Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am gasit un mesaj pe telefonul sotului meu. Sa nu ma intrebati de ce i-am umblat in telefon. In cei cativa ani de casnicie nu i-am umblat niciodata in buzunare sau in telefon, insa comportamentul lui din ultima vreme m-a impins spre asta. Am cautat pentru ca vreau sa gasesc cauza pentru care se poarta altfel cu mine. Poate ca o sa spuneti ca e mai bine sa nu caut, ca poate gasesc ceva, ca poate e mai bine sa nu stiu nimic, insa vreau sa aflu de ce se poarta altfel in ultima vreme. Prin discutii n-am obtinut nimic de le el; si indiferent de comportamentul meu, el se poarta ciudat si schimbat. Dar sa revin la mesajul gasit. Sotul meu a plecat in delegatie in alta localitate, la intoarcere am gasit in telefonul lui urmatorul mesaj: "Sa te intorci acasa in siguranta. Carmen" Ce sa inteleg din acest mesaj (el nu stie ca l-am citit, altfel ar fi mult mai atent cu telefonul)? Nu cunosc nici o Carmen in anturajul nostru, nu are nici o colega de serviciu cu acest nume. Ce sa cred? Suna suspect acest mesaj?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mie imi suna suspect, in circumstantele date - adica se poarta ciudat si distant, suficient cat sa intri la banuieli si in plus merge si in delegatie, deci are si posibilitatea de a fi cu altcineva cu usurinta. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca suna suspect. Eu n-as rezista sa nu-l intreb cine-i Carmen! Da, nu-i frumos sa-i cauti prin buzunare sau prin telefon, dar daca n-are nimic de ascuns de ce sa se deranjeze? De fata cu el, i-as lua telefonul la puricat si ca-ntr-o intamplare as da de mesajul respectiv. Si as prinde momentul sa-l intreb. Trebuie sa dea un raspuns, chiar si superficial. In plus, i-as vedea reactia. Apoi, as tine minte telefonul respectivei si chiar daca el va sterge apelurile sau mesajele viitoare as verifica factura de telefon. Daca ar mai aparea numarul respectiv, as purta cu el o discutie stanjenitoare si incomoda. Macar sa stiu o socoteala! Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raul a fost facut. De acum, indiferent care este adevarul, vei trai cu suspiciuni ce-ti vor bintui viata, visele, actiunile. Nu cauta sa ascunzi ce ai facut, ar fi si mai grav. Spune-i sotului tau : " uite, m-am uitat in telefonul tau pentru ca nu am avut incredere in tine si nu m-am putut abtine ( asta e adevarul, nu?). Ma astept sa ii trimiti acestei Carmen un raspuns/reply la mesaj si pot intelege ca ea este o cunoscuta pe care chiar o ingrijoreaza ca ai ajuns bine/sau nu acasa. Ii multumesc, hai sa o linistim cumva, ce zici, ii trimiti tu sau ii trimit eu? " Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt primele semne ale infidelitatii sotului tau.Nu uita ca nu exista fum fara foc.E clar...dar ei, barbatii nu vor recunoaste nicodata.Orice meserie de asa natura care presupune deplasari dese de la domiciliul conjugal, mai devreme sau mai tarziu duc la escapade amoroase.Daca devine indiferent, distant si rece....sunt semnele clare ale aventurilor sale.Nu cauta un raspuns..de ce tu, sau cum s-a intamplat?..pur si simplu sunt destule femei usoare care abia asteapta sa puna mana pe barbatii casatoriti.Si sti de ce?pt ca sunt frustrate si pt ca sunt invidioase pe ceea ce au acasa femeile casatorite...insa din pacate aceste fufe distrug vieti.Pa si iti doresc multa putere. chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ipearina daca tu simti ca el s-a departat de tine si tu vrei sa intelegi motivele , eu zic sa te stradui mai mult sa afli adevarul.Bine faci ca nu stai indiferenta , ai putea avea o discutie serioasa cu el , in care sa-i explici motivele tale de neliniste.Daca nu merge cu frumosul , daca as fi in locul tau as angaja un detectiv , pentru un timp sa aflu cum stau lucrurile. http://community.webshots.com/user/denisabia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut motive indreptatite sa cauti un raspuns la o intrebare care te framanta, daca ai vazut ca el se poarta altfel cu tine. Ce alte motive ar putea avea sa se poarte altfel cu tine in afara existentei unei "Carmen"? Cum a fost relatia pana acum? 100% incredere si armonie? Atunci e grav daca acum ai observat ca are mai nou un comportament ciudat. Eu insa nu l-as confrunta. Mai asteapta. Verifica-ti si tu propriile sentimente in timpul asta si fii si mai atenta la purtarea lui.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, o sa nege pana in panzele albe si o sa se fereasca de acum incolo. Daca poti mai rabda, sa vezi ce se mai intampla dupa alta delegatie. Din pacate pare ca te inseala, ca orice colega de serviciu nu i-ar fi scris mesajul asta. E un mesaj personal. Ai cu cine sa vorbesti care sa nu spuna la restul lumii? Ai nevoie sa vorbesti cu cineva ca sa nu rabunesti acasa. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...