Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O recomandare va rog.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Contacteaza-l pe Rufus de aici, de pe forum, poate iti da el niste idei. Nu stiu povestea lui in detaliu, dar parca el are custodie asupa primului lui copil. Poate totusi nu va despartiti. Daca copilul plinge cind simte ca mama pleaca, va suferi rau sa nu mai stea cu ea. [copil] Smaranda, 3.11.2005
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330"]Povestea nasterii [/url]
[url="http://www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp"] Alaptati,[/url] [url="http://www.lalecheleague.org/bfinfo.html"] alaptati, [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=70643"] alaptati![/url]
Cum se poarta un bebelus in [url="www.mamatoto.org"]wrap [/url] si [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475"]discutia [/url] de pe DC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Luna1
Espritu daca mama vrea copilul cu orice pret inseamna ca o iubeste enorm. Daca fetita plange cand pleaca mama dupa ce o duce la gradi inseamna ca si ea o iubeste pe mami si sufera cand ea pleaca. Deci mai ales ca asa cum spuneai nu exista neglijenta si motiv de decazut din drepturi crede-ma ca daca vrei cu adevarat binele copilului tau nu-l desparti de cea care i-a dat viata. Te rog eu mult, gandeste-te intai de toate la copil si apoi la voi. Nu implica copilul in vendeta voastra, invata sa colaborezi cu mama sa faceti ce-i mai bine pentru copil. Luna [gravi]24 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelise Raluca[/url] fetita plange fiindca a plecat un an iar acum ii este frica ca pleaca din nou.e vina ei ca a plecat.nu a trimis-o nimeni, aales sa plece ca asa a vrut.faptul ca lasa pe umerii mei,ai soacrei,ai soacra-mi toate indatoririle si se fofileaza cu zambetul pe buze poate reuseste sa va spuna ceva.si da o iubeste si continui sa sustin asta dar din pupaturi nu se creste un copil. inca o data va zic : daca era vorba de o femeie in locul meu pana acum toate reactiile ar fi fost de genul "lasa-l cat mai repede". MIAU MIAU nu ai treaba?poate te retin.... [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by espiritu
@Yasmine situatia ta nu are nici ceva mai vaga asemanare cu situatia mea.te rog nu imi pune in carca fapte pe care sotul tau le face.si eu muncesc si castig,plecarea ei in anglia a fost o ambitie personala nicidecum un sacrificiu pt familie.faptul ca puteam merge si eu in anglia langa ea,implicit si fetita ar fi fost un atu mare.dar a refuzat. asa ca Yasmine pana nu ma vei cunoste cine sunt si ce fac te rog nu ma asemui cu tot felul de balarii de oameni. espiritu
Nu te-am asemuit cu nimeni si nici nu m-am comparat cu sotia ta, am dat un exemplu, din experienta mea, am avertizat fetele sa judece pe cineva fara a cunoaste toate datele problemei, si sa o judece pe sotia ta numai din spusele tale. Mai mult cineva ti-a spus ca iti da numele unui avocat, deci, problema pt. care ai cerut ajutorul e rezolvata. Sau ai nevoie sa fii sustinut moral in ceea ce vrei sa faci? Si inca una, incearca sa nu jignesti ! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Man, imi pare rau ca treci prin toate astea si iti doresc din start succes! Legile din Romania? Legile astea sunt facute sa fie incalcate. Conteaza cat (material vorbind) esti dispus sa dai si cat de departe esti capabil sa mergi. In dragoste si in razboi e permis orice, nu? Si scopul scuza mijloacele. Te inteleg prin ce treci, ca nu te-ai consola cu a fi tata de ocazie, si indiferent de motivele tale, tu esti de-al nostru, nu ea. Doar ca fetele sufera putin de astenia asta de primavara si decapiteaza tot ce prind. Deci cu riscul asta scriu si eu aici, lucruri putin socante. Poti cum a spus cineva, sa premeditezi, si cu dovezi sa prezinti relatia fetitei cu sotia ta (filmari, inregistrai, martori-chiar si falsi). Sa demontrezi ca nu se ocupa de fata, ca fetitei ii e mai bine cu tine, ca are un efect negativ aspura ei, ca te amentinta ca vrea fata doar ca sa nu o ai tu, etc. Poti demonstra ca este incapabila de a creste copilul. Poti recurge, in functie de slabiciunile ei, la un anume tip de santaj. Da, in mod normal cand si mama si tata vor custodia copilului, in majoritatea cazurilor, legea il incredinteaza mamei, si, da, cu custodie definitiva poate sa-l duca departe de tine. Asa, ca, frate, permite-mi sa fiu marsav si sa te sfatuiesc sa lupti, daca asta doresti, cu toate armele. Ai nevoie de un avocat sa poate face toate astea, de la a te sfatui, pana la a te indruma mai departe. Nu sunt din Bucuresti sa pot da informatii directe, dar ar fi bine unde te duci sa-i spui din capul locului ca asta vrei si ca esti dispus sa faci orice sa castigi. Unii nu dau pe fatza metodele mai putin ortodoxe. Succes! Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
Man, imi pare rau ca treci prin toate astea si iti doresc din start succes! Legile din Romania? Legile astea sunt facute sa fie incalcate. Conteaza cat (material vorbind) esti dispus sa dai si cat de departe esti capabil sa mergi. In dragoste si in razboi e permis orice, nu? Si scopul scuza mijloacele. Te inteleg prin ce treci, ca nu te-ai consola cu a fi tata de ocazie, si indiferent de motivele tale, tu esti de-al nostru, nu ea. Doar ca fetele sufera putin de astenia asta de primavara si decapiteaza tot ce prind. Deci cu riscul asta scriu si eu aici, lucruri putin socante. Poti cum a spus cineva, sa premeditezi, si cu dovezi sa prezinti relatia fetitei cu sotia ta (filmari, inregistrai, martori-chiar si falsi). Sa demontrezi ca nu se ocupa de fata, ca fetitei ii e mai bine cu tine, ca are un efect negativ aspura ei, ca te amentinta ca vrea fata doar ca sa nu o ai tu, etc. Poti demonstra ca este incapabila de a creste copilul. Poti recurge, in functie de slabiciunile ei, la un anume tip de santaj. Da, in mod normal cand si mama si tata vor custodia copilului, in majoritatea cazurilor, legea il incredinteaza mamei, si, da, cu custodie definitiva poate sa-l duca departe de tine. Asa, ca, frate, permite-mi sa fiu marsav si sa te sfatuiesc sa lupti, daca asta doresti, cu toate armele. Ai nevoie de un avocat sa poate face toate astea, de la a te sfatui, pana la a te indruma mai departe. Nu sunt din Bucuresti sa pot da informatii directe, dar ar fi bine unde te duci sa-i spui din capul locului ca asta vrei si ca esti dispus sa faci orice sa castigi. Unii nu dau pe fatza metodele mai putin ortodoxe. Succes! Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
[batcap][batcap] Daaaaaaa, si de aici vedem cam ce se intampla cind doi oameni maturi se comporta ca doi copii, care se cearta pt. o jucarie, si copilul trebuie sa se maturizeze inainte de vreme, pt. a face pe arbitrul intre cei doi parinti! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, oare de ce nu inteleg ce vrei sa spui?[alcool] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...