Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Originally posted by J G
Vai de mine mai Elise ce dreq, nici pana la varsta asta n-ai invatat cum se manageriaza problemele cu maria-lor sotii?? Stai jos si ia notite! J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
o, ba da, il manageriez imediat, am asha un tact innascut in probleme d'astea de personal : "honey, ai ajuns tu cu bine, ghinionul tau, da' nu te vad sa si pleci d'aci cu bine pina nu ne revizuim job descriptionu' si nu pui d'un summary pe ultimu' an de activitate..."[neand] Si pot sa-i stimulez memoria si cu citiva decibeli de discretie, bonus. Elise & BBLisa
Tare de tot. [:-)))][:-)))][:-)))] [url="http://s178.photobucket.com/albums/w277/ancuta_photos/?action=viewwidgets"]subsemnata[/url] [flo] [url="http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/859553.png[/img][/url]"]The Big Day[/url] [9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by daniela_b
quote:
Originally posted by Clover
Da, o sa nege pana in panzele albe si o sa se fereasca de acum incolo. Daca poti mai rabda, sa vezi ce se mai intampla dupa alta delegatie. Din pacate pare ca te inseala, ca orice colega de serviciu nu i-ar fi scris mesajul asta. E un mesaj personal. Keep the promises you make to yourself.
" oameni buni! Nu spun eu ca respectivul cutarescu e o usa de biserica, totusi, mai usor cu "din pacate, pare ca te inseala", "orice colega de serviciu nu i-ar fi scris mesajul asta", "daca poti mai rabda, sa vezi ce se intimpla dupa alta delegatie". Clover, nu am nimic cu tine si sper ca intelegi asta, totusi, tu ai idee ca fiecare cuvint al tau e o picatura in paharul ei, al femeii care ne-a intrebat? Realizezi ca montata de supozitiile tale, in fix aceasta seara, daca ea citeste, o sa fie un ghem de nervi care pune intrebari, sotului? Realizezi ca o Carmen putea gresi aiurea? Realizezi ca si chiar daca aceasta Carmen este gata sa faca lucruri rele in viata lor de cuplu, altii care ii monteaza de pe margini sint cam la fel de vinovati ca si Carmen, punind lemne e foc? Qi
Nici eu nu am nimic cu tine, ca nu sunt genul. Sunt doua categorii de femei: cele care ar vrea sa stie cat mai repede daca sunt inselate si cele care se iluzioneaza ca nu-i asa cand e negru pe alb si de principiu nu vor sa stie. Daca as fi crezut ca autoarea topicului e din a doua categorie as fi batut-o pe umar sa ii spun ca sigur e o greseala. Eu doar am zis ca "pare" ca o inseala, nu am zis ca sigur o inseala. Nu am zis ca mesajul nu e trimis aiurea, ci doar ca e un mesaj personal. Nu vad nimic ce sa o faca sa se ambaleze mai rau doar din ce am spus eu. Dar daca asa s-a intamplat imi cer scuze anticipat. Problema e de statistica: cate din sms-urile astea de amor sunt trimise la numar gresit si cate la numarul corect? Nu pot decat sa sper ca e greseala, dar statistic sansele sunt mici. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as crede nimic, l-as lua direct la intrebari. Si sub nici o forma nu as fi asteptat sau nu as fi ascuns faptul ca am gasit acel sms, ci l-as fi intrebat direct, atunci si acolo. Pur si simplu nu as fi putut sa ma chinui cu gandurile, nici macar o noapte. Si daca n-as fi fost multumita de raspunsurile lui, as fi sunat-o pe ea in secunda 2. Din punctul meu de vedere, respectiva Carmen a fost cu el in delegatie, a plecat inainte sau a mai ramas acolo si era ingrijorata pentru el. Eu asa as fi gandit intr-o atare situatie. Sper din tot sufletul sa ma insel si totul sa fie doar o confuzie, nu-ti dau nici un fel de sfat, ti-am spus doar ce as fi facut si gandit eu intr-o astfel de situatie. Atat si nimic mai mult. Succese! