Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vorbim limbi diferite...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by miau-miau
quote:
Ei ce sa-i faci, am pierdut statului de "good boy" asta e, ma multumesc si cu cel de "bad boy", decat deloc.[hot]
cit de bun esti ne poate lamuri doar noua ta sotie... Hai sa-ti urez si eu casa de piatra!
Multumesc![flo] Deci pana la urma tot..."acolo" ajungem. Subiectul asta e un fel de chat, la ora asta, eu ma duelez, ah, se accepta pardonul? (LooL), dialoghez vroiam sa spun, cu Miau-miau, si Flaviutza cu...(ups) restul. Astenia e de vina, sunt convins, de fapt sper. La mine e euforia, e clar ca am luat-o razna de tot, asa ca imi cer scuze. Ah, nu plec de tot (dupa Ymcar si Flaviutza) al 3-lea e mereu in plus.[bang] Dar sper cand revin sa fie lumea in toane mai bune si cu mai mult dram de toleranta. [cheers] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by flaviutza vezi tu de une vine ura pentru cuvantu' asta?
Mai Flaviuto, esti cremenala, pe bune! [:-)))] De unde si pana unde ai tras tu concluzia ca era "ura" in ce-ti scriam mai devreme? [wow] Uite, io pricep ca esti mica si nu stii multe, pricep chiar si ca poti da dovada de o inocenta extrem de dragalasa uneori, dar... exista totusi un dar... fa bine si nu ma lasa sa cred ca esti mai inocenta decat iti permit cei 25 de ani ai tai. Rogu-te! Ca sa te luminez, macar partial, nu am facut decat sa-mi amintesc de sondajul tau absolut amazing relativ la cei 50 de barbati pe care orice fatuca tre' sa-i frecventeze. Ne-ai informat oficial ca din 50 de flacai frecventati ai sarit in pat numai cu unul, right? Conform spuselor tale, aia 49 cu care te-ai tinut de manuta si care ti-au platit un Brifcor la cofetaria din coltz au fost o apa si-un pamant in restul ipostazelor, si deci, ei reprezinta majoritatea covarsitoare, majoritate pe care majoritatea femeilor incearca sa-i ocoleasca. Punct. Unde naiba ai vazut tu rautate in toata chestia asta ca io nu ma prind? [alcool] Daca te-am facut sah-mat din propriile tale afirmatii asta e problema ta. Eu, cel putin, m-am amuzat teribil, iti spun sincer. [:D]
quote:
Originally posted by flaviutza Poate trebuia sa iesi si tu la suc, la bere,prin parc de manuta cu vreo 20 macar .nu sa te indragosteti lulea si sa ramai asa si cand iti cerea si facea si..mi-a venit rau ce-ai povestit acolo.ca sa nu ajungi in situatia pusa mai sus pe tapet . Partea proasta e ca NU ai invatat nimic din asta. toti e la fel ca primu' . risti mult plecand de la premisa asta. Nu e vinovat nimeni,cu atat mai putin prietenul cu care iti e frica sa formezi o familie ca TAMPITUL MAGARUL NESIMTITUL (pe bune,nu glumesc,nu e ironie) ala ti-a facut asa ceva. Nici eu nu sunt vinovata de asta.
Mai fatuca, conform teoriei pe care ti-am expus-o mai sus, majoritatea barbatilor "e" porci. [:D] Nu ma face sa-ti explic inca o data ca ma doare capul deja. Ca sunt si exceptii este perfect adevarat. Si inca o chestie: la cei 25 de ani ai matale, cu mana pe inima iti spun, habar nu ai pe ce lume traiesti. Faptul ca esti maritata cu un barbat ok si ai un copil nu-ti toarna in cap experienta de viata si un anumit standard de intelepciune. Astea vin cu varsta. Mai mult, faptul ca ai nimerit din prima un barbat ok - apropo, nu trage aceste concluzii pripit. Vezi cum ti-o fi si de acum in 10-15 ani, bine? - nu s-a datorat faptului ca ai frecventat 50 de flacai inainte. O fi ajutat, tot ce este posibil, dar in viata nu este deajuns numai sa [wow] (casti ochii) bine inainte sa te mariti. Uneori mai este vorba si de sansa. Ca maritisul asta este deseori ca o loterie: nu stii niciodata peste ce/cine dai. Si inca o chestie: nu-ti spun asta numai tie, dar am remarcat o chestie - majoritatea femeilor se dau in vant dupa maritis. Probabil fiindca societatea valorizeaza inca aceasta forma de convietuire intre o femeie si un barbat. Probabil fiindca multe dintre noi nu reusim sa avem un anumit standard de viata decat agatindu-ne de bratul unui barbat. Probabil fiindca multe dintre noi nu avem puterea necesara de a razbate singure in societatea in care traim. Si probabil ca ar mai fi alte aspecte demne de