Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by kores
Fetelor,fetelor, Si eu sunt intr-o DURERE sufleteasca fara margini, zilele astea de cind am patit aceiasi poveste. Am fost si la ea, s-a jurat ca nu e adevarat, pe el l-am dus in biserica sa-mi jure.Sunt disperata, niciunul nu recunoaste.... Simt ca o sa inebunesc. Il iubesc enorm, avem 2 copilasi micuti, si i-am mai ierat odata o aventura.Acum se pare ca e chiar o relatie.Simt ca sunt un nimic....mi-e mila de copiii mei... Stiu, o sa-mi ziceti sa divortez... e asa usor pentru cine nu a trecut prin momentul acela cind trebuie sa stregi tot, si sa zici de maine esti singura.... e cumplit... am hotarit sa joc teatru, sa-l recistig, sa ma umilesc, sa-i ofer eu mai multa atentie, tandrete, sex, etc...
Of, Doamne, kores, am trecut si eu prin astfel de momente (ce-i drept fara a avea copii cu respectivul), stiu cat e de ingrozitor! Ce te face sa fii sigura ca e vorba de o relatie? Simti tu asta? Sau ai oarece dovezi? Incearca sa te calmezi putin, nu actiona doar din disperare, asteapta sa ti se clarifice putin sentimentele, nu fii extremista, lasa-ti timp pentru o hotarare buna. Poate ca nici divortul imediat nu e o solutie, dar cu siguranta nici sa te umilesti si sa joci teatru ca sa-l recastigi (pt. cat timp si cat de sincer?) nu te va ajuta pe termen lung, mai ales daca e deja a doua oara cand calca pe bec. Asteapta acum sa se linisteasca putin apele, sa-ti revii cu moralul (fiindca acum suferinta sentimentala e dublata de umilinta inselarii si tradarii). Capul sus, nu se termina viata aici!
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu sunt de acord ca daca mesajul era de la amanta il stergea. Unora le place sa pastreze dovezi de acest tip. Mai degraba il incrimineaza. Voi cand primiti un mesaj care nu va este adresat il pastrati? eu cred ca nu. Nu inteleg de ce atata jena in a vorbi deschis cu sotul despre schimbarea sa, poti nici sa nu ii pomenesti de mesaj. Daca cumva e o relatie de inceput s-ar putea salva ceva, bineinteles daca sotul ar vrea si ea l-ar ierta. Cel mai bine este ca lucrurile sa fie foarte clare. Poate nu e nimic, sa dea Dumnezeu, dar trebuie sa discutati. amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kores, ea e cunostinta de-a voastra de ai fost la ea? Momentan incearca sa stai calma si sa ai grija de copii. Despre restul nu stiu ce sa zic, nu o sa fie ca si cum recunosti ca a avut motive sa caute pe alta ca tu nu ii dadeai suficienta atentie, sex etc.? Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza cine e Carmen, sau daca te inshala, conteaza ca relatzia voastra scartzaie si tre sa iei o hotarare. Ma indoiesc ca vrei sa stai sa o intorci pe toate partzile, sa consumi energie si sa te disperi dandu-te de ceasul mortzii sa-tzi iasa fire albe inaite de vreme in cap. Ai trei optziuni, ori taci si ighitzi, no metter what, ori itzi cautzi alt tata la copil, sau si mai si, te duci la tribunal si intentezi divortzul. Daca exista o Carmen (cu care te inshala) de care nu ti-a spus, nu e vina ta, ca nu gaeshte la tine ce are ea, iar tu nu ai sa potzi compensa acest ceva ce detzine ea, indiferent cat te agitzi. Ce vrea el se numeshte Carmen. Punct. Daca nu ti-a zis, inseamna ca are motivele lui sa ramana insurat: copilul, confortul material, nesigurantza ca acea Carmen reprezinta viitorul lui, vrea doar o aventura sau o relatzie, cat o dura, ii place sa fie marshav si dual, sau se gandeshte in ineptzia lui ca nu poate sa-tzi spuna sa nu te raneasca, deocamdata, ca e prea lash sa ia taurul de coarne si sa fie corect. In cazul asta , orice incercarea de-a ta de a pune lucrurile la punct se va solda cu "a te face din vorbe si a te juca cum vrea muschiul lui", ca el vrea si in carutza si in telegutza, si va face cum vrea el. Daca nu te inshala... dar asta tre sa lamureshti intr-un fel, si cel mai simplu este sa te duci efectiv unde zice ca este. Il suni cand banui tu ca nu este unde zice ca este, te urci in taxi si verifici, faci tot posibilul sa nu afle, iar daca nu