Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vorbim limbi diferite...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Alex2 In schimb daca ma gandesc bine, Conchita, nu-mi amintesc sa ne fi intersectat pe la vreun alt subiect pe aici, la acest subforum, si, poate de asta nici nu ma astept sa ma cunosti si ma intelegi.
nu, ai dreptate, nu ne-am intersectat pentru ca nu am participat pana acum. dar iti citesc mesajele de mult, tu si Capcaunul sunteti niste achizitii super ale forumului. daca ar fi toti participantii masculini la discutii ca voi, ar fi ideal. si nu, nu incerc sa repar o ofensa neintentionata cu un compliment ad-hoc, vorbesc cat se poate de serios. imi cer scuze inca o data daca ti-am cauzat vreo suparare, sincer a fost neintentionata. ************ mami de Sonia Marie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by conchita alex, eu nu am citit discutia initiala, ci doar ce s-a spus aici despre discutia respectiva
Ok, atunci fara suparare, ai putea sa dai la acel subiect versiunea ptr imprimanta, ca nu stiu sa spun sigur pe la ce pagina a inceput, sa vezi cum a inceput si cum a evoluat discutia, si sa iti faci singura o parere, nu parerea interprerilor altor fete, care este subiectiva. Caci asta iese, cam ce a iesit aici, si ai repetat asta de 3 ori, ca eu si Ymcar ar fi spus asa ceva. Nici eu si nici Ymcar nu a spus-o. Fetele au spus-o, din pacate. Si din cate inteleg, chiar expresia in sine este inventata de femei. Dar cu totul alt scop. Nicidecum sa jigneasca. Iar vis-avis de mine, nu doar ca nu am spus si nu as spune, dar referitor la acel cuvant care a agitat spiritele, nici nu gandesc si nu am gandit. In schimb, repet, da, ptr mine sexul este important. Cu tot ce inseamna el. Ptr ca si ceea ce am postat eu a fost rastalmacit, dar asta este perfect feminin. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, ai dreptate, asta este, am facut-o. am luat de bun ce s-a zis despre voi, este greseala mea si mi-am asumat-o. multumesc ca ai acceptat scuzele. data viitoare voi fi mai atenta. nu mai dau nimic la imprimanta, am votat topicul acela pentru ca m-am bucurat pentru tine si-atat. am crezut ca e plin de urari, nu de certuri si chiar ca nu am dispozitie sa-l citesc daca zici ca e cu certuri. ************ mami de Sonia Marie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, pana la pagina 7 au fost urari, iar unele fete chiar au apreciat ce am scris. Nu de asta vreau sa ma leg, si nici ca cineva chiar a spus ca si-ar dori ca sotul ei sa gandeasca asa, ceea ce ma face sa ma gandesc ca totusi nu sunt eu deplasat. Dar si daca as fi, asa sunt eu, degeaba incercati sa ma schimbati. Chiar o prietena draga de la parintii singuri mi-a spus ca sunt "obsedat...sexual", dar felul cum mi-a spus-o a facut-o sa fie si mai draga ptr mine.[:D] Poate daca asta s-ar fi discutat, as fi recunoscut, as fi acceptat, dar ceea ce nu am gandit si nu am spus, e alta treaba. Cat despre scuze, nu erau necesare, nici nu trebuie sa-ti faci griji, ptr ca eu nu tin ura de felul meu, nu sunt suparacios din fire, este adevarat ca ma aprind repede si la fel de repede ma sting (sunt si in zodia fecioarei), motiv ptr care si pe forum am mai avut cateva mici "scantei", caci, asa cum am spus, nu este prima data cand ceea ce spun eu duce la alte discutii. Ceea ce insa e evident aici, este ca nu se accepta punctul de vedere al atcuiva, ca sariti in cap oricui are alt punct de vedere decat al vostru, fiind barbat sau femeie. Adevarul e relativ pana la urma, nu? Adevarul cui? Al meu, al tau? Viata nu e ca o ora de matematica, unde 2+2=4, in viata rezultatul depinde de gandirea si experienta de viata a fiecaruia. Si, da, vorbim limbi diferite, ptr ca suntem creati diferiti, si avem alte standarde si critetii. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari , Alex ! Ai dat dovada inca o data ca poti fi intelegator , impartial si deschis in discutii ...si chiar sincer.[flo] ( Pot sa-ti spun ca imi pare rau ca a plecat Ymcar...