Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vorbim limbi diferite...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Flaviuta, draga mea, hai sa nu ne mai ascundem dupa deget, da? Domnul dupa care se presupune ca trebuie sa suspinam este ymcar. De ce ar trebui sa-l regretam? Pentru ca ne transforma intr-o masa de prestatoare de placeri intime si curatatoare de cartofi? Poate ai scapat postarea in care raspunde unei reflectii amare a unei femei, care zicea ca, pana la urma se deduce ca, cheia succesului intr-o relatie este, dupa unii barbati, "gospodina in casa si c---a in pat". Ce raspunde minoritarul si bietul ymcar? Uite ce: "buna observatie! si mi se pare ca ordinea corecta e c---a in pat si gospodina in casa, si nu cea din zicala" Se poate sa fi fost o gluma. Ma indoiesc tootusi. Si, oricum, era o gluma de prost gust. In fata unei asemenea mentalitati grobiene, refuz sa-mi mai pun intrebari in legatura cu motivele care l-au facut sa plece. " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denizel
Pentru ca ne transforma intr-o masa de prestatoare de placeri intime si curatatoare de cartofi?
Pentru ca nu ne-am gindit la motivatia domnului...poate avem ceva de invatat din raspunsul adinc si plin de intelepciune.[alcool][alcool][alcool] Treci inapoi la invatat, Denizel!!!! Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocebine cred ca e totusi putin fortat sa spui.nimeni nu e aici sa atraga si sa mentina barbatii(sau mai sti?) ci sa invatam cate ceva unii de la altii. sau macar sa incercam sa ne intelegem unii pe altii. uite exemplu claaaar de discriminare. spui(ironi sau asa mi s-a parut mie) ca unii(masculi) s-or fi saturat de discutii interminabile despre pampersi, biberoane etc. pai cum te-ai simti ca barbat sa citesti asta? nu sunt aparatorul domnilor,uneori ma surpind si pe mine ca scot cutitul gratuit la cate unul. Denizel, da, buuun subiect de dezbatut. cum privim noi afirmatia "gospodina si c..in pat" si cum o privesc ei. o reflectie AMARA a unei femei cum ca unii barbati aleg pe criteriul asta. replica lui Ymcar care pune si mai mult paie pe foc si care suna asa cum ai spus"schimbati ordinea, curva in pat si gospodina" nu tin cu domnu' uneori (am si spus) a fost taios de-a dreptul dar ii apreciez sinceritatea. bag mana in foc ca multi domni gandesc asa,chiar daca nu ne-o spun.si mai mult,bag mana in foc ca foarte multe doamne incearca sa fie gospodine bune si sa isi faca de cap in pat. cu ce este jignita femeia prin sintagma asta ? pt ca multe dintre noi o vad ca pe o jignire. Apropo de diferentele de gandire si de lipsa de comunicare in cuplu, sunt foarte clar nuantate la primul subiect "sexul fara orgasm" [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza
reiau putin ideea finala ,pentru ca am senzatia ca a fost gresit intepretata. se fac, s-au facut statistici care demonstreaza clar ca stabilitatea cuplurilor actuale scartaie mai mult decat acum o generatie . e ceva normal sa auzi de divort dupa 3 ani de casnicie.numarul parintilor singuri e in crestere. poate li se intampla si parintilor nostri,dar totusi ceva ma face sa cred ca mai rar.
1. acum doua generatii rolurile in familie si societate erau clar delimitate. Fiecare stia ce are de facut si ce se asteapta de la el. Femeia statea de regula acasa, tinea aceasta casa, crestea copii, ii mai ierta domnului vreo escapada ca "desh, asa sint barbatii.", se bucura daca nu bea, n-o batea si aducea banii acasa (cam asta era orizontul de asteptare al multor femei). Azi s-a schimbat totul, barbatii (cei mai multi) au ramas in urma, regreta multe privilegii pierdute si pe urma considera ca au innebunit femeile daca le cer sa puna mina pe matura si pe sacosa de piatza. 2. posibilitatea divortului nu mai face din casatorie un capat de lume. Te-ai inselat cu unul, no problem, divortezi si o iei de la capat. Femeile sint mai independente si nu ezita sa ia taurul de coarne. 3. nu ma induiosez chiar asa usor cind vad batrinei tinindu-se de mina pe strada. Nu stii ce e in spatele celor 50 de ani de casnicie. Sau poate sint impreuna doar de 4 ani, de unde stii tu? iar faza cu "curva in pat, gospodina la bucatarie si doamna in societate" mi se pare de o mizerie...Ce ma uimeste este faptul ca sint destule femeie care s-o ia de buna si care o dau de la una la alta ca model de reusita in casnicie. Un pic de respect, doamnelor!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unamim parerea conform careia divorturile sunt in crestere este ca: -femeia din ziua de azi e in stare sa ia taurul de coarne -femeia a rabdat pana acum . s-a multumit cu barbatul care aducea banii in casa si nu o batea. eh, nu-i nimic daca mai calca pe langa -optiunile femeilor s-au largit .acum ea nu ma rabda. So, clar "ei este vinovati".Cum ar fi sa fim oleaca barbati si sa citim asta? eventual un barbat care a suferit crunt de pe urma vreunei demoazele? [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza
Ocebine cred ca e totusi putin fortat sa spui.nimeni nu e aici sa atraga si sa mentina barbatii(sau mai sti?) ci sa invatam cate ceva unii de la altii. sau macar sa incercam sa ne intelegem unii pe altii. uite exemplu claaaar de discriminare. spui(ironi sau asa mi s-a parut mie) ca unii(masculi) s-or fi saturat de discutii interminabile despre pampersi, biberoane etc. pai cum te-ai simti ca barbat sa citesti asta? De ce e discriminare? Si eu una la un moment dat ma satur sa vorbesc doar despre copii si poate vreau sa discut un film sau altceva. nu sunt aparatorul domnilor,uneori ma surpind si pe mine ca scot cutitul gratuit la cate unul. Denizel, da, buuun subiect de dezbatut. cum privim noi afirmatia "gospodina si c..in pat" si cum o privesc ei. o reflectie AMARA a unei femei cum ca unii barbati aleg pe criteriul asta. replica lui Ymcar care pune si mai mult paie pe foc si care suna asa cum ai spus"schimbati ordinea, curva in pat si gospodina" nu tin cu domnu' uneori (am si spus) a fost taios de-a dreptul dar ii apreciez sinceritatea. bag mana in foc ca multi domni gandesc asa,chiar daca nu ne-o spun.si mai mult,bag mana in foc ca foarte multe doamne incearca sa fie gospodine bune si sa isi faca de cap in pat. cu ce este jignita femeia prin sintagma asta ? pt ca multe dintre noi o vad ca pe o jignire. "Gospodina acasa si c...a in pat" este o ideologie de mizerie. Cel mai umilitor lucru pe care il poti spune unei femei. Inseamna ca tu ca femeie atita valorezi: cit o menajera si o c...a. Nu ai alta valoare, alte talente, alte atributii decit in aceasta dimensiune de a satisface niste nevoi primare ale barbatului si atita tot. Mai sus nu poti merge. Fiecare cum vrea si cum se simte bine. Eu prefer sa fiu femeie si sa fiu respectata si iubita ca atare... Apropo de diferentele de gandire si de lipsa de comunicare in cuplu, sunt foarte clar nuantate la primul subiect "sexul fara orgasm" [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flaviutza, oricit ne-am stradui sa incropim o legatura intre casnicile bunicilor si strabunicilor cu faptu' ca Alex e in luna de miere si Ymcar a decis sa-si stearga contul, aceasta legatura nu exista. Daca numeri cite femei au plecat de pe forumul asta, nu te mira faptul ca unii vin, altii pleaca...sau femeile sint nerelevante, da' pe cei doi barbati nu trebuia sa ii contrazicem? [:D] Mie chiar subiectul asta mi se pare cel mai "discriminatoriu" din ultimul timp. Dom'ne, izgonim barbatii...ce kestie.... [xx(] Nu barbatii, ci acesti doi barbati. Hai recunoaste ca e un subiect dedicat lor, cu funditza roshie - dar imbracat intr-o aura filozofica ce se intinde pina in secolul trecut, ca sa nu bata la oki prea tare. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu totusi cred ca exista femei care doar asta ofera, in aceeasi masura in care exista si barbati care doar asta cer. Ca nu facem una-alta din noi parte din categoria asta, nu inseamna ca nu exista. De aceea nu m-as grabi sa desfiintez o postare a cuiva caruia eu personal nu-i cunosc pretentiile legate de jumatate. Eu stiu doar ce pot eu sa ofer si ce cer eu de la un barbat. De ex nu-i cer sa bata covoarele sau sa repare masina. Sau sa repare televizorul. Dar poate pentru altcineva acestea sunt importante. Poate ca ar trebui sa respectam si faptul ca suntem diferiti. Si ca perechile ni le alegem pe criterii care nu sunt universale. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si referitor la cei doi, - tinta postarii: le uram numai de bine. Si cred ca ymcar a primit pana acum si reactii mai grele...astea de acum au fost doar bomboana pe coliva, nimic decisiv. Iar Alex o sa se intoarca din luna de miere, o sa-si citeasca topicul, poate o sa se intristeze putin - insa nu cred ca o sa-l afecteze prea tare ce va vedea acolo. El stie ce-a cautat, el stie ce-a gasit, chiar daca e sau nu asa cum a descris-o, e jumatatea lui si cu asta basta. In fond nu trebuie sa fie vecinul de acord ca eu sa spal pe jos prin casa. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...