Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ARGESENCE ,VOI UNDE SUNTETI?( 3)


Recommended Posts

fetelor, sunt plina de nervi. ieri a fost 1 zi fara pampers. aproape din ora in ora o intreb pe fii-mea:klara faci pipi, caca? ea imi raspunde: nu. eu totusi o pun. ea nu face pe wc sau olita dar dupa ce ii pun chiloteii face in ei. mi-a facut si caca in chiloti. la 5 ma duc la shopping si-o las cu tac-so. cu el a facut caca pe ea si el i-a pus pampers.m-am enervat rau. auzi, ma chinui eu o zi intreaga si el face pipi pe efortul meu. i-am cumparat si 20 perechi de chilotei cu dora si tot stafful.off. cred ca ma apuc de fumat(desi n-am fumat niciodata). glumesc. fetelor, voi cum ati procedat? azi urmeaza a 2 zi fara pampers. pup si cafeaua e servita la multi ani de ziua romaniei-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by mathilda
fetelor, sunt plina de nervi. ieri a fost 1 zi fara pampers. aproape din ora in ora o intreb pe fii-mea:klara faci pipi, caca? ea imi raspunde: nu. eu totusi o pun. ea nu face pe wc sau olita dar dupa ce ii pun chiloteii face in ei. mi-a facut si caca in chiloti. la 5 ma duc la shopping si-o las cu tac-so. cu el a facut caca pe ea si el i-a pus pampers.m-am enervat rau. auzi, ma chinui eu o zi intreaga si el face pipi pe efortul meu. i-am cumparat si 20 perechi de chilotei cu dora si tot stafful.off. cred ca ma apuc de fumat(desi n-am fumat niciodata). glumesc. fetelor, voi cum ati procedat? azi urmeaza a 2 zi fara pampers. pup si cafeaua e servita la multi ani de ziua romaniei-
eu habar nu am cum a fost la ai mei copii ca este muuuult timp de atunci...dar parca la cel mic imi aduc aminte ca am trecut si noi prin asa ceva,facea numai in chiloti dupa ce la wc statea sa se uite dupa muste.dar cu timpul a inceput sa mai faca si la wc.rabdare multa...as pleca si eu prin magazine dar nu pot ca am treaba multa!!! dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani de ziua Romaniei. Am fost si eu azi cu fetita si sotul in oras ca deh era mare sarbatoare si fimea mi-a facut un car de nervi. Nu a vrut sa sta locului de loc. Mai rau maraia de numa, numa. Am urcat in Fortuna ca veam sa luam cate ceva si cand ii puneam cate o caciula sa o probeze spunea nu pace, nu pace. M-am enervat nu i-am mai luat ei nimic si mi-am luat eu o haina de fas. Nu dealta da sasa imi trebuia ca luni incep serviciul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urari![il] Emilia, incearca la gradinita unde a fost Adi...nu-mi vine sa cred ca nu au...Daca nu, la Palatul copiilor. Si, daca nu[:D], sa-mi spui , ca o sa intreb eu la fii-meu la camin si incercam asa. Lavinia [url="http://picasaweb.google.com/lavigemeni/PozeNoi02"]pozele mele[/url] Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95471"]franturi din viata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mathilda, lasa fata usor!!!!! Pai e mica, mai! In jur de 2 ani-2 ani jumate se poate controla , . Daca tu vrei sa faca caca la comanda, asta nu inseamna ca o va face. Mai intai lasa fata sa se obisnuiasca cu olita, lasa-i-o la vedere, las-oi sa se obisnuiasca cu ea, sa se joace cu ea. Apoi o poti pune-IN JOACA- pe olita, dar numai putin, nu stiu, 2-3 minute. Oricum nu-i indicat sa stea mai mult de 10 minute. Daca nu face, nu face, nu o certi! Cand o asezi, ii dai o anume jucarie in manuta. Adica o poti obisnui ca atunci cand sta pe olita sa primeasca mereu aceeasi jucarie. E foarte important sa nu o certi si sa nu te rastesti la ea. Daca tu faci asta, atunci ea asociaza olita cu cearta/reprosurile tale si nu faci decat sa urasca olita si, implicit, facutul la olita. Ea nu face la olita nu pt ca nu vrea, ci pt ca nu stie cum se face asta si, in plus, nu-si poate controla inca corpul, sa zic asa. Chiar profa de psiho(aia buna) zicea vineri despre copilul mic si facutul la olita cael e foarte speriat cand face la olita pt ca dupa ce face, mama ia repede olita cu strambatura din nas corespunzatoare mirosului si arunca ce-i acolo, copilul nestiind ce-i in olita. Si ca el e contrariat: da' ce a lasat el din el in olita de-i mama asa dezgustata, o fi ceva rau? si asa mai departe. Si ca daca face , trebuie sa-i arati ce a facut(bine, nu sa stea cu nasul acolo ....) si sa-l lauzi NEAPARAT! Si recompensa: un pupic, o jucarie, neaparat laudat in fata tatalui etc. Deci, o sa mai murdareasca o gramada de chilotei pana se va obisnui! Linisteste-te, e un proces luuuuung si anevoios![:)] E foarte important