Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce nu mai vrea ,acum cand vreau si eu ?


Recommended Posts

in urma cu un an un coleg de facultate tot incerca sa fim impreuna si nu stiu de ce dar l-am tot amanat (eram cu altcineva) si nici el nu insista foarte mult.. iar dupa o perioada iun care nu prea am vorbit am avut ocazia sa stam mai mult timp impreuna si imi place si mie de el acum.. problema este ca desi da de inteles ca i-ar place de mine nu vrea sa iesim nici macar la un suc. l-am spus sa mergem la o terasa dupa un examen si a zis ca nu , ca nu intelege de ce vreau acuma sa beau ceva cu el cand acum un an l-am refuzat :( eu consider ca ne intelegem destul de bine chiar daca mereu avem pareri diferite si ajungem sa ne ciondanim :P dar e distractiv asa , il surprind uitandu-se la mine cateodata , mai da cate-un bip , e gelos daca vorbesc cu colegi de-ai lui , ma intreaba ce am vb ... el zice k in gluma .. dar eu stiu ca daca nu i-ar pasa , nici nu ar intreba doar asa k sa se afle in treaba .. mai e si problema ca toti colegii nostri fac misto de noi.. :) la modul ca-l anunta prietenii lui cand apar si eu pe acolo , si fac mici glume pe seama noastra... nici nu stiu ce sa mai cred... poate nu-i mai place de mine.. dar atunci ar mai incerca tot timpul sa vb cu mine? ce sa fac ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa respiri.[:D] Glumesc desigur. Sa lasi lucrurile sa curga de la sine. Adica ori merge ori nu merge. Parerea mea desigur. Insa am remarcat ceva chiar din titlu, nu te superi bine? De ce crezi tu ca cineva trebuie sa stea la dispozitia ta atunci cand tu doresti ceva? A vrut, tu nu ai vrut, acum vrei si daca vrei asteapta si tu asa cum a asteptat si altcineva. Asta e viata bidirectionala. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Decembrie 2006 [/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Decembrie 2007 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sweet angel, cred ca vrea sa te amane cum l-ai amanat si tu. Lasa lucrurile sa decurga de la sine si nu mai insista.Daca intr-adevar ii place de tine, lasa-l pe el sa te cucereasca cand va crede de cuviinta, nu forta lucrurile. Unui barbat nu-i place sa fie fortat ( iti zic din proprie experienta[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca a vrut doar sa se razbune . . ba chiar mi-a dat de inteles ca stie ca-mi place de el si a tinut sa-mi aminteasca ca si lui i-a placut de cineva care l-a refuzat . nu mai inteleg nimic , ce sa cred , ce-mi spune sau gesturile lui care arata ca ma place ?? si daca chiar am trece peste asta oare cum ar fi relatia noastra?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti la varsta la care o relatie terminata nu e un capat de tara. El are orgoliu si a suferit ca l-ai refuzat atata timp. Poate se teme ca ai o toana si o sa te razgandesti rapid. Eu zic sa te duci sa il iei de brat si sa ii spui ca ai ajuns sa il vezi ca posibil partener si ca avand in vedere ca schimbarea s-a produs in timp ceea ce simti tu e serios. Dupa care poti sa ii zici ca daca vrea sa fiti impreuna nu are decat sa faca el urmatorul pas(in caz ca e intimidat ca ai facut tu primul pas, sa isi recucereasca statutul de mascul). Cine poate refuza un inger dragalas? Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misto, imi place cum suna povestea,am trait si eu cindva sentimentele tipului.Ce vrea? nimic mai mult decit sa recunosti ca lai prostit cu gogosi in loc sai spui ca ai pe altcineva. Oricum stie sa se razbune si asta e bine, dovedeste ca e mascul.Totusi cred ca mai ai o sansa,spunei pe sleau ce vrei de la el, se pare ca tipul e dintro bucata si nu prea ai alternative. Bafta....... zackh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cert e ca mi-a raspuns cu aceeasi moneda . acum eu nu mai fac nimic , nu ca ne-am certat sau ceva , dar eu nu-i zic nimic , el nu zice nimic, dar il cam vad uitandu-se la mine pe la ore :P .. acum nu stiu daca mai are rost sa incercam ceva ... el s-a razbunat , a vrut sa-mi faca rau(cred) , eu nu am vrut sa-i fac rau atunci ,in schimb...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...