Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de un sfat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De ce ti se pare ca nu stii sa traiesti fara el? De unde vine aceasta incredere in tine atat de scazuta? De unde stii ca nu ai putea fi mai fericita cu altcineva? De ce consideri ca trebuie sa suporti nervii si rautatile lui numai din cauza scurtei perioade fericite de la inceput? Dar daca lui i-a trecut indragosteala aia hormonala (care tine de obicei max. 3 ani), ce vei face? Vei ramane cu un barbat care iti arata prin fapte ca nu mai esti atat de importanta pentru el incat sa faca un efort ca sa existe armonie intre voi? De ce te orientezi dupa cuvintele si nu dupa faptele lui? De ce nu ai incredere in ce simti tu?
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 21 de ani ai impresia ca nu poti trai fara el. Asa am crezut si eu, acum ceva vreme. Norocul meu a fost ca pana la urma m-am desteptat, si am vazut ca nu-i asa, si am putut foarte bine sa iubesc din nou, sa fiu fericita cu altcineva. Cea mai buna solutie pentru lamurirea situatiei este o perioada de separare, in care sa vedeti daca se schimba ceva. Oricat de greu ti-ar fi, incearca sa faci asta, macar te vei lamuri. Incearca in zilele respective sa iesi cu prietenii, sa iti gasesti diverse activitati, nu ajuta cu nimic daca iti iei aceasta perioada dar nu faci nimic altceva decat sa stai inchisa in casa si sa te gandesti la el. Esti tanara, ai toata viata inainte, nu merita sa te agati de un om care nu te face fericita.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mandra de tine.Baga nasul in perna,trage o portie de plans in care sa-l faci in toate felurile(las,nerecunoscator)apoi te speli pe fata si mergi intr-ul salon de infrumusetare.Iti schimbi tunsoarea si culoarea parului,faci un masaj apoi iti traiesti viata in continuare.Ce satisfactie vei avea cand va veni cu a lui codita intre picioare sa iti ceara iertare........si va veni sigur pentru ca nu va suporta sa te piarda.Atata timp cat stai si il astepti ii pari insignifianta,cand te-a pierdut vei deveni interesanta.Pentru sufletul tau revenirea lui va fi un balsam,insa nu va reveni decat atunci cand vei deveni tu puternica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by berbeaca
M-am hotarat! Pun piciorul in prag! Eu asa nu mai pot. O sa am o discutie cu el si cel mai bine ar fi sa luam o pauza. Daca ma iubeste o sa vina dupa mine, daca nu....nu. Viata merge inainte. Vreau sa fiu tare, nu vreau sa ma las... trebuie sa pot
Foarte bine! Sa nu te lasi. Iti doresc sa se rezolve totul asa cum e mai bine pentru tine. Dragostea trebuie sa ne faca fericiti, nu nefericiti.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Ma minunez pe zi ce trece mai mult. Ieri m-am suparat pt ca trebuia sa iesim, dar Domnul era obosit.
o sa te tot minunezi daca te mariti vreodata. Oamenii au sau n-au chef sa iasa la plimbare, si, da, pot fi si obositi. Sau poate au chef sa zaca la televizor. Asa cum poate ai si tu, intr-o buna zi. Daca nu misca la pleznit de deget, nu inseamna ca musai nu te mai iubeste,trebe sa va despartiti si are precis pe alta. Nu stiu cum e restul relatiei, darmesajul asta al tau mi s-a parut absuerd: uite, dom'ne, ce kestie necrezuta, n-a avut chef sa mergem la plimbare azi?!!!!!!!!!!!!!!! Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui un nou subforum intitulat: "Cum sa ne cream probleme cind nu avem ce face?" astea sint intrebari pentru 21 de ani? sa stai sa tragi de cite un barbat, sa-i suporti tipetele si starile umorale... Ia o pauza, da-i o pauza adica, ai 21 de ani. Sper ca nu visezi sa te si mariti.Astea ar trebui sa fie doar glume la virsta asta, nu sa te pregatesti de martiriu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca prea esti consecventa! zici ca gata,pui piciorul in prag dupa care mai tarziu te superi ca nu vrea sa iasa afara! omu' nu stie ce vrea de la el,dar de la tine?! sunteti tineri si aveti o viata inainte... n-ai perietene sa iesi cu ele? ce trebuie sa stai sa astepti pe un el sa vina sa te scoata?! viata e atat de frumoasa ....e primavara, e soare(cand e [:D]) si sunt atatea de facut!!! [flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...