[V] ) Nu am atacat nicodata o anumita persoana, am contestat anumite idei , principii , expresii ... si oare nu asta este rolul forumului ? Am inteles gresit ? Imi pare rau ca nu am timp mai mult la dispozitie sa pot fi in pas cu ceilalti forumisti , sa va citesc si cu mai mare atentie postarile....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine sa ne impacam/ si-un cintec vesel sa cintam (music)[harp]... off topic (dar vreau sa schimbam- registrul) n-am primit raspuns la intrebarea mea de la topicul "stirnit"[:D] de alex, apropo de schimbare, asa ca o repet aici : este acest miine altfel decit acel ieri? Chiar m-ar interesa sa aflu, ma preocupa, ce aduce in plus, efectiv si imediat, casatoria cu acte. Sper sa nu se supere nimeni ca insist cu filosofiile si mai ales ca ma "folosesc" de acest subiect.. Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela iti raspund eu. aia de moda veche. cu un partener la fel de ..demodat.trecand peste aspectele tehnice privind credite si alte kestii unde poti mai multe ca si..cuplu, pot sa spun ca actele ,legalizarea legaturii au presupus in cazul nostru urmatoarele : -ideea de maturizare ,asumarea responsabilitatilor . -uniunea in fata lui Dumnezeu ,in fata tuturor. asa ca sa priceapa omul ca suntem o familie nu doar un cuplu, si inca unul solid as putea spune . -posibilitatea de a avea scopuri comune cum ar fi ,dau exemplu nostru planuri de a face o casa,pentru noi, pe numele nostru(momentan avem cate o locuinta fiecare,dar nimic comun) -ideea de a asigura unui copil o familie, inclusiv in acte,daca tot se poate Nu in ultimul rand ,vad si am vazut casatoria ca un act matur,responsabil si de ce nu, romantic.mai ales faza cu cererea. Ce a adus nou? mai multa incredere,mai multa unitate in cuplu. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2 Am recitit subiectul, si prima replica a fost a doamnei "miau-miau", citez: "cheia succesului garantat ramine "gospodina in casa si c-rva in pat" scrise aici in ordine inversa a importantei. Doamna in societate nu e musai, dar ajuta si asta." Asta ptr ca asa s-a inteles, asa a interpretat ea, si de aici un scandal de cateva sapatamani bune.
Alex2 si conchita, [flo] si [pup], ma bucur mult ca s-au clarificat lucrurile. Alex, bine ca ai gasit citatul de mai sus, il observasem si eu si in momentul ala mi-am spus cu amaraciune: "Uite ce usor e ca cineva sa torpileze subiectele pe aici si sa invrajbeasca indirect oamenii", dar am ezitat daca sa postez ceva fiindca dupa aceea ar fi urmat acuzatii cum ca as fi vrut sa platesc polite vechi... Dar de voi chiar mi-ar fi parut tare rau sa ramaneti invrajbiti, fiindca sunteti amandoi niste bijuterii pentru acest forum, intotdeauna dati raspunsuri constructive si inteligente si e o placere sa va citesc.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2 Ceea ce insa e evident aici, este ca nu se accepta punctul de vedere al atcuiva, ca sariti in cap oricui are alt punct de vedere decat al vostru, fiind barbat sau femeie.
stai putin, adineauri spuneai ca nu ne cunoastem si-acum ma amesteci cu persoana a II-a plural? nu e fair. :-)) recunosc ca vorbesc cu pasiune despre subiectele care imi plac, dar nici pomeneala sa sar in capul cuiva (neprovocata[:D]). ca daca sunt provocata, nu mi-e teama sa ridic manusa, asta e adevarat. discut de principiu si nu obosesc prea repede, poate de-aia a parut aici ca am insistat si ca as fi dori sa-mi impun parerea, ceea ce nu e deloc adevarat. am invatat de-acasa, unde discutiile erau interminabile si reluate la infinit dupa zile, saptamani, etc, ca un subiect se discuta pana il epuizam de nu mai raman nici fulgii de el. mi se par inutile discutiile de suprafata si care nu epuizeaza toate aspectele unei chestiuni. imi place enorm sa comunic si in general nu comunic cu cine nu-mi place decat fortata de imprejurari:-)) si nu-mi plac grobienii, agresivii si mediocrii, de exemplu. iar astia nu imi plac , in primul rand pentru ca reactionez in oglinda (io-s Gemeni, mdeh), din pacate. ************ mami de Sonia Marie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...