Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pana cand moartea ne va desparti?


Recommended Posts

Pai nu sunt rare cazurile in care raman impreuna zeci de ani...multe zeci de ani. atat de multe zeci de ani incat viata fara celalalt li se pare fara rost. De altfel nici nu pot trai prea mult unul fara altul. Nu stiu daca sunt suflete pereche, nu toate sunt chiar asa...dar puterea obisnuintei este atat de mare, la fel si durerea despartirii...incat in scurt timp dupa ce moare unul, moare si celalalt. Nu poate trai de unul singur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca exista aceea dragoste, dar pe langa dragoste mai exista repsect, compasiune, sprijin, intelegere , compromisuri pe care noi parca indemnati de nu stiu cine nu le mai facem sau nu stim sa le mai facem.

Merg in parc cu pitica si admir oamenii in varsta care merg de mana, eu cel putin nu m-am mai tinut de mana cu al meu sot de foarte mult timp, si incerc sa imi dau seama ce am pierdut pe drum si cum se poate remedia, mi-as dori sa traiesc o asemenea poveste de dragoste "pana cand moartea ne va desparti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...