Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bona pt gemeni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea, conteaza f. f. f. mult orasul unde stai. Aici, in Piatra Neamt, am o prietena care are gemeni, sta acasa si are o femeie care o ajuta 10 ore/zi, de luni pana sambata inclusiv. O ajuta cate un pic la toate: imbracat, schimbat, hranit, jucat cu copii, scos afara, plus un pic de ordine prin casa, ii mai spala farfurii sau ii mesteca in oala cu mancare. Nu o solicita f. mult (sta si soacra amicei mele destul de mult pe la ea si o ajuta si ea cu copii),dar oricum, femeia o ajuta. Pt asta ii da 4 mil. Eu am o bona care sta cu copii 9 ore/zi de luni pana vineri, cat sunt la servici, si ii dau 5 mil/luna.Ea ii schimba, se joaca cu ei, ii hraneste, ii culca la pranz,ii scoate afara (uneori singura, uneori o mai ajuta soacr'mea la iesitul in parc). Eu i-am spus ca vreau sa faca strict ce tine de copii, nimic altceva (adica nu vreu menaj), dar in fiecare zi imi spala prin bucatarie daca e ceva (aragaz, vase, biberoanele copiilor, inainte de Pasti mi-a spalat faianta, imi spala gresia destul de frecvent), mi-a dus gunoiul de cateva ori, a dat cu aspiratorul, imi pune rufele la uscat sau la ia de pe sarma daca e cazul, face ordine in dulapul si jucariile copiilor.Eu i-am spus ca nu e nevoie sa faca nimic din toate astea, dar ea zice ca atat cat copii dorm 2 ore la pranz, ea nu poate sa stea ca nesimtita.Deci am gasit o tanti cu mult bun simt, harnica si priceputa la copii.Se intelege super cu cei mici si se descurca de minune cu ei. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am omis sa precizez ca m-ar interesa tarife pt Bucuresti. Persoana trebuie sa faca ce face si bona prietenei tale, cu diferenta ca prietena mea e singura cu gemenii cat timp sotul e la servici. In ceea ce te priveste, cred ca esti o norocoasa cu tanti care sta cu copii tai :)). Multumesc pentru raspuns. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Si eu sunt in aceeasi situatie. Voi avea nevoie de bona la gemene din luna august anul acesta. Eu cred ca la bani e cam la fel ca o bona la un singur copil sau ma rog, putin mai mult. Problema e insa unde o gasim? si mie mi-ar place sa preiau o bona care a mai fost la gemeni. lachi [gravi] 25+ [fetita]Karina [fetita]Iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
Buna! Nu stiu daca te mai intereseaza problema dar da, eu am avut bona la gemeni in Bucuresti - am 2 baietei - si ii dadeam 8 miliane pe luna pentru 8 ore de stat cu ei, fara menaj in casa, ci numai ce era legat strict de ei: spalat biberoane, aruncat numai cosul cu pampers. Cel mai bine e sa incerci prin agentii. M-as bucura daca mi-ai spune cum ai rezolvat problema. [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...