Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vorbim limbi diferite...


Recommended Posts

MissParker, vreau sa se mai intelegea un lucru. Eu nu acuz pe nimeni, eu nu o acuz pe Miau-miau ca a postat acel lucru, nici macar acolo, unde, sa fim obiectivi, nu era locul. Cum 7 pagini nu a stat ghimpe in coasta nimanui, nu inteleg de ce era nevoie de comentariu, de genul asta. Eu vreau doar sa se intelega ca nu eu sau Ymcar a spus asa, ca fetele au spus-o, fetele au forfecat-o, ptr ca prea adesea pe aici, daca esti barbat esti atacat ptr simplu motiv ca nu esti femeie.[:D] E clar ca gandim diferit, hai sa recunoastem, nu suntem de 11 ani sa nu avem vreo experienta nici noi nici voi, fiecare are acasa sot/sotie, fiecare are divergentele lui/ei in casnicie, pe teme mai mici sau mai mari, poate de asta uneori se amintesc frustraile, stim ca exista diferente intre noi, stim ca gandim si vorbim diferit, dar nu facem nimic sa aplatizam aceasta prapastie. Coltofeanu, multumesc ptr apreciere, da, asa sunt eu, deschis si sincer, ca doar de asta s-a si ajuns aici. Este clar ca nu tin pica nimanui, nici nu am tinut, singurul lucru care m-a deranjat, ceea ce l-a deranjat si pe Ymcar si pe Rufus este cand se amesteca familia si se ajunge la atac la persoana. Ceea ce m-a deranjat a fost etichetarea sotiei mele, cand de fapt nici nu o cunoasteti, dar am trecut si peste asta, asa cum am spus-o si acolo, nu suntem decat niste fiinte virtuale. Insa daca am trecut peste toate astea, cred ca imi va fi putin mai greu in viitor sa ma simt inteles si acceptat aici. Atata tot. Nu ma simt victima si nu vreau sa postez in a fi victima, deci aceasta parte a discutiei, in ce ma priveste poate fi inchisa. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Conchita nu am refeream strict la nimeni anume (asta ar insemna ca nu direct la tine) dar daca s-ar putea privi obiectiv ai putea intelege si tu si altii ca asa este. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by daniela_b este acest miine altfel decit acel ieri? Chiar m-ar interesa sa aflu, ma preocupa, ce aduce in plus, efectiv si imediat, casatoria cu acte.
Nu simt nici o diferenta, decat ca ma gandesc ca am facut ceea ce trebuie. Asta a fost si motivul ptr care atata timp m-am incapatanat spunand ca nu ma voi recasatori. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2 Ceea ce m-a deranjat a fost etichetarea sotiei mele, cand de fapt nici nu o cunoasteti, dar am trecut si peste asta, asa cum am spus-o si acolo, nu suntem decat niste fiinte virtuale. Insa daca am trecut peste toate astea, cred ca imi va fi putin mai greu in viitor sa ma simt inteles si acceptat aici. Atata tot. Nu ma simt victima si nu vreau sa postez in a fi victima, deci aceasta parte a discutiei, in ce ma priveste poate fi inchisa. Alexandru, tati de copil perfect ______________________
Alex, sunt perfect de acord cu tine... Ai dreptate in privinta etichetarii femeii ... Cred ca nicio femeie nu merita sa fie catalogata ca fiind ... asa si pe dincolo , cum niciun barbat nu ar trebui jignit. Ne putem intelege ( femeile cu barbatii , in general) prin comunicare , nu prin cuvinte mai putin placute auzului . Eu am ripostat la acest topic mai mult pentru folosirea cuvantului "c....a". (S-a intamplat sa aud adolescente folosind acest cuvant in discutia dintre ele , ceea ce mi s-a parut deplasat... Cred ca nu este corect ca acest cuvant sa fie folosit ca un alint sau cum ai spune "esti draguta" .) Ma linisteste faptul ca tu ai scris intr-un mesaj ca nu folosesti acest cuvant si nu l-ai folosit niciodata la adresa vreunei femei . [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma distreaza ca va dati cu capul de pereti si scoateti bomba cu neutroni din dulap (unele) pentru o zicala dar in topicul asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=96268 vi se pare OK (unele) sa mentineti relatii acasa cu sotul si hot-hot-hot cu amantul/iubitul. Si femeile si barbatii sint la fel...fara rusine si jena fata de nimeni exceptind propria persoana...si ca peste tot exista exceptii....asta a omul....inca un animal care incearca sa isi justifice toate actele pt a se simti bine fata de el insusi si eventual a face in asa fel incit sa i se para ca nu e vina lui ci societatea, parintii, sotul/sotia, mi-a luat Dumnezeu mintile samd.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incet-incet, lucrurile se lamuresc. De fapt nu toata lumea citeste ce s-a scris, unii isi fac rezumate din ce au crezut ca au spus altii. Alex si Ymcar au spus despre femei ca-s curve. A, nu au spus? Pardon, se cer scuze pentru pagini intregi de aberatii, trecem la Rufus. Ce daca am spus de mai multe ori ca nu-i cazul meu, nu folosesc nici expresia nici cuvantul? Nu conteaza. Probabil ca am spus, din moment ce asa spun unii-altii. In cazul meu, problemele se complica. Am indraznit si altadata sa protestez la spusele catorva fete care cred ca au menirea sa faca ordine pe-aici. Nu, nu actioneaza discriminant, tavalesc prin noroi si fete si baieti, ce le pica. Puteam sa spun si ca "politica e o curva" si tot sareau in sus ca jignesc, ca de obicei, femeile si o compatimeau pe doamna Politica. Nu conteaza ce spun, conteaza doar ca o fac. Eu nu gasesc alta explicatie pentru astfel de manifestari decat isteria. Sa-ti spuna niste oameni ca nu au spus un lucru, dar cateva voci sa insiste, fara rost si dovada, ca aia precis l-au spus, mi se pare aberant. