Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (25)


Recommended Posts

Neata fetele! Dupa o lungaaaaaaaaaaa absenta cauzata de lipsa de net ( Mire, saru-mana ca ai tinut fetele la curent), apar si eu. Suntem bine amandoua, cu nervi si dracusori ca am luat boala Mirelei cu zugravitul si casa cu fundul in sus, dar nu m-am putut certa cu consortul din dotare pe tema asta. Am zis ca zugravim doar sufrageria, unde ne mutam cu arme si bagaje ca sa avem bebelina aproape. Inca nu am mutat mobilele la loc, urmeaza azi sa le asezam. Apoi, daca tot am facut deranj, de ce sa nu zugravim si fosta bucatarie ca doar e murdara ( a se vedea urmele lasate de prima noastra fiica, patrupeda-Rita plus un tavan cam negru de la fumul de tigara). Pai si daca tot ne-am ambalat de ce nu ar urma si baia si balconul? De ce nu am face si niste modificari? Si uite-asa, cred ca nasc si casa mea tot cu fundu in sus o sa fie! La curte, parintii ne bazaie cu facutul gardului, alti bani alta distractie. Si ca sa punem cireasa pe tort, ne-am luat inca o masina. Un Citroen C1 rosu, gargarita mea, de care sunt foarte mandra si pe care am condus-o circa 200 de metri cu succes, dupa care m-am intimifastacit trecand pe langa un excavator si vreo 10 soferi claxonanti in fata si in spate. Am zambit lung, am injurat in gand, mi-am scos burta la inaintare si am trecut urgent pe locul din dreapta! Rezultatul? Un consort bodoganind, o rusinica mare si dupa trecerea de locul cu pricina, un consort urland: Treci la volan! Am trecut, am mai mers vreo 200 de metri, noroc ca am ajuns la curte, claxoane vesele si fericite, fete stupefiate ca ai mei nu se asteptau sa aparem cu alta masina si un happy-end, cu promisiunea mea, ca pana nasc, nu ma mai urc la volan! Mire, inca o data saru-mana pentru tinut fetele la curent. Si calm cu zugraveala, ca asa se intampla! Iti vine sa-ti iei lumea in cap, dar satisfactia e mare cand le vezi pe toate la locul lor! Sper ca te-ai distrat super la gratar si distractie placuta si azi! Missy, ai grija te rog de tine si de bebelus. Nu stiu cum sa te incurajez, dar suntem langa tine toate! Menna, nu fi suparata, uneori un sut in partea dorsala e un pas inainte! Gandeste-te ca o sa gasesti ceva mai bun! Vicki, fruntea sus pentru baiat! Pe la noi pe aici, circula o vorba despre examenul auto!" Cati ani ai? AAAAAAAAAAAAAAA.........asa putin? Mai stai nitel sa te mai coci!" Miki, mergi la un control la un medic, sa nu ai ceva mai grav si de aia sa nu cedeze raceala asta1 Cristina, distractie placuta in week-end! Uiiiiiiiiiiiii, ce m-am insirat! dar avand in vedere ca nu am scris de mult, sunt iertata, nu? Haideti la cafea si un week-end minunat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza [cafea] pt.racushoare si suculetz pt. gravidutze yupiiiii am 3 zile libere [:D] Iulia, mi-a trecut raceala. multm de sfat Mire, Vicky, cum v-ati distrat? pupicei PS: ieri am lipsit toate [:D] [url="http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela.pawlak/my_photos"]Miki[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Fetelor ...GREAT NEWS !!!! Am fost chemata la un interviu si am fost acceptata!!! Din partea lor,sunt asteptata de luni de la prima ora, insa io mai tb sa rezolv dincoace una alta si mna ... mai dureaza putintel,dar apoi merg cu toatele dupa mine [:)] Of Doamne, daca ati stii cat de norocoasa simt ca sunt ...si cat de mult ma iubeste cineva Acolo Sus ![:)] July ...vai ce ti-am dus dorul, deci cand am inceput numai sa citesc randurile aveam intiparit un ranjet pe fata asa cum o faceam de fiecare data cand ne raspundeai in stilul caracteristic [pup] C1 zici?!!??! Super masinuta, o ador [olala] Sa o folosesti sanatoasa ...si pune rapid mana si mai conduu ca o sa ai nevoie pe cand apare iubitzica noastra [bebic] Mire cred ca pot ghici la ce aniversare ai fost ...si mai cred ca pot sa nimeresc si ce persoane au fost la aceea aniversare [:p] Distractie placuta soro si la gratarel si la nunta ...sa vii sa ne detailezi TOT ![^] Missy [grup]alaturi de tine ...asa cum spunea si Iulia mai sus. [pup] MIki racita?! Wow! Atunci banuiesc ca n-ar fi o problema sa ma primesti si pe mine in club! Curge nasul de 2 zile si abia de mai am voce [|)] Hai sa ... sa ne insanatosim rapid [8)] Vicky cunosc situatia cu examenele auto ... eu am cazut la sala prima data si credeam ca nu o sa ma afecteze ...dar na, m-a afectat pana cand m-am ambitionat dinnou si la urmatoarea programare le-am dat clasa [:D] ...glumesc,bineinteles ... sa mai ia cateva ore de sofat daca nu se simte sigur pe el, iar de invatat ...parerea mea ar fi sa nu o mai faca ...cel putin nu inainte cu 2 sapt de examen ... sa se concentreze asupra probei practice, sunt