Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Unde gresim, unde gresesc?


Recommended Posts

Buna Eu nu am mai scris aici din lipsa de timp dar v-am citit. Daca va mai amintiti, scriam si eu acum cateva luni si va spuneam ca vreau sa adopt, si eu ma confruntasem cu prejudecatile si lipsa de intelegere din partea unora care credeau ca a avea un copil din sangele propriu e mai important decat a adopta unul. Tampenii si lucruri fara sens, gura lumii pe care nu o inchide decat pamantul. La putin timp dupa ce luasem hotararea de a adopta am ramas insarcinata, fara tratamente, fara nimic. Acum sunt in 22 de saptamani, am un baietel si nu am renuntat la ideea adoptiei; eu si sotul meu vrem sa dam o sansa unui copilas fara parinti, o vom face peste un an sau doi. Si stiu sigur ca nu vom face nici o diferenta intre copilasul nostru si celalalt copilas adoptat, ii vom iubi pe amandoi la fel de mult si amandoi vor fi copiii nostri. Parerea mea este ca nu trebuie tinut cont de prejudecati si de prostia unora care nu pot iesi din cercul lor stramt. Cred ca merita sa trecem peste toate doar ca sa ne tinem puiul in brate, pe urma uitam cu siguranta si mitocania si privirile aruncate de unii supusi prejudecatilor care exista din plin in societatea romaneasca. Asa ca, Costi, eu cred ca e bine sa ignori toate persoanele care cred ca adoptia e o prostie si sa iti vezi in continuare de drumul tau, nimeni si nimic nu iti va putea lua fericirea de a-ti tine puiutul in brate si de a te bucura in momentul in care el/ea iti spune mama. Anda toujours optimiste http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...