mentionat aici, dar care nu ma intereseaza momentan sa le amintesc. Eu ma recasatoresc anul acesta. Nu a fost ideea mea, ci a logodnicului meu. Din partea mea, as fi putut foarte bine sa traim ca si pana acum... "in pacat". [:D] Eu sunt destul de puternica sa traiesc si singura, destul de bine scolita sa-mi castig foarte usor painea cea de toate zilele, destul de rezistenta sa nu ma smiorcai ca o toanta la cea mai mica problema care mi se iveste in cale. Iti spun sincer, sunt divortata de 6 ani de zile si, pana in clipa de fata, am fost ok. Nu mi-a trebuit barbat sa-mi dea bani sa supravietuiesc, sa ma "conduca" pe drumul cel bun sau sa ma invete mersul pe jos. Mi-a trebuit barbat sa ma simt iubita. Atat. Este singurul lucru care mi-a lipsit. Cu partea financiara si capacitatea de a face fata problemelor intotdeauna m-am descurcat de 10 ori mai bine decat orice barbat am cunoscut. Daca pentru tine, sau altele ca tine, a te marita este echivalent cu a intra in randul lumii, pentru mine nu este si nici nu a fost vreodata un motiv. Din aceasta cauza, nu numai ca nu am frecventat cei 50 de haidamaci de care mentionai in sondajul tau, dar nici timp pentru asa ceva nu am avut. Scolile prin care am trecut si serviciul in toata perioda facultatii mi-au mancat orice urma de timp disponibil. Imi pare bine ca nu am avut ocazia, ca tine, sa ies la un suc cu cate un nou personaj la fiecare luna. Am crescut cu sintagma "time is money". Asta mi-a permis sa fiu independenta din toate punctele de vedere si sa nu fac compromisuri numai de dragul de a intra in randul lumii. Iar daca am avut nenorocul sa dau peste un dobitoc de barbat prima oara, asta face parte din trecutul meu, am invatat ce era de invatat, iar tu nu ai nici un drept sa mi-l servesti ca argument jalnic vizavi de subiectul de fata. Iti dai seama ca daca as fi avut ceva de ascuns, demult as fi sters postarile mele de la subiectul despre violenta conjugala. Apropo, sa stii ca nu ma jignesti cu absolut nimic aducand in discutie problemele mele anterioare. Te jignesti pe tine. Si asta intr-un mod lamentabil. [recevere]
quote:
Originally posted by flaviutza Te rog frumos sa ma scuzi pentru ceea ce am scris. m-ai provocat(urat) ti-am raspuns la fel de urat.
E ok, draga mea. Poti sa dai si cu [neand], tot nu mai doare. Pielea mea este atat de tabacita incit o tampenie (ca cea de fata) in plus sau in minus nu schimba cu nimic starea mea cotidiana... de constanta beatitudine. [cheers] [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]io[/url] [olala] http://tac.families.com/ezb/864408.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca74 sunt destul de puternica sa traiesc si singura, destul de bine scolita sa-mi castig foarte usor painea cea de toate zilele, destul de rezistenta sa nu ma smiorcai ca o toanta la cea mai mica problema care mi se iveste in cale.
[flo]si multa fericire! Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviutza, eu s propune sa-ti aplici tu principiile pe propriul copil, adica s-o obinsuiesti din timp sa faca diferenta intre o injuratura si un cuvint spus cu drag: mai arunca-i un "curva mica" cu tandrete, cite un dragastos "du-te-n p...a lu'taica-tu", iar sotul tau s-o trimita cu drag in "pizda ma-sii" (adica la tine). Caleste copilul pentru viata...cred ca e binevenit si cite un "vaca lu'mama", "scroafa dulce", din astea. Daca stie ca o iubiti sigur nu i se va parea nimic aiurea. ah, si pregateste agendutza de pe acum, ca are fata de cunoscut cel putin 50 de baieti (sper sa-i placa baietii, cel putin pentru sanatatea ta mentala, ca-ti da teoria peste cap altfel). si daca barbatu-tau care vorbeste cum zici ca vorbeste este The One, nu vreau sa stiu cum erau ceilalti 49 cu care ai umblat. P.S. o constatare: ti se vad radacinile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2 Nu, Conchita, nu incerc sa bag pe gat nimic nimanui, dar atata timp cat revolta doamnelor este referotoare la partea zicalei de "curva in pat" la asta m-am referit si eu. Nu se discuta zicala intreaga ca faceam referire si la ea. Ce sa mai spun? ca femeile nu asculta mai niciodata? S-a demonstrat de atatea ori...mai bine tac.