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu v-ati gandit ca acel mesaj chiar putea ajunge intamplator in telefon........o nenorocita de cifra tastata gresit?chiar niciodata nu a-ti gresit cand a-ti format un numar.....stiu,exista agenda,dar uneori mai formam numere.Eu de-as fi in postura unei tipe ingrijorate de viata unui barbat insurat nu ma semnam.....Eu de-as fi barbat insurat nu as pastra mesaje de la o persoana a carei existenta as ascunde-o nevestei.Ori tanti il vrea si il asalteaza cu atentia,ori pe el nu-l intereseaza si a ignorat mesajul.Semnele pe care le-ai enumerat ma fac sa cred ca adevarul este undeva mai departe,trebuie sa sapi adanc sa gasesti vinovata........carmen care se semneaza este o pista falsa....parerea mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu as suna-o pe tipa de pe tel. sotului, cand il prinzi in siguranta, si as astepta sa vad cum raspunde ea, apoi as inchide frumusel telefonul, eventual mai sun o data daca prima data nu a zis mare lucru, sa creada ca o suna sotul insa din anume motive ea nu ii aude vocea lui... 2. Cauta dupa numarul de telefon, in caz ca nu e secret si poti afla numele tipei si adresa unde sta, si apoi poti face conexiuni, si apoi confruntarea finala in caz ca e vinovat.[neand] daca mi s-ar intampla mie si el ar fi vinovat, eu i-as sparge toate lucrurile mai de valoare de prin casa tv, laptopuri, calculatoare, combina, boxe, geamurile la masina, la care tine el f. mult si apoi se poate duce cu zestre la amanta..[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, cred ca nu faci scenarii din astea si in viata de zi cu zi, zau! Acum cateva luni postase cineva pe aici un mesaj primit de la un individ, cum ca ar dori sa-i simta "piela catifelata", asa ca......poate fi o greseala. Chestia cu te uiti in ochii lui si-l intrebi direct mi se pare de-a dreptul puerila; n-am auzit sa existe vreun barbat care sa fie sincer fara a-i aduce dovezi concludente. Eu nu stiu de ce luati in calcul doar varianta cu inselatul! De ce nu va ganditi ca ar putea fi o frustrata si daca tot n-a avut succes la el a apelat la varianta cu mesajul, dar semnat cu alt nume? Sotul meu a primit un mesaj ciudat de pe nr. de tel. al mamei unei amice (noroc ca-i transmitea ca-i "un mare prost")si nici pana in ziua de azi nu am aflat de la cine e mesajul. De mentionat ca mama amicei mele este o femeie in varsta de 70 de ani, pleaca foarte rar de acasa si nu-si ia niciodata tel cu ea. Eu as sta linistita si as urmari ce se intampla, dar fara a fi paranoica si as lua in calcul 3 variante, dintre care cea cu inselatul ar fi ultima. 1. Mesaj directionat gresit. 2. O frustrata care a vrut sa se distreze pe nervii mei. Sa va mai povestesc ceva: De Paste am fost in vizita la un amic si la un moment dat suna o isterica si incepe sa urle: "curvo, lasa-mi barbatul in pace, imi strici casa curvo si am 2 copii!" Despre ce credeti ca era vorba? Baiatul amicilor nostri, in varsta de 12 ani, a sunat-o pe respectiva, care era geloasa foc, pt. a face misto de ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot in sprijitul afirmatiilor mele anterioare,ultima perla a prietenei mele....suna dimineata la 8 pe seful ei si convorbirea se deruleaza astfel...buna dimineata,imi cer scuze ca deranjez,trebuie sa platesc factura de la gaze,in valoare de 99 ron.o pot plati?o voce somnoroasa spune DA.Dupa vre-o jumatate de ora suna inginerul care ii face proiectul pentru casa si o intreaba ce-a fost cu telefonul in care ii cerea acceptul sa plateasca factura.......daca erati sotia respectivului cum reactionati?credeati ca a fost pur si simplu o greseala sau brodati cine stie ce scenarii.Sa va mai spun ca a mea prietena este singura,sotul ei munceste in afara tarii de 10 ani si ea gestioneaza banutii,iar cel care a primit telefonul ca si sotia lui stiu acest fapt...... Stiti ce a gandit inginerul...saraca e somnambula.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...