Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O recomandare va rog.


Recommended Posts

Nu stiu exact daca aici este locul topicului dar avand in vedere ca mai toata lumea de aici a trecut prin evenimente mai putin placute m-am hotarat sa il deschid aici. Am nevoie de la cei din Bucuresti de o recomandare pentru un avocat bun si de bun simt pentru divort.Dupa cum banuiti la mijloc este vorba de un copil pe care vreau sa il am langa mine fiindca eu sunt cel care a avut grija de ea in cea mai mare parte.Cam 80%. Asa ca va rog cine cunoaste un astfel de avocat sa imi spuna si mie ca sa nu ma dau pe mana orisicui. Multumesc espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vreau sa iti spun ca imi pare rau ca ai ajuns in situatia asta. Am avut si eu subiect cu aceeasi intrebare. Am rezolvat pana la urma, pot sa intreb daca se mai poate, dar inainte de asta , chiar daca nu stiu ce s-a intamplat vreau sa iti spun cateva lucruri. - faci asta numai daca esti absolut sigur ca nu se mai poate rezolva nimic -oricat de suparat esti acum, calmeaza-te, incepe o perioada grea , iar daca vrei si copilul...nu pot sa imi imaginez cat de grea , nu numai dpdv juridic cat din punctul de vedere al suferintei copilului Iti doresc mult noroc zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,vreau sa fac asta.Am epuizat orice metoda de a ajunge -atentie!- la un compromis.Nu am partener de discutie ca sa nu enumar si restul.Si sincer m-am saturat de casnicia asta de rahat. Copilul l-am crescut cel mai mult eu.Nu ca ea ar fi fost o mama rea sau mai stiu eu cum ci doar comoda ,"las ca are cine sa aiba grija de fetita". Stiu ca e greu pentru un barbat sa obtina copilul in instanta dar asta este trebuie sa incerc. espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
si daca nu reusesti? Oricit ar fi avocatul de bun, copilul se acorda mamei in cazul in care aceasta nu are "defecte" majore.... Esti dispus sa fii "tata de duminica"? Elise & BBLisa
nu ma incanta ideea de tata cu program redus.deloc.de aceea vreau sa am copilul cu mine.am toate motivele din lume ca acest copil sa fie crescut de mine.in afara de faptul ca nu am nascut-o in rest eu m-am ocupat de ea. in plus nu ma incanta o viata de rahat.crezi ca vom fi niste exemple minunate pt fetita?o mami si un tati care se contreaza la fiecare rahat,care nu sunt iubitori unul cu celalalt etc etc,pai asta e exemplu? espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, eu te cred, dar stiu ca legea in Romania este ca mama obtine copilul daca nu e decazuta din drepturi pe motive serioase gen droguri, dependentza de alcool, etc.... Deci eu cred ca inainte sa incepi procedurile de divort ar trebui sa evaluezi si acest risc si sa-l accepti. Daca nu esti sigur ca accepti sa iti vezi copilul din cind in cind, poate ar trebui sa reconsideri... Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Espiritu! Nu e un exemplu bun pentru fetita. Insa pregateste-te de acum pentru varianta cea mai rea, adica sa nu obtii custodia (sotia ta nu e betiva, dementa, nu abuzeaza copilul, are conditii sa o intretina, presupun?) si sa o vezi doar in weekend. Si te inteleg ca nici nu mai poti ramane intr-o relatie care te consuma si in care esti nefericit. Parerea mea, incearca sa obtii custodia iar daca nu reusesti incearca sa ai o asemenea relatie cu sotia incat sa poti vedea fetita oricand. Probabil se va supara pt ce incerci sa faci (apropo, banuiesc ca nici o sansa sa fie de acord sa ramana fetita la tine?) dar poate o poti sensibiliza, eventual cu bani, asa incat sa vezi fetita mai des decat termenele legale. Mult succes! J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu este betiva,dementa,drogata etc.Are cu ce sa o intretina.Dar nu iese cu ea in parc,nu ii pune masa,nu ii face baita,nu se trezeste la 7.30 sa o duca la gradi,aproape un an a fost plecata intr-un contract fara sens refuzand sa venim langa ea etc etc.Nu zic ca nu tine la ea si nu o iubeste dar copilul a ramas cu sechele in urma minunatului contract.Acum in rarele momente cand merge cu ea la gradi fetita plange de se rupe crezand ca pleaca iar. Astea nu sunt motive? espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Demonstreaza ca te-ai ocupat 80% din timp de ea. legea spune..sti si tu ce spune, nu are rost sa iti repet. taticii care sunt in situatia ta(si sunt destui) au putine sanse de reusita.pentru ca..legea spune... io zic sa tratezi direct cu ea. daca spui ca nu s-a ocupat de copil pana acum, o intebi frumos cum se va descurca de acum incolo si daca nu ar fi mai bine ca ea sa-si vada in continuare de cariera si de viata ei, si sa fie totul ca pana acum.adik tu sa cresti copilul, ea sa il viziteze cand vrea. In cel mai bun caz cauta un avocat bun [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...