sa nu o certi si sa o lauzi pt orice chestie cat de mica(de ex pt faptul ca a stat pe olita un minut, chiar daca nu a facut nimic). Hai , ca ti-am insirat aici o polologhieeee. Te pup si mai vorbim! Lavinia [url="http://picasaweb.google.com/lavigemeni/PozeNoi02"]pozele mele[/url] Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95471"]franturi din viata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ainia, ideea e ca ii place tare mult la olita dar numai in momentul ala in care tb sa faca nu se duce. nu ma stramb din nas ci dinpotriva suntem amandoue super euforice ca e pipi.si aplaudam.of. am intanit o mama al carei baietel facea la wc de la 6-7 luni. dar aici majoritatea copiilor poarta pampers si la 4 ani.poate ca vreau eu s-o dezvat m repede. in februarrie face 2 ani. ziua ii dau pampers numai cand doarme si numai noaptea. tb sa ma duc sa- cumpar ceva sa protejez salteaua. stiu ca nu tb sa ma enervez dar o m fac. ainia- poate ma ajuti si pe mine cu 1 calcul la casa dar daca vrei iti trimit mesaj pe privat pup si va dau cafeaua. cred ca ati sarbatorit mult de sf andrei si de 1 dec ca n-ati m avut timp de 1 chat pe DC asa ca nu m scot bata elydei caci ati absentat motivat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mathilda[flo] Cu mare placere te ajut cu calculul, insa trebuie sa-mi scrii suprafata . Nu suprafata casei, ci suprafata ce trebuie izolata. Fa un calcul sau roaga pe cineva sa iti calculeze. Daca nu, poate fratele tau ,daca a fost acolo cu meseriasii, a masurat si stie mai exact. Emilia, ce ai facut? Ai gasit costum popular? Gratiela, ce faceti? Ce face Stefan? Sunteti acasa? Da un semn! Va pup pe toate si va multumesc fetelor care s-au oferit sa ma ajute cu articolul(gasit si tradus). Profa nu doreste sub nici o forma de pe net! Asa ca saptamana asta ma deplasez la biblioteca....Stiti ce ar fi trebuit? Sa-i gasesc un articol in limba chineza sau in araba[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] si sa i-l dau!!!! Lavinia [url="http://picasaweb.google.com/lavigemeni/PozeNoi02"]pozele mele[/url] Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95471"]franturi din viata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit costum, dar sunt in cautare.[bang] La gradinita unde a fost nu au asa ceva, este particulara (cea catolica), niciodata nu le-a cerut sa vina imbracati intr-un fel anume. La scoala populara de arta nu au ca doar am facut canto 2 ani acolo si stau tare prost cu dotarile de orice fel. S-ar putea la palatul copiilor...e o idee. Am sa ma duc si pe la magazinele de suveniruri, ca i-a cumpara doar camasa, sau una care sa fie pe undeva pe aici. Am pus si o colega sa intrebe la gradinita unde este baietelul ei...pana la urma pun mana sii ii fac una eu ca ma pricep, dar mi-e cam lene.[:D] Mathilda, nu am sesizat cat are fetita ta? Chestia aia cu face de la 7 luni sunt povesti...parerea mea. Nu stresa copilul. Noi am patit-o cu Adi. El a facut la oala la 2 ani si sase luni. Asa dintr-odata. Pana atunci facea in pantaloni. Ii scosesem pampersul la 1 ani si 9 luni, cand am angajat bona si nu se descurca cu ei. Fiimiu se ducea dupa dulap si facea in pantaloni. Vreau sa spun ca bona in exces de zel il stresa cu oala de ajunsese sa ne spuna ca-l bate bona. Cautand cauza, am vorbit si cu bona si nu au mai fost probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!! vad ca sunteti active...eu am o zi cam aglomerata astazi...ca toate zilele din ultimele luni...mai intru din cand in cand si mai arunc cate un ochi sa vad ce mai spuneti ,ce noutati mai aveti.n-am timp nici de cafea astazi...poate un ceai.am muuult de munca si de alergat...si mi-e o lene...de ma doare.[flo] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Lavinia, Stefanut e bine deocamdata, asteptam recuperarea care sper sa fie fara probleme. Mai mergem dupa sarbatori la control. A fost tare greu de data asta, mai greu ca data trecuta, am avut multe patanii, m-am intors cu el tare racit, apoi s-a imbolnavit si Maria, dar au trecut. Multumesc pentru grija! [pup] Va dorim un Mos bogat! Gratiela, [comoara] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/squsqusdr20040625_2_Maria+is.png"]Maria [/url] si [testoasa] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsvi20060118_2_Stefanut+is.png"] Stefan[/url] [url="http://community.webshots.com/user/strumfi2004"][foto][/url] Crede in ochii copilului tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...