Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (37)


Recommended Posts

Mi-am adus aminte fetele... stiti vreun Mos Craciun de "inchiriat" pentru vreo 2,3 ore in preajma Craciunului? Eu nu cunosc pe nimeni care sa aiba costum de Mos si sa mai fie si dispus sa faca pe Mosu' . Si chiar as vrea sa vina si la Stefan! E asa bucuros cand il vede pe la tv sau pe oriunde altundeva! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Snt poze facute de Lora. Eu nu am avut aparatul la mine, Carmen a mai facut poze. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Ce mai faceti, fetelor? Io cu sinuzita...o tarai dupa mine...[:D]...nu da semne sa ma lase, cica tre' sa iau o perioada mai lunga antibiotice...[bang] Iustina a facut febra asta noapte...eu nu mai stiu ce sa fac cu ea, inainte nu racea deloc si de cand am inceput gradinita o tinem numai intr-o raceala...imi vine s-o tin acasa, sa n-o mai duc deloc la gradinita...doar ca acum vrea ea sa mearga, zice mereu ca i-a trecut raceala, vrea la gradinita.[bang] Copilutii vostri ce fac? O zi buna la toata lumea! Adriana, imi pare rau ca nu ne putem vedea inainte sa plecati, dar nu ma gandeam ca o sa ne fie Iustina asa rau...pupici Larei si sper sa ne vedem week-end-ul viitor in Bucuresti. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, mey Lora, sper sa va treaca repede. Si Casandra imi raceste si e cam cu mucisori, cand mai tuseste, cand nu, dar nu-i chip s-o tin acasa. Si am tot vb si eu cu educatoarele si cel mai bine este sa o trimiti la gradi. Ideeea este ca asa isi formeaza imunitatea. Eu m-am mai linistit un pic cu treaba asta. Daca face tepm si e nasol o tin acasa, dar vad ca se mentine pe linie de plutire, ca sa zic asa. Ce sa zic ca nici antibiotice nu vreau sa-i dau. Daca va fi ceva mai serios am sa-i dau homeopate - am ramas un pic socata de la ultima tura de antibiotice, asa ca am zis 'pas' hotarat. Hai ca te-am ametit... Adriana tot printre bagaje? Restul? Ce faceti? Ati vazut(simtit[:D]) temperaturile cu minus de afara? Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Mie imi merge netul tare prost - se intrerupe mereu, nici pozele nu le pot vedea, off Lora, sanatate Iustinei - cred ca e aiurea sa fie mereu racita, nu stiu insa daca e o solutie s-o tii acasa, mai ales ca ei ii place la gradi. D-na Mia cred ca s-ar bucura s-o aiba mai mult timp [:D] Vorbim la tel si poate ne vedem la Buc. Ana, ce-ati patit cu antibioticul? Noi suntem tot la bagaje - azi am impachetat majoritatea jucariilor, pantofi, prosoape, o parte din hainute ... desi nu aveam multe, se aduna atatea la sfarsit cand trebuie sa pleci ... Am platit si facturile si maine trebuie sa lichidez si apart. unde a stat mama si apoi gata. Imi pare rau ca plecam [q], pana acum n-am realizat, insa acum ca am strans bagajele si se apropie data plecarii, ma apuca nostalgia; azi am trecut pe langa parculetul de la Aurora (unde nu era nimeni, nimeni!!) si mi-am amintit ce frumos a fost asta vara, soare, cald, multi copii [q] Laura, tu cum te mai simti? Vrei sa trec eu asta seara pe la voi sa aduc caruciorul? Ca maine daca aveti de sarbatorit, cred ca e cam nepotrivit, iar sambata dim. nu cred ca va fi timp. ce zici? Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Scurt ca-s pe fuga...(cine mi-a furat din timp?)