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, Rufus, dar parerea ta vizavi de femei permeaza mesajele tale. Nu este nevoie sa declari alb pe negru, se vede din avion. Ce este trist este ca ai trei fete, sper sa isi gaseasca vocea interioara care sa le spuna ca aceste zicale josnice la care subscrii (dar nu inventate de barbati, doar sustinute cu orice pret - asta ca adusesi vorba de disperare) sint extrem de jignitoare. Probabil ca nu poti intelege acest lucru, poate nu e vina ta...pe de-o parte nu te afecteaza decit in bine si pe de alta parte poate chiar nu pricepi... Este interesanta vehementa cu care se apara aceasta zicala, dar totusi fara curajul de a o insusi...este ca martorul la o bataie zdravana...se uita, nu ajuta, nu desparte dar scuza e ca "Nu am inceput eu". Disperarea este mult mai palpabila in vocea unor (repet unor) barbati pentru vad preshul magic tras cu putere de sub picioare...si atunci ce le ramine? Le ramine un vis jalnic de cum putea fi...nicidecum faptul ca in afara de un salariu nu ofereau nimic pentru suflet. Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rufus anca74, tie chiar ti-am raspuns la obiect.
Asta este numai parerea ta. Parerea meste este ca degringolezi.
quote:
Originally posted by Rufus In prima ta postare m-ai intrebat unde am intalnit zicala, in literatura sau pe mahala? Am trecut peste, exista sansa su nu fi facut nici o insinuare folosind "mahalaua" in exprimarea ta. Dar nu....continui sa ataci, atribuindu-mi cuvinte nerostite si tinand isonul altora...
Incurci borcanele, baby. Nu te-am apostrofat eu cu "mahalaua". Iar daca nu esti in stare sa fii pe faza cine ce intreaba aici, eu zic sa iei o pauza sa-ti revii.
quote:
Originally posted by Rufus Mi se pare nedemn sa insinuezi "pilele" pe care le am "acolo sus", in primul rand pentru ca pui in umbra munca unor oameni si apoi pentru ca esti voluntar membra a unui forum, unde chiar nu te obliga nimeni sa stai, suportand nedreptatile. Sunt sigur ca voi lua avertisment daca voi merita (sau am meritat), dar sunt la fel de sigur ca nu ma va atentiona nimeni doar pentru ca vor unii, altii.
Te rog frumos ca pe viitor, in mod special cand ai de-a face cu mine, sa adopti o atitudine demna. Am o aversiune fizica fata de persoanele slugarnice si lingusitoare. Nu am pus absolut deloc in "umbra munca unor oameni". Am facut insa misto de situatia de fata, dat fiind faptul ca te-am reclamat la moderator inca de sambata trecuta cand ma sfatuiai calduros sa iau drumul manastirii daca nu vreau "sa-mi bage cineva ceva cu forta pe gat". Chestia asta a fost destul de josnica si de dezgustatoare pentru mine, deaceea ti-am raspuns pe masura. Nu inainte de a te reclama la moderator, desigur. [hot] Si am aflat ieri ca un alt user aici te-a reclamat exact ca si mine. Dintre noi doi, doar eu am capatat avertisment. Tu inca zburzi liber pe forum, fara nici o grija. Cum ti-am mai spus, se pare ca cineva acolo sus te iubeste fiindca cererea mea ramane fara raspuns. Dupa cum bine bagi de seama, avertismentele aici nu-s luate neaparat dupa "merit", ci dupa cu totul alte criterii. Asa ca fa bine si nu te mai miorlai fara sens si nu mai incerca sa gasesti lucruri "nedemne" atunci cand nu e cazul. Un barbat trebuie sa fie demn si sa impuna respect, nu repulsie sau dezgust. Imi permit sa-ti sugerez un mic tratat online, care te-ar putea ghida pe viitor vizavi de atitudinea pe care ar trebui s-o adopti fata de orice situatie sau persoana intalnita: http://calin-moldovan.blogspot.com/2006/11/scurt-tratat-despre-pupincurism.html S-auzim numai de bine! [cheers] [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]io[/url] [olala] http://tac.families.com/ezb/864408.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ocebine
Fara suparare, Rufus, dar parerea ta vizavi de femei permeaza mesajele tale. Nu este nevoie sa declari alb pe negru, se vede din avion. Ce este trist este ca ai trei fete, sper sa isi gaseasca vocea interioara care sa le spuna ca aceste zicale josnice la care subscrii...
Nu ma supar, dar te rog sa-mi citezi unde am subscris zicalei in discutie, care mai sunt altele la care am subscris (ai folosit pluralul) si sa-mi spui de ce-i pacat ca am trei fete. Si daca nu gasesti ce spui, promiti sa-ti retragi cuvintele? PS. ce inseamna cuvantul pe care l-am bolduit? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...