Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ARGESENCE ,VOI UNDE SUNTETI?( 3)


Recommended Posts

Neata, fetele!

La raport, deci!

Raresel al meu a facut joi un 38 cu 5, iar vineri un 39 cu 5. Nu-i de la vaccin...asa am crezut, insa la 10 zile niciun vaccin nu da reactii...acum e cu antibiotic de vineri seara si e mai bine. Nasul. De la nas i se trage.... Tea , slava Domnului, pare ca nu are nimic...

Timp nu mai am.Vineri trebuie sa predau 2 portofolii(la psihologia jocului si la psihologia copilului cu dificultati). M-am tot dus diminetile la scoala pt ca ne-a dat profa sa aplicam niste teste(am testat elevii unei colege) si sa observam un grup de copii.Fetelor...ce de oameni ce-si bat joc de proprii copii!!! Ce situatii...ce viata duc unii.... In fine, am ajuns si la biblioteca universitatii pt ca avem de facut o groaza de referate, recenzii, conspecte...S-au pus pe noi!!! Asta-i timpul meu...si trebuie sa fac fata si acasa cu copii, mancare, curatenie....Sotul meu a facut la o firma bucatarie pe comanda si de 3 saptamani stau cu ea asamblata, insa nefolosita pt ca blatul l-au taiat mai mic si nici acum nu a sosit altul(ca cica-l importa), cuptorul electric nu l-am folosit inca pt ca nu mi-au trimis manualul de instructiuni in lb romana, plita electrica nici acum nu a sosit (ca cica si pe aia o importa) si gatesc pe aragazul meu vechi care-i si ala dosit printr-un colt, ca-i o ingramadeala la mine in bucatarieeeee...........

A. Si inca ceva. Aseara l-am tuns pe Raresel. Copiii mei sunt aproximativ la fel la inaltime si la greutate, insa Rares are capul mai aplatizat in parti, mai oval, nu stiu cum sa zic, iar Tea il are rotund , ca o bila. Ei, Rares tuns pare pe langa Tea (careia ii las plete) mic copil...e asa fragil...asa mititel pe langa ea.... O sa va postez cateva poze, sa vedeti ce dreptate am. Cand voi avea timp. Sper curand. (poate bag si un filmulet, ca nu am mai postat de mult timp).

Cam asta despre noi!

Va pup pe toate!

(Emilia, a fost sau nu ziua ta de nume? daca da, atunci sa fii sanatoasa si iubita[cheers][cheers]!)

 

Lavinia

pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)

franturi din viata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by mathilda
fetelor, va asteptai cu cafeaua calda nu venirati asa ca plec la nani. dar vo-o las calda in termos
buna dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 vad ca e liniste mare pe aici!noroc cu mathilda ca mai are ceva activitaee ca altfel...bate vantul pustietatii ca in ''ciulinii baraganului''.ca de obicei astazi am o zi de cacao,am de munca si am examen maine...ce frumos imi incep saptamana...sper ca la voi lucrurile bat spre roz...nu ca la mine in maro...[flo] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de urari, dar nu ma cheama Filofteia, imi place doar foarte mult numele. [:D] Ne-am sarbatorit insa caci pe Adi il cheama si Nicolae, pe cumnata si Filofteia si am fost toti la tara, unde am petrecut. Eu sunt intr-o alergare continua. Azi ma duc iar la Slatina. Vineri Adi merge la Euromall cu corul de la Palatul copiilor, sambata avem ziua unui prieten, iar duminica serbam ziua lui Adi (care este de fapt sambata, dar n-am mai gasit locuri la Mc). De costum popular tot nu am facut rost, asa ca trebuie sa ajung si pe la scoala sa vorbesc cu invatatoarea cum sa-l imbrac si ce cantec sa cante ca lui ii este rusine sa-i spuna. Doamna are un CD de la mine cu doua cantece si crede ca numai pe alea le stie, dar eu i-am spus sa cante ceva de sezon, ca stie...voi vedea. Problema este cu timpul sa ajung la scoala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by filofteia
Multumesc fetelor de urari, dar nu ma cheama Filofteia, imi place doar foarte mult numele. [:D] Ne-am sarbatorit insa caci pe Adi il cheama si Nicolae, pe cumnata si Filofteia si am fost toti la tara, unde am petrecut. Eu sunt intr-o alergare continua. Azi ma duc iar la Slatina. Vineri Adi merge la Euromall cu corul de la Palatul copiilor, sambata avem ziua unui prieten, iar duminica serbam ziua lui Adi (care este de fapt sambata, dar n-am mai gasit locuri la Mc). De costum popular tot nu am facut rost, asa ca trebuie sa ajung si pe la scoala sa vorbesc cu invatatoarea cum sa-l imbrac si ce cantec sa cante ca lui ii este rusine sa-i spuna. Doamna are un CD de la mine cu doua cantece si crede ca numai pe alea le stie, dar eu i-am spus sa cante ceva de sezon, ca stie...voi vedea. Problema este cu timpul sa ajung la scoala.
care alergatura ca vad ca te ti numai de distractii??!!ai inceput cam devreme...asa o so tii pana in ianuarie?? costum popular nu poti inchiria de la scoala populara de arta? dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elyda
quote:
Originally posted by filofteia
Multumesc fetelor de urari, dar nu ma cheama Filofteia, imi place doar foarte mult numele. [:D] Ne-am sarbatorit insa caci pe Adi il cheama si Nicolae, pe cumnata si Filofteia si am fost toti la tara, unde am petrecut. Eu sunt intr-o alergare continua. Azi ma duc iar la Slatina. Vineri Adi merge la Euromall cu corul de la Palatul copiilor, sambata avem ziua unui prieten, iar duminica serbam ziua lui Adi (care este de fapt sambata, dar n-am mai gasit locuri la Mc). De costum popular tot nu am facut rost, asa ca trebuie sa ajung si pe la scoala sa vorbesc cu invatatoarea cum sa-l imbrac si ce cantec sa cante ca lui ii este rusine sa-i spuna. Doamna are un CD de la mine cu doua cantece si crede ca numai pe alea le stie, dar eu i-am spus sa cante ceva de sezon, ca stie...voi vedea. Problema este cu timpul sa ajung la scoala.
care alergatura ca vad ca te ti numai de distractii??!!ai inceput cam devreme...asa o so tii pana in ianuarie?? costum popular nu poti inchiria de la scoala populara de arta? dana
fetele...scuze pentru gramatica de ... smianalfabeta...dar sunt ametita...imi trebuie o cafea!!!!!!!!!!!!! dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit] neata fetele! am venit si eu sa vad ce mai faceti.... in we asta n-am facut nimic deosebit... eu am bolit cu durerea mea de gat, inca ma mai doare si azi dar e mai bine. ieri am fost cu baietii la Mall, s-au jucat la topogane si am luat acolo cina (ei de la KFC, noi de LaZamfir). azi vreau sa merg prin fortuna sa ii cumpar lui tudor materiale ca sa ii fac un fel de rochita de ingerash, pt serbare. pt bogdan inca nu am un raspuns definitiv, tudor (praslea [;)]) a vorbit insa cu doamna la gradi si cica sigur putem imprumuta un costum pt bogdan, la serbare... _________________________ ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...