Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce nu mai vrea ,acum cand vreau si eu ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca e un tip razbunator,cum poate ar reiesi din povestire,nu e ok pentru tine,cred ca nimeni nu vrea pe langa el pe cineva astfel!Vad,ca totusi lui i-a trecut pe cand tie...Eu zic sa faci pe indiferenta,acum,ca i-ai dat de inteles ca l-ai accepta,si vezi ce se intampla,daca mai este interesat,va cadea in plasa sigur,daca nu,nu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact ceea ce ai facut tu, am patit si eu in liceu. Imi placea un baiat dar el nu vroia sa iesim pe nicaieri, cu toate astea cand ne intalneam nu ma ocolea niciodata. M-a plimbat asa vreo 3 ani, timp in care eu sufeream pentru ca nu intelegeam de ce pe de-o parte imi da atentie iar pe de alta ma respinge. Dupa cei 3 ani, am hotarat sa-l las in pace si am oprit orice legatura cu el. Dupa inca doi ani, ghici cine incepea sa ma sune si sa ma invite la suc?[;)] Dar atunci n-am mai vrut eu, ma facuse sa sufar si mi-era teama sa n-o faca din nou. Eu insa am fost (si din pacate inca sunt [bang]) o fire fff sensibila. Probabil baiatul in cauza o sa cedeze, dar cred ca deocamdata vrea sa intelegi ce a simtit el cand tu l-ai respins. [mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu totusi nu am inteles de unde a reiesit concluzia ca el ar fi razbunator, sau alte minuni. dintr-odata a devenit negru ca nu a raspuns la niste mesaje care poate nici macar n-au fost pe intelesul lui. Poate pur si simplu nu mai vrea. e de mirare, sau cum? Sau poate nu intelege ce vrei tu de la el. i-ai spus clar ce doresti? O discutie directa n-ar salva toate misterele astea? ce atatea tertipuri...ca sa afli in final ca puteai sa rezolvi direct. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat de bizara e viata asta nu?...Am sa`ti expun aici o situatie tipizata...poate asa ai sa`ti dai seama de ce nu te mai vrea acum cand il vrei tu!! Mint, sunt falsa, sunt ipocrita, sunt egoista. Iti zambesc, desi mi-esti indiferent. Te ascult, desi putin ma intereseaza ce spui. Te intreb, desi nu aud raspunsurile tale. Nu-mi pasa ce vrei sau ce crezi, cata vreme mie mi-e bine fara nici un efort. Ma plimb alaturi de tine si zambesc. Dar zambetul meu nu e decat o masca a putreziciunii mele, o frunza de vita pe un viciu. Te tin de mana si radiez de bucurie… in mintea ta. Vezi ceea ce vreau eu sa vezi si crezi in ceea ce vreau eu sa crezi. Esti naiv. Si zambesc… Spun adevarul, sunt sincer, sunt deschis, sunt eu. Iti zambesc si odata cu mimica fetei imi vibreaza sufletul si simt ca trebuie sa ma exteriorizez. Te ascult si iti absorb fiecare cuvant pentru ca vreau sa stiu ca iti e bine. Te intreb fiindca imi pasa ce crezi, ce simti, ce vrei, ce ai nevoie. Ma plimb alaturi de tine si ma rog ca timpul sa stea in loc ca sa petrec ultimele clipe in vesnicia mea… alaturi de tine. Zambetul meu, ochii mei iti spun tot; sunt o carte deschisa si n-am nimic de ascuns. Sunt mandru sa citesti admiratia si iubirea din sufletul meu. Te tin de mana si radiez de bucurie. Cred in tine, imi place sa te am tot mai aproape si te-as imbratisa mereu doar ca sa simt fiecare fior care imi poate transmite o traire… o farama din tine. Vezi ceea ce iti ofer si crezi in ceea ce nu vrei sa vezi. Esti ipocrita. Si plang... Gresesc. Ma enervez cand imi dau seama de asta. Ma doare. Nu sunt eu, ceva nu imi convine, imi pare rau ca ma schimb. Vreau sa rad iar nepasatoare, sa te ascult indiferenta si sa-ti zambesc rece. Te mint... Ma mint. Nu, nu… sunt fericita! De ce sa stii tu ce simt eu? Tremur si-mi pare rau ca e vizibil. Sunt vulnerabila… Ma simti. Si mi-e ciuda ca simti. Si mi-e ciuda ca tremur, ca nu mai imi esti indiferent, ca te ascult si ma intereseaza ce spui, ca te intreb si aud raspunsurile tale, ca imi pasa ce crezi, ce vrei. Ma plimb alaturi de tine si zambesc, iar zambetul meu imi oglindeste sufletul, trairile. Te tin de mana si radiez de bucurie. Esti tu, cel pe care il vreau alaturi. Percepi ceea ce cred… si crezi ceea ce-a fost odata. Esti rece. Si plang… Gresesc. Ma enervez cand imi dau seama de asta. Ma doare. Nu sunt eu, ceva nu imi convine, imi pare rau ca ma schimb. Vreau sa zambesc iar implinit, sa iti ascult gandurile, trairile si sa fiu parte din ele. Te mint… Ma mint. Nu, nu… sunt fericit! Esti aceeasi pe care o iubesc… nu poti fi alta. Astept. Si nu vreau sa-ti spun ce simt. Mi-e ciuda ca tremur, ca ma framanta trairi necurate, ca unori imi esti indiferenta, ca te ascult si nu ma intereseaza ce spui, ca te intreb si nu aud raspunsurile tale, ca nu imi pasa ce crezi, ce vrei. Ma plimb alaturi de tine si zambesc. Dar zambetul meu nu e decat o masca a putreziciunii mele, o frunza de vita pe un viciu. Te tin de mana si radiez de bucurie… in mintea ta. Vezi ceea ce vreau eu sa vezi si crezi in ceea ce vreau eu sa crezi. Esti naiva. Si zambesc… Spun adevarul, sunt sincera, sunt deschisa. Plang pentru ca te iubesc si nu-ti pasa de mine. Sunt nefericita pentru ca simt cum te-ai indepartat, cum zambesti rece, cum ma asculti si nu te intereseaza ce spun, cum ma intrebi si nu auzi raspunsurile mele, cum nu te intereseaza ce cred, ce vreau... Te plimbi alaturi de mine si zambesti. Esti, oare, tot tu? Ce zambet e ala? Te iubesc. Nu-ti dai seama de asta?!? De ce esti rece deodata? Ce e in mintea ta? Ma doare… ma doare ca nu te mai cunosc, ca nu ma mai iubesti ca atunci cand iti zambeam indiferenta… Ma urasc. Si plang… Sper ca te`a luminat putin "expozitiunea"[dual] [gravi]Mone37+ [fetita] Maria Antonia [url="http://good-times.webshots.com/album/558433555JTycAF"]Burtik Mone 33+[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558697943xBboTC"]Burtik Mone 35+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...