Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

1.Eu ca barbat cred ca daca avea ceva de ascuns ascudea. Am mai scris la un alt subiect, daca as vrea sa tin nr amantei in telefon as trece un nume masculin. Nu as pastra apeluri, mesaje, etc. 2.Exista si posibilitatea sa fie o greseala, si eu am primit mesaje de la "sotul meu". 3.Varianta expusa de Pisimuky mi se pare cea mai buna. 4.Gandeste cum ai reactiona in cazul in care ti se confirma ceva. Esti dispusa sa platesti pretul? 5.Il poti intreba pur si simplu, dar te rog eu, da-i si lui putina credibilitate, mai ales daca nu are si alte maniferstari de adulterin. 6.Mesajul nu mi se pare acuzator, poate daca afli cine e Carmen vei elucida misterul, fara sa-l banuiesti de vreo aventura. Nu e un mesaj dulce, amoros, obscen. Ce mai am de spus este ca prea adesea lasam portita inimii deschisa, si cel rau intra, prin suspiciuni si ne distruge echilibrul, uneori fara motive reale. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu ca femeie ma gindesc ca pastrez numai mesajele de care mi-i drag, daca primesc ceva din greseala sau spam il sterg ramburs - la ce-as pastra toate aiurelile sa-mi ocupe spatiul? anyway, si eu as intreba cine si cum e treaba si functie de atitudine (relaxata si dispusa sa comenteze, ori "calcata pe coada") as decide daca fac sapaturi in problema ori imi vad de treaba. a, si fara scuze c-am dat peste chestie. dimpotriva, i-am spus alui meu - "vezi ca daca faci vreo magarie, din pura intimplare o sa-mi pice sub ochi taman la momentul potrivit!"[:D] io zic ca daca pasesc intr-un rahat, nu-i atit vina mea cit a aluia de l-a "ouat", asa ca ... nici o scuza.[mariaj] amanda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Repet: nu as fi cautat in telefonul sotzului daca nu m-ar fi determinat comportamentul lui. Sunt luni bune da cand sotzul meu este schimbat, ma priveste altfel, imi vorbeste altfel, ma trateaza altfel etc. Sa nu credeti ca nu l-am intrebat, insa am primit acelasi raspuns "n-am nimic" sau "sint stresat si obosit de la munca". Stiu ca are un serviciu solicitant, insa in ultimele luni nu a mai existat nici macar o zi in care sa vina mai devreme acasa, sambata trecuta a motivat ca se duce cateva ore la serviciu, iar despre telefon... il tine in permanenta in buzunar, de cand vine acasa si pana adoarme (il lasa apoi la vedere, dar e destul de destept sa stearga inainte totul), ceea ce nu se intampla inainte. Sint intr-o perioada in care nu am cum sa-l urmaresc, singurele cai prin care as putea afla ar fi ori un detectiv particular, ori o greseala din partea lui. Poate ca va intrebati de ce tin atat de mult sa aflu. Mi se pare firesc sa aflu cauza pentru care omul de langa mine ma trateaza altfel. Nu pot sa inchid ochii sa ma fac ca nu observ si sa ma mint in fiecare zi ca e bine sau sa-mi spun ca poate maine va redeveni cel de dinainte. Nu stiu cum as reactiona daca ar fi o duduie la mijloc, cu siguranta altfel acum cand avem un copil. Dar stiu sigur ca el nu va mai fi pentru mine ceea ce a fost pana in acel moment. Daca l-as intreba despre acel mesaj, n-as primi nici un raspuns, ba s-ar infuria ca i-am umblat in telefon, il cunosc foarte bine. Nu-mi ramane decat sa astept sa faca vreo greseala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea,din nefericire ai dreptate! el nu o sa recunoasca niciodata....sunt genul acesta de oameni care sunt prea lasi ca sa se confrunte cu adevarul si prefera sa minta....pana cand?!pana cand celalalt nu va mai putea indura... am citit postarile tale si ca de fiecate data cand citesc ceva asemanator,nu fac decat sa retraiesc suferinta din perioada mea"neagra"....de aceea,de cele mai multe ori ma feresc sa dau "sfaturi"...pt ca nu sunt multi cei care inteleg prin ce treci.... in fine,acum...uite ca dau "sfaturi".... tu trebuie sa fii cea tare ,cea puternica,cea lucida....pt ca e atat de greu sa-ti mentii echilibrul in asemanea conditii.... daca tu esti ok cu tine va fi totul ok ....sau aproape! eu daca ar fi sa o iau de la capat (Doamne-ferste!!![alcool]) asa i-as dau un sut in posterior si l-as trimite la ma-sa,la hotel,in gazda....unde-o vrea el....sa se lamureasca si sa nu incurce oamenii si sa lase in jurul lui numai suferinta!!!) dar,eu zic cu mintea mea de-acum.... stiu ca atunci ,cu minte de atunci, cine mi-ar fi zis(si mi-au mai zis cativa [:D] chiar si aici pe forum) asa ceva as fi zis ca nu intelege,ca nu se poate....cate "scuze " gaseam [:D] da,acum sunt convinsa ca un asa soc l-ar fi trezit din visare,ar fi vazut ce pierde,etc...sigur imediat ce am aflat,imediat ce i-am dat o sansa se se schimbe si nu s-a schimbat....nu dupa luni si ani de suferinta!! eu iti doresc sa fii puternica ca sa poti trece peste tot .... