Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de un sfat


Recommended Posts

Buna! Sunt noua pe acest forum. V-am tot citit si am indraznit sa va postez si eu problema mea care ma tot macina. Am 21 de ani si sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani. Perioada de la inceputul relatiei noastre a fost cea mai fericita zi din viata mea. A fost exact asa cum visam, el era tot ce imi doream, dar de cateva luni s-a schimbat...nu mai e acelasi om, se enerveaza din orice lucru pe care il spun. El da vina pe stressul de la servici, dar cred ca mai e ceva la mijloc. Acum un an ne facusem planuri sa ne mutam impreuna....acum spune sa mai asteptam.De ce oare s-a razgandit?????? Incerc sa stau cu el de vorba insa nu ma asculta deloc, incepe sa tipe la mine si ajungem sa ne certam. E atat de nervos. Simt ca nu ma mai suporta. Aproape ca mi-am pierdut increderea in iubirea noastra. Acum vreo saptamana mi-a zis ca relatia asta pt el a ajuns intr-un punct mort, ca orice relatie la un moment dat ajunge intr-un punct mort si ca depinde de noi ce facem mai departe. L-am intrebat daca vrea sa ne despartim si mi-a raspuns ca nu, I-am propus sa luam o pauza in care sa se gandeasca f bine ce vrea, daca mai vrea sa fim impreuna. Cica nu e nevoie ca el stie ce vrea. De ce oare s-a schimbat atat de mult fata de mine? Ma face sa ma simt atat de nasol de multe ori ca si cum l-as deranja. Am inceput sa ma gandesc la despartire, dar pur si simplu cand ma gandesc mai departe mi se taie firul .Nu stiu sa traiesc fara el...e totul pt mine. A fost langa mine in momentele grele din viata mea si a insemnat f mult pt mine. Am nevoie de un sfat :((((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pai ce sa zic, o fi chiar stresat omu'!!![alcool] da' cum e cu chestia ca "orice relatie ajunge intr-un punct mort?!" aici e problema...de ce considera el ca relatia a ajuns intr-un punct mort?! si ce face ca ea(relatia) sa iasa din impas?.... e foarte posibil sa fie speriat de o relatie serioasa,pt ca in general barbatii nu sunt pregatiti cu adevarat de o relatie cand ea e pe cale sa devina practica! ce e de facut? pai sa nu-l mai stresezi[:D] sa-l lasi sa se dumireasca ce vrea cu adevarat!asta ca zici ca nu poti fara el.... sau sa iti vezi de viata ta,pt ca, banuiesc ca mai ai si alte chestii de facut.... alte sfaturi,eu nu stiu ce asa putea sa dau... cu el asa,sau fara el....ca daca el nu vrea,dragoste cu sila nu se poate!!! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de berbeaca I-am propus sa luam o pauza in care sa se gandeasca f bine ce vrea, daca mai vrea sa fim impreuna. Cica nu e nevoie ca el stie ce vrea.
Si ce vrea? _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci spune-i si lui; spune-i ca nu poti sau nu vrei sa mai fii cu el, pana nu invata sa isi tempereze nervii, ca tu nu esti acolo ptr. ca el sa-si descarce nervii pe tine si probleme de la serviciu sa le lase la serviciu. Si daca crede ca nu poate sa isi separe viata profesionala de cea personala, sa ramana cu viata profesionala, si cea personala sa si-o imparta cu cineva care nu e deranjata de istericalele lui cauzate de stress. Toti avem stress la serviciu, dar asta nu ne da dreptul sa ne descarcam nervii pe partenerul de viata. _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca vrea sa fiti impreuna in continuare e un lucru bun. Prinde-l intr-un moment mai bun si stabiliti cum faceti in continuare. Spune-i ce te deranjeaza, vezi ce-l deranjeaza pe el la tine, ca probabil si pe el il deranjeaza ceva daca se poarta asa. Si vedeti ce puteti face. Nu cred ca e cazul sa dramatizezi si sa te gindesti la despartire, daca spui ca nu poti sa traiesti fara el. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fata, te-ai gandit bine ca e altceva, sau mai bine zis altcineva, la mijloc. Nu te mai suporta, il enervezi din orice, e clar, are pe alta... scuze daca sunt dura, poate e mai bine sa luati o pauza, daca te iubeste o sa revina el la tine, iti zic sigur, daca nu, nu. si cel mai bine e sa fii mai indiferenta, ca daca vede ca esti moarta dupa el, mai rau face, iti zic din proprie experienta. Mai rau la mine e ca suntem casatoriti + 2 copii si el la fel zice ca nu vrea sa divortam, ca ma iubeste bla, bla, dar eu simt ca nu ma mai suporta, pentru ca tipul tipa, ameninta, loveste. Si baga bine la cap, oamenii nu se schimba, nu accepta compromisuri, ca din rau va fi mai rau. Daca accepti sa fi jignita si umilita, pana la o palma nu mai e decat un pas. de ce sa-ti irosesti cei mai frumosi ani langa un om care nu te merita? ai grija de sufletelul tau Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu zic ca iubeste pe altcineva... probabil nu e sigur de tipa respectiva daca nu vrea sa va despartiti. sau ii place sa aiba doua deodata... eu zic sa nu mai faci cum vrea el, ci cum vrei tu... separati-va un timp si vedeti ce va fi. daca tragi de el numai bine nu faci relatiei.
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Bubulina[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/62de"]Maritza[/url][pis] [url="http://new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...