aaa, asa ai inteles tu, ca nu deranjeaza intreaga zicala? ai inteles gresit, inseamna. :-)) doamnele te purica pentru toate cele 3 metafore, ca fiind expresia pura a macho-ismului romanesc, cu accent pe "c... in pat" pentru ca partea asta e vulgara. stii care e culmea? ca eu te plac (din postari, evident). si cand am citit cum ai facut anuntul de casatorie (m-am bucurat pentru tine, felicitari), am fost sigura mie in suta ca iese scandal. pentru ca, desi inteleg poezia a la brumaru a declaratiei, totusi, declaratia in sine reduce femeia strict la astea trei aspecte. caci, nu-i asa, femeia visurilor tale poate sa fie, in plus, si mama iubitoare pentru baietelul tau, plus prietena de nadejde care ti-a fost alaturi la bine si la greu, plus iubita care te-a facut sa crezi din nou in dragoste.;-) dar tu stii deja asta. de ce ai ales insa sa ingrosi randurile macho-men-ilor de pe forum, nu stiu. casa de piatra si fericire vesnica va doresc. si ai grija de ea.;-)[flo] ************ mami de Sonia Marie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca74 Una-doua ni se baga pe gat ca trebuie neaparat sa facem tot posibilul sa iasa scantei in patul conjugal. Asta pe langa a tine o casa impecabil, a avea grija de copii, a fi o femeie de cariera si, nu in ultimul rand, a arata beton. [alcool] Noi ce naiba avem in schimb? Ce "satisfactie"? Majoritatea barbatilor sunt niste loseri, arata ca vai de ei, chelia si burta le orneaza in mod curent fizicul "atletic" in ziua de azi, nu se ingrijesc, se poarta ca niste ciobani la stana, nu au nici cea mai infima urma de educatie si bun simt, si, ca sa fie tacamul complet, unii din ei mai sunt si violenti. (Scuze pentru brutalitatea descrierii. Realitatea este brutala. [:D]) Naiba s-o ia de treaba, cum oare mai aveti totusi tupeul sa cereti perfectiunea la femei cand voi insiva aveti inca de lucru ani-lumina sa va cizelati si sa va puneti la punct toate carentele? ... Asta da aroganta, pe bune... [bang] Ca tot vorbeam de reciprocitate.
Mai Ancutzo, de unde ai strans atata frustrare? Ce naiba... Nu ca ai fi singura de pe-aici care gandeste asa, dar probabil uiti ca, in general, critica trebuie sa inceapa cu propria persoana. Din respect pentru femei, in general, nu pentru vreuna in particular, nu iti intorc "aprecierile" legate de "majoritatea" barbatilor (desi se pot spune muuuulte legate de aspectul, inteligenta, educatia, cultura femeilor de-a lungul timpului), dar nici nu pot sa nu ma intreb (retoric, desigur) de ce nu te duci la o manastite, ca sa traiesti fara a ti se baga ceva pe gat (in mod fortat, desigur)? Cat despre zicala cu pricina, zau ca nu inteleg de ce o disecati pana la sange, nu ne apartine, vine de demult, candva era apreciata, mai este si astazi pentru unii, vad ca pentru altii nu...care-i problema? Barbatii au dreptul sa viseze orice pentru patul lor (ca si femeile de altfel), ca oricum de cele mai multre ori nu are legatura visul cu realitatea de sub patura; si uite-asa s-a nascut ideea ca o curva trebuie sa le stie pe toate, e meseriasa (desi nu stiu cati barbati chiar au mers la curve) si, implicit, iti vor oferi amanuntele la care ai visat. E o chestie discutabila. In locul vostru nu m-ar deranja aceasta zicala, ci cea care spune ca toate sunteti curve doar pentru ca v-ati nascut femei. E mult mai insinuanta si unii pot jura ca e adevarat. Vad totusi ca nu aduceti in discutie si partea cu "doamna in societate". Stiu ca nu se mai poarta, dar asta nu inseamna ca nu e necesara. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu-mi vine sa cred cata energie si timp se cheltuiesc la subiecte de genul asta: c...va sau mironosita, dupa cat timp in pat, sa-l insel/sa nu-l insel, sa-i umblu/sa nu-i umblu in agenda telefonica, sex normal/ oral/-n-lateral/pe pereti etc. Sunt polemici total inutile, agresive si neconstructive, al caror singur rol cred ca este acela de a-ti testa limitele lingvistice si capacitatea redundanta a mesajului, adica, cum sa fac ca cele nspemii de postari ale mele sa exprime aceeasi idee, dar folosind alte asocieri de cuvinte. Polemici in care combatantii se impart in doua tabere, cea a puritanilor si incuiatilor si cea a celor deschisi la minte si fara prejudecati si, de aici, la razbel, soro! Toti se retrag pe propriile pozitii, nimeni nu cedeaza ca, deh, noi suntem adulti si avem convingeri adanc inradacinate la care nu renuntam nici dupa moarte. Si atunci care-i rostul discutiilor? Cred ca se pot dovedi mai constructive discutiile despre bigudiuri si tocanite, subiecte care nu nasc atatea pasiuni si din care, paradoxal, ai ce invata. Hai, dom'le, chiar nu avem lucruri mai bune de facut? Lucruri care chiar sa merite timpul, energia si pasiunea noastra? PS. Cand s-o petrece fenomenul de innobilare lingvistica a termenului "curva", promit sa fac un aprofundat studiu lingvistico-pragmatic (nus' de ce am senzatia ca n-o sa se intample niciodata si o sa ramana domeniul fara un studiu fundamental). Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...