Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

faza cu sunatul tipei ar fi o idee, dar depinde si de persoana, pentru ca ea ar putea sa iti inchida tel in nas si sa refuze sa comenteze ceva, chiar daca insisti. poate chiar o intalnire face to face....
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Bubulina[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/62de"]Maritza[/url][pis] [url="http://new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din experienta mea,ce-i drept,va spun ca nici una dintre fetele de cealalta parte nu rateaza momentul de a se conversa cu sotia.De regula au un interes bine determinat si sint in stare sa mearga pina in pinzele albe la o adica pentru a obtine ce vor.Iar daca barbatul implicat ii mai da si apa la moara cum s-ar spune...Cea cu care m-am conversat eu a avut un tupeu de-a dreptul fantastic.Poate sa fie de prea mare calitate ori asta se intimpla atit de rar...ori niciodata.Sau poate sa fie la rindul ei casatorita insa daca s-ar intimpla asa sotia nu ar simti nimic pentru ca cealalta,maritata si ea fiind,ar sti sa puna problema mult mai transant,gen-Domnule,uite care e treaba,sotia ta este tabu pentru mine si la fel trebuie sa fie si pentru tine,facem noi ce facem dar femeia aceea de acasa cu care traiesti zi de zi e obligatoriu sa fie respectata si protejata de orice incident asa ca atentie mare la telefon si orice altceva.Valabil si din partea mea privindu-l pe sotul meu.-Eu cam asa vad.Bine,rau...Asa vad eu. Incognito
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca in primul rand trebuie sa te pregatesti pe tine: 1. sa te calmezi si sa te abtii de la orice crize de nervi de fata cu el sau chestionari repetate. Vor fi fara rost. Nu vei face decat sa radicalizezi situatia si sa-i dai de stire ca esti pe urmele lui. Va fi mai atent in viitor, iar tu vei ramane cu aceasta banuiala tot timpul. 2. cum bine spunea cineva inainte, pune raul in fata si gandeste-te la cele doua scenarii posibile din acest moment: il ierti, incerci sa uiti si mergi mai departe sau ... ruptura. in acest moment alegerea este a ta. 3. daca vrei sa treci peste "situatie", da-ti drumul la nervi si tzipa. nu va recunoaste nimic si va incerca sa te linisteasca. este exact ce iti doresti si tu. 3. daca ai ales a doua varianta,urmareste sa vezi ce se intampla in continuare - noteaza numarul si urmareste-i convorbirile viitoare, daca poti - afla cui ii apartine numarul (din cate stiu costa un dolar sau doi la Orange si Vodafone) - incearca sa afli cine este: colega de birou, clienta, prietena a prietenului etc. (in orice moment poti afla ca mesajul a fost o eroare sau ca ea a incercat sa se bage in sufletullui, dar nu a tzinut) - sun-o dandu-te ... stiu eu ...operatoare Vodafone ... s-a petrecut o eroare in sistem, i s-a sters adresa ... mii de scuze, dar ne-o puteti da din nou? ... - cand nu stii pe unde e domnul,poti sa mai treci pe la adresa mentionata, poate gasesti masina parcata acolo etc. Stiu ca suna ca in filme, am o cunostiinta, o doamna, care de-abia dupa 20 de ani de casnicie si banuieli, doar asha a putut sti o data pentru totdeauna ce se intampla. Numai luandu-l tare: o cheama x, sta la adresa y, ai fost acolo in ziua de ... si ai stat x ore, l-a putut face sa recunoasca. atunci pt prima oara, el nu a mai tipat facand pe nevinovatul acuzat, si a recunoscut. Ea este in continuare un medic de succes, el isi petrece viata in baruri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si? Un mesaj, o Carmen, la fel ca multe alte Carmene ii ureaza intoarcere placuta. Si ce? Nu stii cine e si daca nu cumva e amanta, asta e? Pai daca e...ce vei face? Si daca nu e te vei simti mai fericita ca nu e si te-ai uitat in telefonul lui? Keep an eye on him, asta e tot, si nu face din tantar armasar, ca daca e ce presupui tu ca este atunci asta e, daca faci scandal mai rau faci. In general nebuniile aste trec si la barbati si la femeii cu timpul ca doara nu l-o tine vesnic! Dear Lord, I pray for Wisdom to understand my man; Love to forgive him; And Patience for his moods. Because, Lord, if I pray for Strength, I'll beat him to death. AMEN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by catrinelteodoru - sun-o dandu-te ... stiu eu ...operatoare Vodafone ... s-a petrecut o eroare in sistem, i s-a sters adresa ... mii de scuze, dar ne-o puteti da din nou? ...
