Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de un sfat


Recommended Posts

Treaba cu iesitul a fost ieri la pranz. El a ales sa se duca acasa la el decat sa iesim impreuna, mai ales ca nu ne vazusem de joi. Si nu, deocamdata nu vreau sa ma marit. Si nu imi fac probleme degeaba. Doar vad ca el prefera sa stea cu oricine altcineva decat sa stea cu mine. Nu sunt o femeie cicalitoare. In ultima vreme am descoperit ca a inceput sa ma si minta in sensul ca spune ca sta acasa si el de fapt iese fara sa-mi spuna. Inainte eram mai tot timpul impreuna si stiam unul de altul mereu. Nici nu-l mai sun ziua decat f rar. E foarte greu pt mine sa accept despartirea asta, pt ca el a fost familia mea. Parintii mei sunt divortati de cand aveam 12 ani...mama e la 2000 de km departare, iar pe tata il doare in cot de mine. Nu-mi arde de nimic...:(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ei, lasa ca viata e frumoasa si peste citiva ani ai sa rizi de nelinistile tale. ce-o fi o fi, se va alege intr-un fel. oricum, daca nu te mai iubeste n-are sens sa-ti bati capul, asta e, ai sa gasesti altul mai bun. esti tinara, virsta e atuul tau[hop] mey, n-o mai scuturati atita, ati uitat cind incercati pe margarete: ma iubeste, nu ma iubeste?[:p] in fond asta e o faza care face parte din procesul de maturizare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga vrei un sfat?! FUGI !!!! si nu te mai uita in urma... La 21 de ani cand trebuie sa fii o printesa adorata si iubita tu stai sa suporti un.......animal care tipa la tine?????? scuzati-ma fetelor dar mi se pare ridicol.... 21 de ani....viata abia incepe. Ai grija de acest inceput pentru ca altfel vei scrie peste cativa ani pe acest forum ca sotul te bate, ai 3 copii si-ti vine sa te omori....(cum vad din ce in ce mai des pe aici). Tu esti femeie si tu trebuie sa impui regulile. Intr-o relatie normala nu e loc de tipete, de palme, de nervi. Fericirea e pretutindeni trebuie doar sa stii sa o culegi. Ai inceput o relatie la 19 ani, mi se pare cam devreme pentru a dainui o viata. Sentimentul ca nu poti trai fara el e firesc din moment ce nici nu ai incercat acest lucru. Si eu am avut acest sentiment de cate ori am iubit dar trece, crede-ma pe cuvant, timpul le vindeca pe toate si poti avea sansa de a intalni ceea meriti cu adevarat, trebuie doar sa stii ce vrei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De trait fara el poti trai foarte bine. Avand in vedere ca te evita si in weekend(practic, nu?) eu zic sa iti faci un serviciu si sa ii dai papucii. Si daca simti nevoia poti sa ii faci si un scandal de despartire ca sa vada cum e sa tipi. Daca v-ati fi vazut zilnic si aveati probleme as fi zis sa incerci sa le rezolvi, da daca din sapte zile voi va vedeti doua si restul de cinci tu stai si rumegi cum e relatia voastra, asta nu e bine. Mai sunt baieti pe lumea asta si ar fi mai bine sa te bazezi acum pe o prietena decat pe el. Nu zic ca la un moment dat nu va puteti impaca daca ii vine mintea la cap si vine la tine spasit si inca il mai vrei, da momentan unde ajungeti asa? Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga ber, vad ca esti din bucuresti...nu e un satuc,undeva...sa n-ai teatru,film,expozitii...n-ai idee cata lume se perinda prin muzee...nu neaparat pentru a admira arta... 21 de anisori,si plangi dupa un individ care zbiara la tine?draga mea,lumea a evoluat intre timp,femeia a devenit o fiinta cu personalitate proprie,ia decizii si pune ordine in viata ei fara sa fie "ajutata" de urlaturi sau constransa de "indispozitia" Dumnealui. Ma rog,e decizia ta,eu citesc mereu forumul acesta si ma abtin de dat sfaturi,dar mi se pare ca tu,inca,mai mergi prin viata legata la ochi.Crezi ca e unicul?Uite-te mai atent in jurul tau si o sa-ti dai seama ca exista si lume civilizata.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La inceput m-am gandit ca poate o fi si el intr-o pasa mai proasta, ca se mai intampla. Dar am vazut ca gluma s-a ingrosat si ca e posibil sa fie altceva, de fapt. Am stat ieri de vorba cu el. I-am cerut sa-mi explice ce inseamna pt el ca relatia a ajuns intr-un punct mort. Raspunsul lui a fost cam sec. Cica nu stie ce sa faca mai departe. Nu vrea sa luam o pauza ca nu s-ar rezolva nimic. de despartit nu vrea nici asta. Am fost atat de hotarata sa renunt la el.....iar cand l-am vazut m-am inmuiat de tot :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...