Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vorbim limbi diferite...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by miau-miau
iti promit ca-ti povestesc, dar ce zici, sa-i bag si $20 in chiloti?
20? Stiu si eu? Eu zic sa-i pui mai mult. Dar numai cite un dolar (sau daca ai rabdare si hihihi singe rece foloseste monede cu valoare mica), unul cite unul, nu toti deodata![:D] Lasa-l sa cerseasca! Hai, miau-miau! Ma pui sa zic niste prostioare![:I]... Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ocebine
Cu regret, nu pot inghite apelativul "C...a" sub nici un fel de invelis cit ar fi de tipator colorat!!!! Pentru cineva care se declara atit de toleranta si intelegatoare, ar trebui sa se inteleaga ca exista si femei care nu accepta sa fie calcate in picioare cu zimbetul pe buze, injosite si umilite iar apoi luate la mingiiat...Fiecare cu gradul lui/ei de toleranta. Anamaria
I used to be indecisive, but now I'm not sure.

cum sa te fac io sa intelegi ca aici nu e vorba de toleranta ci de felul cum percepe fiecare cuvantul ,simplu sau in combinatii,in functie de propriile simtiri, de experiente personale, de EDUCATIE si de mediu. ca vorbim de toleranta. tu crezi ca unele femei, a se citi tu & company nu va injositi in halul asta.deci noi, celalalte care am vazut ceva frumos(eu chiar magnific si mai e cineva careia i-a scapat o lacrima citind) NE INJOSIM. cum ai ajuns tu la concluzia asta de ne jignesti asa? te rog sa imi explici. iti mai spun ceva. noua, mie si lu husband ne place sa ne alintam cu formula "p...matii,cine iti mai facea tie copil perfect?"uneori de fata cu maica-mea ,ca cu ea ne permitem stim ca putem sa ne permitem, sau ,acum i-am spus ceva genul " ai niste picioare de dama de comapanie" adik drepte si frumoase....si nu am crescut la marginea societatii ,nici la coada vacii, ne place sa citim ,avem studii d-alea superioare , ascultam enigma si vivaldi si mergem la teatru. sunt unii care prefera cuvinte porcoase in dormitor.pur si simplu ii excita.si sunt doctori ,avocati,nu inculti ,femei si barbati deopotriva. cum ne vezi? cu ce drept cataloghezi un om,o femeie in speta, care considera magnifica acea comparatie a lui Alex drept obedienta ,supusa si rabdatoare doar pentru ca nu e "puritana" in exprimarea orala? [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu stiu care ii diferenta intre c.urva si prostituata.da ma duc sa caut in dex si vin cu explicatiunea.pe bune. da de ce te intereseaza? [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stau in cumpana si ma intreg, sa ma bag, sa nu ma bag in discutie. Sincer, mi-e si teama, apoi ma gandeam ca si cand esti in centrul atentiei negative, conteaza ca esti in centru.[zz] Diferenta e ca nu prea imi place sa fiu in centru, mai ales intr-un grup de femei care diseca tot. Nu-i asa ca atunci cand diseci si extragi un cuvant sau un grup de cuvinte din context poate capata noi si noi forme si intelesuri? Treaba asta cu "quote" mi se pare o mare absurditate, nu ca optiune a forumului, ci ptr a extrage ceva si a da nou semn. Bun, poate d-voatra, gasca de doamne nu ati putut intelege celebra replica "curva in pat si gospodina in casa", si nici comentariul lui Ymcar vis-a-vis de ea. La fel cum poate unele doamne nu ar fi inteles de ce ma supar daca m-as fi suparat la comentariile subiectului postat de mine. De ce? Ptr ca privim din alte puncte de vedere. Eu unul nu inteleg ce v-a deranjat la ce a spus Ymcar. Asa spune vorba ca trebuie sa fie o femeie, unde "curva in pat" nu inseamna prsotituata dar nici sa stai ca scandura in pozitie misionara si apoi sa speri ca sotul e super satisfacut. Ce vreti voi, femeile? Sa se deformeze adevarul, realitate, la unghiul vostru, ori asa ceva nu se poate. Poate asta vrem si noi, dar poate suntem mai usor de consolat ca nu se poate. Sa fim sinceri si seriosi, sunt doua optiuni. Una e sa accepti ca un barbat vrea si are anumite dorinte, si sa le respecti, alta e sa nu le respecti si sa ajunga nefericit- ori sa aibe fanteziile lui, ori sa le implineasca cu altcineva. A treia, cum ca se poate schimba nu o vad si cred ca nu este posibila de mii de ani. Mda, la fel cum si noi am vrea ca voi sa fiti altfel in anumite situatii si nu sunteti, dar nici nu puteti fi schimbate. Vorbim limbi straine? Clar! Clar ptr ca suntem prea orgoliosi, prea plini de eul nostru, ca sa plecam urechea la celalat si sa ascultam ce spune, sa intelegem exact ce spune, nu ce vrem noi sa auzim, sa interpretam, -clar ptr ca cel mai greu pe lumea asta este acceptarea. Ptr ca e mai simplu sa ne chinuim o viata sa schimbam un om decat sa-l acceptam pur si simplu. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul pentru co-participantii la discutie (desi am zis ca nu mai scriu pe aici): una e sa faci ce faci in dormitor - treaba ta ce faci, doar e un loc intim - si alta e sa fii considerata asa cum s-a scris. Si pina la urma este o vorba de pahar, nu? Ca doar nu din intelepciunea populara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de curatenie (ca tot a adus alex in discutie gospodina in casa) cati barbati se omoara cu facutul curateniei,mancare...treburi femeiesti cum le spun unii? din cate am observat eu, destul de putini .si multi o fac din orgoliu,nu pentru ca nu-si iubesc consoartele,ca in rest sunt model. ei,uite la mine asta a fost un criteriu de ..selectie . adik ma impresioneaza pana la refuz domnul care se trezeste duminica dimineata, pune mana pe carpa ,ingenunchiaza si sterge gresia fara sa se simta umilit in vreun fel, eventual mai pune ocazional si de-o mancare care ii iese ca vai de mama ei ...dar ce conteaza? [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...