Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O recomandare va rog.


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Alex2
Yasmine, oare de ce nu inteleg ce vrei sa spui?[alcool] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Nu stiu, explica-mi tu, de ce nu intelegi! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca Alex se refera la premeditarea castigarii procesului in favoarea tatalui cu orice pret, chiar cu incalcarea legilor. Stiu ca si avocata mea imi amintea cateva din astea ca se intampla pe la procese; marturii false duse la extrem, martori mincinosi si probe false. Sigur, poti sa platesti un vecin sa vina la proces sa spuna ca sotia ta si-a batut cu bestialitate copilul de 3 ori in fata lui.Iti cresc radical sansele sa obtii custodia. In afara ca este total ilegal si persoana care va sustine marturia va fi pasibila de inchisoare, nu neg ca este posibil sa obtii copilul pe aceasta cale. Dar trebuie sa fii si genul predispus la asemenea lucruri. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca Alex il indeamna sa faca chiar asta, sa discrediteze mama cu orice pret, pt. a obtine copilul, si de aia nu vad unde e diferenta intre asta si a te bate cu colegul tau de gradi pt o jucarie, ca sa fie a ta cu orice pret. Alex daca am inteles eu gresit te rog sa ma ierti! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vezi ce umbla in mintile barbatilor. ti-e frica sa mai lasi copiii cu ei. bre, nenorociti copilul degeaba. Cere 50% custodie. e cel mai bine pentru copil, ca banui ca de el te intereseaza aici. desi, dupa cit v-ati batut joc de copil pina acum, ati putea sa stringeti din dinti si sa stati impreuna sa-l puneti pe picioare. Chiar daca asta inseamna ca te ocupi tu de treburile casnice, sau de copil si nevasta mai pe linga. Dar daca sacrificiul e prea mare pentru tine, ti-am zis, da-i la cap mamei, baga in cap copilului ca are o mama stricata si sa vezi ce bine ii va merge in viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Yasmine, ai fost cu un pas inainte in rationament, pentru ca fetita va fi total traumatizata cand va trece printr-un razboi cum este sugerat aici intre parinti. Miau-miau, eu nu vad ca mama sa renunte la custodia 100% in favoarea ei, cu atat mai mult cu cat ar fi dorit sa plece DOAR cu fiica ei in Anglia. Probabil ca o sa lupte si ea pentru drepturile ce legal i se cuvin. Deci, la alegere. Razboi cu traume mari sau pace. Pacea nu inseamna neaparat sa locuiti impreuna, ci sa va intelegeti cu privire la ce va urma. Dar daca ai sa deschizi razboiul...sa nu primesti doar cartofi in cap si razbunare. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
Man, imi pare rau ca treci prin toate astea si iti doresc din start succes! Legile din Romania? Legile astea sunt facute sa fie incalcate. Conteaza cat (material vorbind) esti dispus sa dai si cat de departe esti capabil sa mergi. In dragoste si in razboi e permis orice, nu? Si scopul scuza mijloacele. Te inteleg prin ce treci, ca nu te-ai consola cu a fi tata de ocazie, si indiferent de motivele tale, tu esti de-al nostru, nu ea. Doar ca fetele sufera putin de astenia asta de primavara si decapiteaza tot ce prind. Deci cu riscul asta scriu si eu aici, lucruri putin socante. Poti cum a spus cineva, sa premeditezi, si cu dovezi sa prezinti relatia fetitei cu sotia ta (filmari, inregistrai, martori-chiar si falsi). Sa demontrezi ca nu se ocupa de fata, ca fetitei ii e mai bine cu tine, ca are un efect negativ aspura ei, ca te amentinta ca vrea fata doar ca sa nu o ai tu, etc. Poti demonstra ca este incapabila de a creste copilul. Poti recurge, in functie de slabiciunile ei, la un anume tip de santaj. Da, in mod normal cand si mama si tata vor custodia copilului, in majoritatea cazurilor, legea il incredinteaza mamei, si, da, cu custodie definitiva poate sa-l duca departe de tine. Asa, ca, frate, permite-mi sa fiu marsav si sa te sfatuiesc sa lupti, daca asta doresti, cu toate armele. Ai nevoie de un avocat sa poate face toate astea, de la a te sfatui, pana la a te indruma mai departe. Nu sunt din Bucuresti sa pot da informatii directe, dar ar fi bine unde te duci sa-i spui din capul locului ca asta vrei si ca esti dispus sa faci orice sa castigi. Unii nu dau pe fatza metodele mai putin ortodoxe. Succes! Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Probabil datorita asteniei de primavara (la noi sunt 30 de grade de o saptamana), abia acum am citit cu atentie ce ai scris, si imi retrag scuzele, pt. ca am inteles eu corect ce ai scris, in cazul asta ai doua ajutoare espritu, un avocat, pt. chestiile legale, si pe Alex, sfatuitor pt. chestiile ilegale, martori mincinosi, camere de luat vederi, etc. ma opresc aici, pt ca nu vreau sa divag din subiectul asta in altul inchis de-acum pe sectiunea asta de forum, fiecare trebuie sa faca ceea ce poate corela cu constiinta lui. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, venita de la tine, care cunosti cat de cat situatia mea (nu spun pe mine, caci e clar ca as gresi) m-a uimit, atata doar. Nu e nevoie de scuze din partea nimanui, si nici din partea mea nu cred, am spus exact ce omul a cerut. Nici eu nu vreau sa deturnez subiectul intr-o alta disputa ca si asa sunt destule pe aici (de asta aminteam astenia) dar nu regret si nu retrag cele spuse. Daca Espiritu este sau nu dispus, daca il lasa sau nu constiinta este alegerea lui. Eu pe a mea o am impacata (needucata mai e, off) ca i-am expus si alte variante, sa stie omul ca exista solutii, el alege daca recurge la ele sau nu. Pe mine nu m-ar mustra constiinta si nici nu am limite daca ar fie vorba de copilul meu. Imi pare rau, asa gandesc, reclamati-ma. Punct!!! Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
copilul il vreau fiindca eu m-am ocupat de ea.
[V] era o pilda cu doua femei care pretindeau fiecare ca e mama unui copil. au fost puse sa traga de el cit mai tare .... si mama adevarata i-a dat drumul pt. ca i s-a facut mila desi ... nah, poate ai si tu dreptatea ta. dar vorbeste cu un avocat si mai intii gindeste-te sa nu ranesti fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...