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca inseamna ceva mesajul ala . Si eu aveam in telefon niste mesaje de la un coleg , mesaje glumete care insa citite de prietenul meu l-au enervat la culme. I-am explicat ca baiatul respectiv le-a trimis in gluma si ca nu am eu nimic cu el . Si erau mesaje de mesaje "daca nu poti dormi suna-ma sa vin /te astept cu bratele deschise" si alte replici de-astea care pt. noi insemna sa radem si sa facem misto iar pt. cei care nu stiau cum tsa treaba insemna probabil cine stie ce relatie furtunoasa. Poate era pur si simplu o amica, la naiba , poate chiar e o femeie indragostita de el dar el tot sta cu tine , si nu cred ca din cauza mancarii[:D] E intrebator comportamentul sau , dar cred ca cel mai bine ar fi cum a spus cieva sa iei telefonul lui sa trimiti un mesaj si sa dai 'accidental" peste mesajul ala . Intrebi ce e cu el si .. voila! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ipearina
Repet: (il lasa apoi la vedere, dar e destul de destept sa stearga inainte totul), ceea ce nu se intampla inainte.
Daca era de 2 ori destept nu stergea TOATE mesajele si apelurile, ci numai pe acelea "incrimatoare". Sa speram totusi ca nu e decat o neintelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ipearina , in urma cu ceva ani mi s-a intimplat ceva asemanator ...era un inceput de octombrie , cind am primit primul mesaj pe telefonul meu ...era un mesaj plin de romantism in care amintea de un concediu petrecut la mare impreuna...orcine l-ar fi citit , ar fi zis ca intre mine si respectivul e o frumoasa poveste de iubire , dupa o saptamina mai primesc unul asemanator...neavind nimic de ascuns i-am spus de ele sotului meu si ne-am amuzat pe seama admiratorului secret la voi situatia e alta ...sotul e distant si rece ...de mesaj nu a suflat nici o vorba , ba mai mult sterge toate apelurile ...mesajul a venit la intoarcerea din delegatie ...sa fie doar un sir de coincidente ...cam greu de crezut ...daca il vei intreba probabil va nega vreo posibila legatura cu carmen...ar putea recunoaste doar daca ar fi prgatit sa renunte la tine ...mai dai putin timp : fie a fost doar un sir de coincidente , fie face inca o gresala si afli cu certitudine daca are o relatie extraconjugala AURA[mamica][bb]ANCA-ALEXANDRA [url="http://b1.lilypie.com/VJ7gp2.png "]( 21-11-2006)[/url]si [zana]CRISTINA-IOANA [url="http://new.photos.yahoo.com/aurasvaduva/album/576460762389467597"]poze ANCUTA[/url] [url="http://www93.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55578158"]slide ANCA[/url] [url="http://smi.ro/fulguleti/"]site fulguleti[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint mai directa.Sigur a intilnit pe altcineva si stii si tu.Nu ai mai multe confirmari si probabil ti-e teama sa accepti si sa recunosti,dar sufletul tau iti spune mai multe.Las-o balta,daca poti,ori vorbeste foarte serios cu el vis-a-vis de ce se intimpla iar daca nu iti da nici o explicatie,sun-o pe ea chiar si de fata cu el.Ba chiar mai bine!Depinde ce vrei si pina unde crezi despre tine ca ai putere sa mergi.Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IPEARINA,s-ar putea sa fi fost cam dura in expunerea mea si imi cer scuze pentru asta.Dar incearca sa iei partea buna-duritatea cuiva care vede din afara,chiar daca prin prisma experientei personale,ne alarmeaza si ne obliga sa privim mai atent catre noi,sa fim mai sinceri cu noi insine,sa judecam si sa actionam intr-un fel sau altul,functie de concluzia pe care o tragem.Ne obliga sa privim lucrurile drept in fata,fara subterfugii. Incognito
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incognito, si eu mi-am luat critici pentru aceeasi atitudine. Adevarul e ca fiecare poate sa isi construiasca realitatea in care exista, daca ea vrea sa se convinga ca nu e nimic si e mai bine pentru ea, nu ai ce sa faci. Sau poate chiar era o mare coincidenta cu mesajul si el a inceput sa se comporte diferit din alt motiv. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...