Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de sfaturi...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Anna Subscriu la cele spuse de arcadia...in postul anterior nu am avut rabdare sa scriu ceva mai detaliat...acum sper sa reusesc[alcool] Tzin bine minte..ca acum 2-3 ani am trecut printr`o chestie similara..Eu eram antrenata intr`o relatie fara viitor cu un tip cu care ma certam din aproape orice...nu eram nici impreuna dar nici despartiti..In tot acest timp..a aparut "the mistery man"..un barbat bine...foarte atent si excesiv de doritor de a avea o relatie cu mine...chiar se gandea sa ma mute d la facultatea de la care eram pt a ma avea aproape de el...bla bla... Ma flata atentia lui iesita din comun..dar faptul ca eram intr`o relatie neterminata intrutotul...si bogatia exorbitanta si stilizata a pretendentului meu..ma faceau sa fiu reticenta! El a insistat ceva timp..a incercat in fel si chip sa ma convinga ca voi avea o viata super fericita alaturi de el...ca sunt cea mai cea si tot tacamul.Dar eu..desi ma intalneam cu el..pastram distanta de rigoare..tot motivand ca mi`e frica sa`mi schimb atat de radical viata.... Si..un timp a fost liniste si pace...Cand am realizat ca nu m`a mai sunat de mult..intr`o seara am vrut sa vorbesc cu el...si m`a sunat..mi`a vb f frumos si RECE...Nici un compliment...nici o insistenta ..nimic! Dupa ce am inchis...am inceput sa ma gandesc din ce in ce mai des la el...si sa ma enerveze la culme faptul ca nu mai parea sa aiba interes pt mine..el cel ce era atat de ahtiat dupa mine![xx(] Si..am inceput sa`l caut eu..din ce in ce mai des...de fapt ajunsesem sa merg chiar prea departe...in penibila mea dorinta de al face sa fie iar ca la inceput!La un moment dat am cedat psihic..si l`am intrebat pe sleau...de ce face jocurile astea cu mine...si de unde schimbarea asta ? El..foarte calm mi`a zis ca acesta este cursul vietii..ca niciodata nu potzi avea ce iti doresti la momentul potrivit!Iar mai mereu cand acel ceva ce l`ai dorit odata ti se ofera pe tava..ti se pare complet neinteresant! Nu imi venea sa cred ce auzeam[alcool][alcool][alcool]!!!!!!Si mi`era rusine sa recunosc..ca avea dreptate!In orice caz...am avut noroc ca tipul a fost foarte diplomat si ca nu a profitat de ocaziile ivite( asta probabil pt ca mi`a apreciat bunul simt si faptul ca n`am vrut sa profit de banii lui la momentul in care el era orbit de dorinta de a ma avea).. Am primit ceea ce am oferit...si nimic mai mult!Tipul mi`a ramas amic...desi vorbim f rar...Dupa acest episod..am aflat ca a fost mai bine ca am procedat asa..si nu m`am lasat "cumparata"...pt ca tipul era un aventurier din fire...si era pasare calatoare...deci pasiunea care o dezvoltase pt mine..o dezvoltase simultan si pt alte 2 femei...atat timp cat banii si statutul ii permiteau...se considera perfect indreptatit.. Asta e viata Anna iubita...si toti tercem prin episoade triste sau mai putin triste..prin bucurii si stari de beatitudine...dar toate`s trecatoare..si in urma lor ramane doar experienta, care..oricum ai privi`o..merita orice lacrima sau hohot de ras pe care le`ai irosit in acel moment!! [pup] de la mine..si hai..nu mai fi suparata!!Si..promite ca de`acum inainte ai sa`ti reevaluezi situatia...si nici cei 30 de ani pe care`i spui de parca`ar fi 90...nu te vor impiedica sa te gandesti ca meriti tot ce e mai bun pt tine...si dak acel cel mai bun intarzaie sa apara..inseamna ca pur si simplu nu este ceva destul de bun sa te atinga[cheers][dual] [gravi]Mone37+ [fetita] Maria Antonia [url="http://good-times.webshots.com/album/558433555JTycAF"]Burtik Mone 33+[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558697943xBboTC"]Burtik Mone 35+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ii pui colac si lumanare si sa mergi mai departe poate e genul caruia ii place mai mult vanatul decat prada inteleg ca a fost mr. perfect la inceput insa cateodata cand ceva pare prea frumos ca sa fie adevarat poate chiar nu e adevarat nu prea inteleg rostul atator fitze, ba te vrea..ba nu te vrea, ba face pe bunul samaritan (de parca de mila ai avea tu nevoie [:D])...viata e complicata destul prin ea insasi, macar dragostea sa fie simpla si frumoasa meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor fetelor care mi-au scris....[flo] Am sa incerc sa ma detasez. Mai ales Arcadia are dreptate si eu stiu asta (in leg cu dependenta), imi e destul de greu, mai ales pt ca o constientizez. Remarc din nou ca e minunat sa primesti atatea raspunsuri super la o problema care te macina... Va pup pe toate! Azi am o zi buna. Am inceput munca si nu ma mai gandesc atat de mult aiurea... Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...