convinsa ca la sala iarasi il va lua ... spune-i numa sa nu-l ia cu 26, ca'n cazuri de astea de obicei examinatori fac pe grozavi si iti baga bete in roate [:p] Iui! Ca m-am lungit si eu [:D] ...fug la [dus] si iute sa bag ceva pastilute in mine,ca stranut intruna [:(] Hai [pup] la toate ... [hia] [RO][url="http://community.webshots.com/user/Menna1979"]Menna[/url] [*] "I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..." __________________________________________________ [url="http://www.animapro.org/"]Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!![/url] "Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele! Vad ca toata lumea a fost ocupata in week-end! Inseamna ca avem toate nevoie de o cafea! E gata!!!!!!!! Miki, ma bucur ca a trecut raceala! Menna, bravo pt noul job! Eu am fost ieri la pescuit, ca sa ii fac placerea consortului! a fost vreme f. faina, pentru gratar, ca pt. peste............ jale mare!Nu a prins decat experienta! Oricum, am stat la aer curat, intr-adevar curat si umbraaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! Am fost acompaniati de pasarele si tantari, dar mi-*am incarcat bateriile pt o saptamana! o saptamana usoara si pupici la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revenit din spital. mi-am promis eu mie ca de data asta stau cuminte in pat, la caldura si cu vesta in spate cum am fost instruita. lucru ce nu l-am facut dupa prima externare. si sincer, nici acum, partial. am gasit casa ravasita, haine peste tot, frigider gol, sotul intr-o vesnica cearta cu fetita, m-am suparat tare pe sot pentru primirea facuta, dar ce folos, m-am pus pe treaba: strange haine, alimenteaza frigider, consoleaza copil, of, si iar am obosit si m-am trantit in pat. si va pup, ma duc in pat ca acolo mi-e bine [gravi] 22+ si Alexia (07.10.2002) www.babiesonline.com/babies/f/fratila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July mami, merci de cafeluta! [;)] buna rau [:p] ps: merci pt felicitari [:D] Missy... din pacate, asa is toti ...so nush daca te-am consolat cu ceva, dar ... ai tu mai bine grija de tine si pune rapid vestuta aia in spate [pup] Mire tu altfel ????? [:D] [RO][url="http://community.webshots.com/user/Menna1979"]Menna[/url] [*] "I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..." __________________________________________________ [url="http://www.animapro.org/"]Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!![/url] "Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna, fetele!!! Venit-am si noi inapoi in Bucuresti, azi nopate pe la 3.00. Sunt cam adormita!!! A fost superba plimbarea; mi-a placut tare mult. O sa incerc sa pun si poze , sper sa reusesc... Mire, ti0am trimis pm, scuze de intarziere,,, Missy, multa sanatate!!! [url="http://new.photos.yahoo.com/cris1313_2000/albums/"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] sa va salut. Menna, felicitari pt. noul job. Bafta in continuare[flo]si[pup] July, bine ai revenit. Sa stapanesti sanatoasa [auto] cea rosie. Fetelor, nimeni nu se astepta ca fi-miu sa pice la examen, cu atat mai mult la traseu, instructorul lui a ramas socat cand a auzit ca a avut emotii. Conduce super-bine. Dar e f. emotiv, asta e adevarat, doar are cui semana[bang][;)][:I]. Asta este, data viitoare va fi mai bine. Sa stii ca am stat si eu pe malul garlei (mai mult nisip si pietre, ca era cam secata, si asa m-a linistit susurul apei... nu as mai fi plecat de-acolo... Noi am avut noroc de vreme buna in wk, am fost undeva la tara, in jud. Buzau (Calvini se numeste satul). A fost super. Ba chiar ne-am si bronzat[:)]! Mire, tu cum ai petrecut? Missy, mai lasa treburile si stai cuminte in pat, cu vesta cu tot [pup]. va [pup] si va doresc o saptamana minunata! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare JULY felicitari pt. mashinutza Menna felicitari pt. job Cristina si Vicky bine-ati revenit Missy stai in patutz cu vesta si mai lasa treburile . cat despre sotz....no comment Mire mai chefuieshti? [:D] ieri am dormit toata ziua, iar azi am colindat magazinele. am fost in mag. pt. catzei. de ce-am intrat acolo?[alcool] am cheltuit o groaza de bani pt. mister, dar na.... sunt prin zona. spalat , calcat haine, aspirat, dus gunoiul si poate gatesc. pupici ah VICKY, hai ca-l ia a doua oara. sa nu mai fie emotiv [url="http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela.pawlak/my_photos"]Miki[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, eu am luat a treia oara carnetul.Mereu luam sala, dar la traseu ma apucau niste emotii!!!...[bang][bang] Miki, spor la treaba!!!! [pup] [url="http://new.photos.yahoo.com/cris1313_2000/albums/"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...