potzi sa faci in asha fel sa nu afle si verificarea ta va fi desconspirata si luata ca atare, sa fi hotarata si pregatita sa inaintezi in secunda doi actele de divortz, sa ai asigurata locuintza si sa vorbeshti in prealabil cu o avocata, care sa-tzi si pregateasca toate actele, gata sa fie inregistrate la registratura tribunalului. Cu alte cuvinte asigura-tzi spatele, nu te duce cu capul inainte. Cel mai decent este, fara scandal, fara prea multe framantari, si fi o doamna, nu te umili. Daca nu te inshala si este o amica de care nu ti-a mentzionat pana in prezent, una care abea acum incearca sa-shi faca loc, o veche cunoshtintza sau o simpla gresheala? Te sfatuiesc sa fi discreta la inceput, pentru ca daca il acuzi degeaba, pici de fraiera si nu vei mai avea shansesa pui pe tapet nimik, niciodata. In sperantza ca nu lashi acest eveniment sa se intoarca impotriva ta si faci tot posibilul sa-tzi pastrezi demnitatea itzi urez bafta si poate mai urmaresc topicul, daca nu te-am deranjat cu modul meu de abordare. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Diana, asta e cel mai logic si complex sfat pe care l-am citit vreodata. As mai adauga doar sa treaca direct la verificari pt. ca din toate cazurile pe cale le cunosc, cand ceva arata a inselat e inselat. Iar Carmen pare a fi deja o relatie. Oamenii nu se schimba brusc iar cand esti obosit si ai probleme te duci in brate la ala pe care-l iubesti, nu taci si iti ti telefonul in buzunar. De ce spun ca e relatie, pt ca daca iti lipseste barbatul o noapte si vine beat a doua zi si cu ruj pe camasa aia a fost o aventura, daca te minte sa plece de-acasa, daca dureaza de cateva luni...asta nu mai e aventura, iar inainte de asta a existat o problema care l-a adus aici. Depinde de ce vrei tu mai departe de la el, dar pregateste-te sa nu pici din cer cand ai sa afli ceva ce nu iti place. http://community.webshots.com/user/corinnax
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pt raspunsuri, le-am citit pe toate cu mare atentie si de cateva ori. Clover, nu am mai scris nimic aici pt ca nu am aflat nimic. Deocamdata "astept" sa greseasca pt ca altfel nu am cum sa aflu, deocamdata doar il banuiesc din cauza schimbarii lui fata de mine. Eu personal nu am cum sa-l urmaresc, pot afla numai daca face o greseala sau daca pun un detectiv pe urmele lui, insa costa prea mult pt mine. Nu stie ca am citit mesajul, desi ma acuza ca-i umblu in telefon, in buzunare etc; oare cum de si-a dat seama, ca doar n-am lasat nici o urma? [:D] Nu i-am reprosat nimic, nu am facut scandal, doar "astept"; sau poate sa sun la tipa respectiva sau sa incerc sa aflu la vodafone. Oricum, sint convinsa ca daca m-a inselat, adevarul va iesi la iveala. Sper doar sa fie o presupunere de-a mea. Incerc in acelasi timp sa fiu pregatita pt "ce e mai rau".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa iti cumperi un Digital Voice Recorder si sa-l uiti la el in masina. Sunt foarte mici si inregistreaza pana la 136 de ore unele dintre ele si sunt cu activare vocala. Cu siguranta ai sa auzi macar o conversatie telefonica daca nu altceva.Cu siguranta ai sa auzi macar o conversatie telefonica. Intre timp daca sta pe internet ai putea sa verifici calculatorul. http://community.webshots.com/user/corinnax
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ipearina cum poti sa stai in nesiguranta asta????? nu stiu daca as putea sa stau asa, fara sal intreb imediat. si eu trec prin ceva urit, dar nu din cauza altei femei, a plecat in norvegia sa lucreze de o luna, iar acum imi spune(pe net cind vb)ca nu stie daca mai vrea sa fim impreuna, ca nu stie daca mai tine la mine, suntem de 9 ani casatoriti, avem un baiat, imi zice ca ar sta pt baiat cu mine, dar cum pot eu sa stea cu accept sa stea doar pt copil????///// sper sa fie doar o perioada proasta si sa treaca, si pt mine si pt tine. desi nu stiu cum am sa uit tot ce mia zis, si inca imi zice, si sa merg mai departe team pupat si fruntea sus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...