Vai de mine...tocmai mi-am amintit cand acum cativa ani am primit un telefon de la o asa-zisa operatoare Vodafone (connex pe vremea aia) sa ma intrebe daca am avut probleme cu semnalul in ultimul timp...Nu mi s-ar fi parut suspect daca nu m-ar fi sunat pe numarul de Orange :).- dar abia dupa ce s-a terminat discutia m-am prins :) Acum incep sa inteleg scopul telefonului respectiv...da' mai bine ma intreba direct si se lamurea instant, asa probabil nu a lamurit nimic si probabil o mai fi stat ceva timp pana sa se lamureasca ca daca sunt ceva probleme, nu la mine era cheia... Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ipearina , eu cred ca in lume exista multe coincidente,mie mi s-a intimplat una care m-a pus p foc. ne intorceam din vacanta,eram in aeroport,doar sotul meu avea tel la el ,dar detinea 2 telefoane,cind am aterizat am deschis unicul tel care il luase cu el in vacanta ,si imediat ma anunta ca a intrat un ,mes il citesc ,ceva de genul dragoste cind ajungi sa ma chemi pe celalalt telef " am vazut negru,mi-am pierdut toata ratiune ,bineinteles i-am aratat mes ,el dind din umeri pasiv nu stiu cine este. acasa am luat toate fact de tel local sa vada daca nu cumva apare si p acolo,nimic. am dat tel la numar am cerut cu propietara tel ,raspunde un domn si imi zice ca el este prop ,il intreb .l-ati cumparat de curind cumva ?????? nu il am de 6 luni,...sunteti singurul propietar??? da l-am luat din agentie ,i-am zis o minciuna gogonata despre cineva care a avut un accident si a dat acest numar ca fiind al sotiei. exista coincidente ,si uneori se potrivesc al naibii de bine. cit despre sa crezi sau nu in ele ,poate mai bine ptru linistea ta sa crezi ca a fost o coincidenta ,dar nu ar strica sa fii un pic alerta ,iar ca si-a schimbat atitudinea fata de tine ,provoaca-l la o discutie si intrea-ba-l de ce aceasta actitudine din partea lui(are pe altcineva ,nu te mai iubeste???)desi cred ca nu o sa scoti mare lucru de lael macar ,ai tras un semnal de alarma pe care el l-a vazut. bafta ,iti doresc sa fie o coincidenta. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce s o aburim cu coincidenta ori nu... clar ca ipearina are mari semne de indoiala, sufletul si ratiunea ii trag semnale de alarma, iar a trai inconjurata de semna de intrebare iti distruge linistea, sufletul, viata. ce sa faca? habar nu am... eu sint o fire impulsiva, mai ales in asemenea cazuri In asemenea momente imi dispare orice urma de diplomatie si rabdare.. sint genul de sar la beregata oamenilor, poate moare omu nevinovat (ea sau el)Prea multe certitudini nu mi trebuie.. intii dau cu leuca si apoi il iau cu "acu zi... ce si cum" Bine este sa ai rabdare, sa pindesti, sa verifici Imi pare rau pt tine... este tare greu sa duci cerul pe umeri!!!! cu pupicei grasunei, [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau si eu cu parererea: Carmen poate este un EL. Am cunostinte, barbati care se numesc asa. Daca era amanta, ma gandesc ca se semna cu un C. sau nu se semna deloc. El ar fi sters mesajul. Comportamentul sotului poate ti se pare acum (dupa ce ai citit si atatea pareri, probabil ai mai stat de vb si cu alte persoane) si mai deplasat. Cand un lucru este accentuat parca vedem si mai mult partile pozitive (sau negative). Trebuie sa stai de vorba cu el. sa vedeti unde sunt probleme adevarate. Tu nu te mai chinui cu atatea indoieli. Luati-va un concediu impreuna, vedeti unde este problema pt ca (pp ca el te inseala) de ce o face? cauta raspunsul la intrebarea asta, nu iti bate capul cu "Cine este Carmen?" Mamica de Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine sa nu ne mai dam cu parerea cu gratie pana autoarea nu ne mai spune ce a facut. Sau problema s-a rezolvat si nu merita discutata, sau nu mai vrea sa discute, ca posteaza pe la alte topicuri, deci mai intra pe forum. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,fetelor, Si eu sunt intr-o DURERE sufleteasca fara margini, zilele astea de cind am patit aceiasi poveste. Am fost si la ea, s-a jurat ca nu e adevarat, pe el l-am dus in biserica sa-mi jure.Sunt disperata, niciunul nu recunoaste.... Simt ca o sa inebunesc. Il iubesc enorm, avem 2 copilasi micuti, si i-am mai ierat odata o aventura.Acum se pare ca e chiar o relatie.Simt ca sunt un nimic....mi-e mila de copiii mei... Stiu, o sa-mi ziceti sa divortez... e asa usor pentru cine nu a trecut prin momentul acela cind trebuie sa stregi tot, si sa zici de maine esti singura.... e cumplit... am hotarit sa joc teatru, sa-l recistig, sa ma umilesc, sa-i ofer eu mai multa atentie, tandrete, sex, etc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...