Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vorbim limbi diferite...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by flaviutza
da nu le-am inceput io...ce sa-i fac dak ma provoaka? Ba mata initziasi topiku' de fatza mai dar totul tine de intelegerea..celuilalt..cum puii mei sa ii intelegem pe ei daca noi ne facem zdrente intre noi?? Femeia e dusmanul femeii...nu barbatul. Un magar incearca sa profite cum poate, dar o femeie ii permite si ii inlesneste. Si mai da cu bita si in cea care nu accepta magaria. io pricepui ca anca, etc nu suporta anumite asocieri de cuvinte. o cred si io pe Anka, si io daca aveam asemenea animal in trecut paleam la auzul respectivelor cuvinte si daca le vedeam in cartea de literatura.. Nu ma cheama Anca si asocierea de cuvinte imi provoaca greata si revolta instant...tine de educatie, una "pe bune" nu din auzite. Mai tine de faptul ca nu ma pot alinta cu P...a matii sau c---a draga...tine de bun simt elementar, respect reciproc si respect de sine...pot da definitii si exemple daca ai dificultate cu aceste concepte. dar ce nu pot sa inteleg e de ce nu luam de buna opinia cuiva fara s-o facem bucati . Ma duc la nani...si promit ca o sa revin cand m-o lasa barbatu(doamne fereste) ca sa va spun "cata dreptateeeee aveti, toti,daaaar toti sunt niste nenorociti" [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai pi toate deschise de mine le inchid. imaginea mea,in ochii mei e buna.chiar foarte. dar iar ajung la concluzia ca: -aici nu poti vorbi nimic,trebuie doar si doar sa mangai suflete ranite.,nu le poti spune ca mai exista si un alt adevar decat ala pe care il vad ele. -e un super cuibusor de viespi unde nu poti domle sa zici ca ti bine ca te fac praf.nu poti sa mai spui nici ca te insori ca se gasesc unii care sa apere demnitatea sotiei fara s-o cunoasca..asa,din principiu. tre sa iti fie raaaaau, sa te compatimesca multimea. Io va pupi..definitiv...ma duc sa-l prind din urma pe Ymcar :) [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza io pricepui ca anca, etc nu suporta anumite asocieri de cuvinte. o cred si io pe Anka, si io daca aveam asemenea animal in trecut paleam la auzul respectivelor cuvinte si daca le vedeam in cartea de literatura..
Nu, Flavia! Nu! Nu trebuie sa cauti motive obscure sau patologice, determinate de traume suferite pe parcursul vietii, ca sa explici ca cineva nu gaseste placere in cuvinte mitocanesti, vulgare si injositoare. Tine de aspiratiile, idealurile si nevoia de frumos care insotesc, pana la un moment dat, orice fiinta umana. Unii dintre noi ajung sa le calce in picioare, negasind nimic bun in ele, iar altii traiesc prin ele si cauta, pe cat posibil, sa se inconjoare cu frumos. Cam asta e! Simplu de tot! " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miau-miau
quote:
Aham, cred ca am inteles aluzia. Anyway, si eu ma bucur. [:-)))]
zic iar, vezi ca incurci taberele
Sau poate nu am inteles aluzia. Sau poate ar trebui sa spun si eu "[neand]Pushea pe limba"[:D] Ei ce sa-i faci, am pierdut statului de "good boy" asta e, ma multumesc si cu cel de "bad boy", decat deloc.[hot] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flaviutza, ca sa accepti aversiunea unui om fata de anumite cuvinte nu trebe sa-l diseci. Pe bune. Daca ma uit acum prin arhiva mesajelor tale, la pariu ca sint citeva fraze "scapate" cu care cineva te poate face KO cind ti-e lumea mai draga: asta stii ce favorizeaza? Atitudini gen "nu spun nimic despre mine, ca sa nu ma trrezesc cu vreo politza servita". Si atunci hai sa facem bascalie pe marginea subiectelor altora, ca noi sintem in sigurantza: ne pocneste si pe noi consortul da' nu stie nimeni. Eventual mai si trimbitzam ce fericite sintem. So, kestiile astea nu se fac, dupa parerea mea. Nu demonstreaza nimic, decit lipsa ta de argumente si faptul ca vrei sa ai dreptate cu orice pretz. Chiar cu orice pretz. Chiar cu pretzul de a-ti taia singura craca, pardon, credibilitatea...tot cu c incepe. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...