... Nu mai retin cine intreba de Mos Craciun de "inchiriat", sotul meu vreo 2 ani la rand fu Mos Craciun si eu Madam Craciunita pt niste prieteni cu copil unde se adunau mai multi pui de diferite varste, Printzesa stie ca si ea fu intr-un an cu Stefi cand era bb mic...Dar noi facem anul asta sarbatorile la Durau...dar daca aud de vreun binevoitor o sun pe Printesa sa va dea de stire. Sanatate multa tuturor mamicilor bolnavioare! Despre raceala si mersul la gradinita...nu stiu ce sa zic...daca n-are copilul febra e ok...in acelasi timp sunt copii ffff sensibili care pot lua virusi de la altii....eu zic sa le faceti o cura de crestere a imunitatii...eu una ii dau bubamarei zilnic suc de mar+morcov+telina+brocoli ( uneori sfecla rosie, alteori adaug ananas..mai schimb gustul sa nu se plictiseasca) - are vecina mea o super "scula" si-mi face ea....nu radetzi, sucul e super bun. Plus 2 portocale ca desert dupa 2 mese, cu tot cu pulpa. Si nu s-a "atins" nik de ea, desi bbii din gasca sunt bolnavi si copiii se joaca impreuna. Va pup....vb pe seara! [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na ca a adormit...mai bantui putin pe forum.. ANA, uite ce ne instiinteaza Realitatea de astazi in privinta temperaturilor: Weekend cu minime de minus 7 grade Celsius * ninsoarea slaba de miercuri dimineata nu pare a se mai repeta prea curand * in schimb de vineri, vreme se mai incalzeste * pe Ceahlau, stratul de zapada atinge 26 cm Ne-am bucurat de cei cativa fulgi de zapada cazuti in Piatra Neamt la mijocul acestei saptamani, si cam atat. Vremea nu pare a fi in favoarea impatimitilor de sporturi pe zapada, de joi temperatura aerului inregistrand o crestere usoara. Meteorologii anunta pe acest sfarsit de saptamana temperaturi normale pentru aceasta perioada, dominand ploile, lapovita si pe alocuri ninsoare. Nu vom scapa nici de vantul puternic, ce va bate in rafale dinspre Nord, ajungand chiar la 85 de km/ora. "De maine (n.r. azi), vremea se va incalzi, vineri si sambata temperaturile se vor incadra in normalul termic, cu precipitatii sub forma de ploaie, lapovita si ninsoare. Temperaturile minime se vor incadra intre intervalele -6 si ^ 2 grade Celsius, iar maximele vor fi intre 3 si 7 grade Celsius. Pentru sarbatorile de iarna nu ne putem pronunta inca, dar va fi o iarna nici ca anul trecut - blanda, dar nici foarte geroasa", ne-a declarat meteorologul Ioan Rancea, seful Statiei Meteo din Piatra Neamt. Pana vom avea parte de zapada destula pentru a ne bucura de partiile amenajate in municipiu, schiorii se pot muta pe Ceahlau, unde stratul de zapada ajunge la 26 de centimetri, iar temperatura aerului coboara chiar si sub -10 grade Celsius. [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marani, ma bucur ca e bine bubulina ta. Nici a mea nu racea inainte de a merge la gradi, chiar ma gandeam....ce copil rezistent am..i-am facut in toamna si tratament de imunizare, mananca f. bine, mancare sanataosa, multe fructe, legume...si tot racita e...de aia ma dispera racelile astea....ii trece, o duc la gradi si in 3 zile e racita la loc...si tot asa mereu...[bang][bang][bang] Adriana, da, vorbim la telefon. Spor la bagaje! Si noua ne pare rau ca plecati...o sa-mi fie dor de voi si mai ales de Lara...cred ca o sa-i lipseasca Iustinei...[:(]. Sper sa va faceti prieteni si in Bucuresti si Lara sa aiba parteneri de joaca. Multa bafta! Ana, eu m-am certat cu asistenta de la gradinita asta ca a zis ca ea nu primeste copii cu muci la nas...si cand colo era plina clasa de mucosi si tusitori...cica alergici...numai pe Iustina n-a primit-o ca nu am inteles ca trebuie ajutata si ea, ca are salariu mic ca asistenta...[bang][bang][bang]..am cam facut galagie la gradi, din fericire educatoarele si infirmierele mi-au dat dreptate... Dana, nu v-ati mutat? Hai ca-ti mai dau termen pana luni, dar de luni, gata, te trec absenta. [:D] Carmen, unde umbli? Ce face Stefi? Criss, Iully, ce va fac burticile? Cristina, cum se simte Stefan? Ai terminat curatenia? Mai cautati apartament sau cumparati si voi teren pt. casa? Ianusca, ce mai face Ian? Mai lasa munca, fa si tu o pauza. Mira, ce-ti face minunea? Cum e cu gradinita la voi? Ionella, Pisicuta, voi nu mai treceti deloc pe-aici? Ce va fac cavalerii? Laura, ce face Rares? I-a mai revenit febra? Sper ca nu. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...