul. Wow, clienta de 84 de ani, sa-mi dea Dzeu sanatate sa ajung pina atunci si sa fiu intreaga la minte. [:D] Cu prajitura si mie mi se intimpla sa fac vreo improvizatie si sa iasa bestiala la gust, iar cind vreau sa repet figura, ciuciu, iese o porcarie. ------------------ Numai bine, Natalia, [url="http://b4.lilypie.com/CIzqp3.png"]Vlad[/url] si [url="http://b1.lilypie.com/9KLep3.png"]Vanda[/url]
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump. [:D]
[url="http://community.webshots.com/user/Nataltza"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou, helou! Apar si eu dupa o pauza... dupa care mi-i greu sa scriu din nou, dar incerc[:D] La noi toate bune si frumoase. Mindrele cresc, mai cu muci la nas, dar ne facem ca nu ne pasa... Am pus si noi bradul. De fapt ni l-a adus mos nicolae asa ca l-am impodobit frumos cu putine jucarii ca oricum le-a innebunit paula schimbindu-le locul... Mariana, nivci nu vreau sa ma gindesc ce ar fi fost la noi daca erau cadourile sub brad... ca la noi incepe asa "da sa vad, da sa pun mina, da sa miros, da sa gust..." si sirul continuu pina nu se poate. Tie am vrut sa-ti dau o [flo], ca esti bravo, prietenii stiu de ce...Sa stapiniti sanatosi cadoul! Alincic, multa sanatate Evelinei! Si la noi e tot tuse si muci, de ja nu le mai fac nimic, ca oricum nu ajuta... Aliona, bravo pt reusitele de la scoala! Sa o tii tot asa! Am ramas restanta cu niste raspunsuri de cred ca ai si uitat ce mai intrebat[:D] Paula merge la scoala unde se preda in 1 an in catalana (putin altceva decit spaniola, care are unele asemanari cu rom ar spune multi, de ex. ce faci?=que fas?, dar oricum diferit de cele citeva cuvinte care le stia de la noi in spaniola). Si acolo fac ore de eng, pe ziceam eu ca parca o prinde mai bine. Alina Davina, sa te auda mosu! Ceti mai face papusa? Lili, pupici la micuta cuceritoare! Atit ma distreaza ea ca e vorbareata! Super! Alinka, multa sanatate nepoticai! Sa dea Domnul sa fie bine! Frumos gest din partea ta de a invita fetele[flo] Nati, ce fursecuri faci de Craciun si cu cit timp inainte?[pup] Doroti, ce mai faci? Sper sa nu mai lenevesc si sa mai scriu...
Rodica si Paula (02.09.04) & Delia (25.06.07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,vad ca toate sint cam ocupate,numai eu pe aici. Voi va mirati cum stau la noi cadourile sub brad,dar eu nu..copiii sint pur si simplu mari si au invatatura de la scoala ca se pun cadourile cu vre-o doua saptamini inainte de Craciun,si apoi si ei au pus acolo pentru noi parintii asa ca asteapta,Alice nu prea pricepe ca sint cadouri asa ca am scapat anul asta,sa vedem la anul daca no sa le desfaca ea prima pe toate[:D] Lilia,Amelia de pe acuma are boyfriend[:D],citind mi-am adus aminte de fata mea mai mare care in urma cu 2-3luni trebuia sa-i explic ca e prea mica de asa ceva si are inca mult de invatat pina la boyfriend,ia invirtit capul un baiat chiar de seama ei,un moldovan sintem chiar vecini si merg impreuna la scoala intr-un bus,baiatul isi scria fiecare zi pe palma ca o iubeste,vad ca si tu ai din astea credeam ca numai eu[il] Rodica,chiar ma gindeam unde ai disparut,inca putin si Paula no sa doreasca sa vorbeasca limba ei materna ca cealalta o sai fie mai usoara.Imi pare bine cind vin toate fetele la apel,se face mai vesel pe aici[colegi][hop][colegi][hop][colegi] Zilele acestea Alice a avut"stomack bug" cred ca voi de asa ceva nu ati auzit,se gaseste in america dar nui doresc nimanui,e o infectie in stomac care se transmite si trece fara med in trei zile asa ca cei doi mai mari si ei astazi sint cu dureri la stomac.Uitaseram sa va spun ca toate investigatiile cu privire la astma lui Anca au mers numai spre imbunatatire,nu a avut tuse demult,clar si rugaciunele noastre le-a ascultat Dumnezeu. Bine va las,vreau sa ies putin cu copiii la plimbare,revin mai tirziu daca mai apare cineva. Some people dream for success,while other wake-up and work hard at it. Mamica a trei pui. Anca(15.02.1998) Vladut(12.05.1999) Alice(21.11.2006) [copil] [url="http://community.webshots.com/user/ucrmarry"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor! Inca n-a nins pe meleagurile natale? La noi a plouat si tare sper sa nu ploua si la Craciun. Alina ce frumoasa surpriza . Nati-copilu si-a bagat dintii in foaia de bezea asa ca ramine pe alta data sa incerc tortul.Frumos cadou i-ai luat lui Vlad ,o sa se bucure imens. Lilia am facut tiramisu,l-am si mancat deja.Se pune repede pe mine sunca dar trucul e ca ma incalt cu tocuri inalte si arat un pic mai supla [:D],a si mai am o pereche de chiloti(nici nu stiu cum le zice) ce ajung pina sub sutien care stringe burta tare,in caz de urgenta hihi. Ce ingenioasa e Amelia ca vrea sa mearga sa-si aleaga singura cadoul .Cit despre iubiti tati trebuie sa-si pregateasca de pe acum pusca hihi.Cercei si eu vroiam sa mii schimbe mama cind eram mica. Aliona numai caciuli avem ,fara alte degizatii,si le punem cind despachetam cadourile .Masinuta o sa-ti aduca si tii mosul dar sa ceri si o lopata in caz ca trebuie s-o scoti de sub zapada,glumesc.Aici nu-i aglomerat in centru pentru ca toti cu copii traiesc la case .Mie imi place ca totul e sub nas park,zoo,port,teatru,sa nu mai zic de magazine dar stiu ca la moment e mai bine la curte,unde capilul poate zburda in voie.wow clienta de 84,mi-ar placea macar sa judec limpede la asa varsta.ai un sot bravo daca stringe el prin casa fara sa-l rogi tu. Marianca tu esti tare harnicuta,bravo ca le dovedesti pe toate.Ma bucur ca tratamentul a dat rezultate la Anca.Imi pare rau ca ati avut probleme cu burticile,multa sanatate. Rodica ma bucur mult ai ai dat un semn.Paula ce doreste sa-i aduca mosul ?noua Deannea ieri ne-a spus ca vrea un microfon si un baston (candy cane). Diana si Cornelia voi ce faceti ? Eu am gasit frunza de vie la borcan asa ca o sa fac si niste sarmale. [url="http://community.webshots.com/user/DeaChristine"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia abia acuma am vazut pozele noi .Imi place mult reactia Ameliei cind a descoperit dulciurile de la Mos Nicolae,ce mirata e .Celelalte poze sunt facute la cresa? ce frumos ati sarbatorit,mi-a placut si cresa cu toate cele.Din ce-i facut omul de zapada ?ala din poze desigur [:D] [url="http://community.webshots.com/user/DeaChristine"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...