Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum poti scapa de trecut?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Sybille
Fetelor,credeti-ma ca de cateva zile nu am mai intrat la el in birou,nu am mai deschis computerul,nu am mai cautat absolut nimic si parca imi e mai bine.Incerc pe fiecare zi ce trece sa fiu cat mai draguta cu el si amabila.El este asa de dragut cu mine,ieri de exemplu am fost la cumparaturi si la sfarsit mi-a zis hai du-te la masina ca am uitat sa mai cumpar ceva si cand s-a intors a venit cu un buchet de trandafiri rosii.Eu tot am senzatia ca nu ma iubeste indeajuns pe cat il iubesc eu si azi dimineata am inceput sa plang si i-am zis lucrul asta iar el m-a luat in brate si mi-a zis sa nu mai cred asta si daca nu imi zice in fiecare minut ca ma iubeste sa fiu linistita,ca altfel nu as fi aici langa el daca nu m-ar iubi.In legatura cu serviciul vreau sa va spun ca inca nu am dreptul de munca aici,de-abia dupa ce ne vom casatori,il voi primi,asta insemnand cred ca la anul.In rest ce sa va spun,mi-e un pic mai bine acum si ma bucur tare mult ca am acum noi prietene care ma ajuta fiecare la randul ei asa cum poate cu un sfat.Va multumesc tare mult si credeti-ma ca sunt constienta ca ceea ce fac nu este deloc bine,dar ceva ma impinge sa caut cearta,parca vreau sa ma razbun pe el pentru ce a avut in trecut,e o senzatie pe care nu o pot descrie,nu ma inteleg nici eu.Sper ca cu ajutorul vostru sa trec peste aceste crize care nu imi fac bine deloc.Copilul meu imi zice mereu ca daca se intampla ceva si ma despart de el,el ramane aici cu el,nici nu mai vrea sa se intoarca acasa.Asa ca macar de dragul copilui sa incerc sa salvez ceva pana nu e prea tarziu.Va sarut pe fiecare dintre voi cu mult drag si sunt alaturi de voi zilnic de acum inainte.O zi buna la toata lumea.
Parerea mea este ca te uiti prea mult la telenovele si s-ar putea sa sfirsesti ca intr-una din ele...adica de regula rau (cum altfel poti declansa lacrimi???) Si nu uita ca deja "fat frumos" a aparut in viata ta...a dpoua ora s-ar putea s aai parte de un broscan pe care oricit l-ai pipa tot broscan ramine. Grow up, get a job (voluntariaza) ca se vede ca ai prea mult timp in miini si de asemenea un bad BAD HABIT sa cauti acolo unde nu cred ca ar trebui. Altceva? Sincer eu unul deja m-as gindi cum sa iti aduc la cunostiinta ca ma mut din Ausyria si ca tu nu poti sa ma insotesti Logic is a systematic method of coming to the wrong conclusion with confidence!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators
Sybille - imi esti draga dar ai tine de tine si de fericirea ta. Nu ti-o distruge singura. Priveste numai catre ziua de maine. [dc]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa te controlezi, nu face bine, mai ales ca el a fost sincer cu tine si ti-a spus tot de la inceput. Asa am patit si eu, sotul meu a mai fost o data casatorit, trei ani de zile dar nu a avut copii, noi suntem acum de 5 ani de zile si inca de la inceputul relatieie noastre el mi-a spus despre trecutul lui si am acceptat dar cand m-am mutat la el parca innbunisem, asa faceam si eu, ii cautam prin acte, el nu mai are nimic de la fosta, nici poze, nici caseta de la nunta, vergheta am aruncat-0 in apa cand a fost ziua mea, atunci ne cunosteam de aproape un an si a fost dorinta mea sa ii arunc vergheta, el nu o mai purta bineinteles, era la socrii mei. Dar cand m-am mutat la el ma certam mereu cu el, intrebam mereu de fosta, ce facea cu ea in timpul liber si multe altele, el nicioadata nu a spus nimic de ea sau nu a adus vorba doar cand am intrebat eu. Pana si cada vroiam sa o schimb ca acolo a facut baie fosta. Dar cu timpul m-am linistit asta si datorita faptului ca a fost el intelegator dar sfatul meu este sa incetezi aceste crize de gelozie ptr ca nu fac bine relatiei. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sybille
El este asa de dragut cu mine,ieri de exemplu am fost la cumparaturi si la sfarsit mi-a zis hai du-te la masina ca am uitat sa mai cumpar ceva si cand s-a intors a venit cu un buchet de trandafiri rosii. Eu tot am senzatia ca nu ma iubeste indeajuns pe cat il iubesc eu si azi dimineata am inceput sa plang si i-am zis lucrul asta iar el m-a luat in brate si mi-a zis sa nu mai cred asta si daca nu imi zice in fiecare minut ca ma iubeste sa fiu linistita,ca altfel nu as fi aici langa el daca nu m-ar iubi.
Ce-ai vrea sa faca sa simti ca te iubeste 'la fel de mult'? Ma scuzi, dar mi se pare extrem de puerila chestia asta. Ai gasit un om capabil de gesturi frumoase spontane, te-a luat la el, impreuna cu copilul tau (cu care banui ca se poarta foarte frumos, din moment ce copilul tau ti-a spus ca ar ramane cu el in cazul in care voi doi v-ati desparti), se va casatori cu tine, a trecut peste crizele tale aiurea de gelozie. Ce vrei mai mult? Faptul ca a renuntat la stilul de viata libertin si este cu tine chiar nu inseamna nimic pentru tine? Ar fi bine sa-ti reconsideri intreaga atitudine daca nu vrei sa pierzi omul de langa tine.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sybille
.Eu tot am senzatia ca nu ma iubeste indeajuns pe cat il iubesc eu si azi dimineata am inceput sa plang si i-am zis lucrul asta iar el m-a luat in brate si mi-a zis sa nu mai cred asta si daca nu imi zice in fiecare minut ca ma iubeste sa fiu linistita,ca altfel nu as fi aici langa el daca nu m-ar iubi.Va multumesc tare mult si credeti-ma ca sunt constienta ca ceea ce fac nu este deloc bine,dar ceva ma impinge sa caut cearta,parca vreau sa ma razbun pe el pentru ce a avut in trecut,e o senzatie pe care nu o pot descrie,nu ma inteleg nici eu.Sper ca cu ajutorul vostru sa trec peste aceste crize care nu imi fac bine deloc.Copilul meu imi zice mereu ca daca se intampla ceva si ma despart de el,el ramane aici cu el,nici nu mai vrea sa se intoarca acasa.Asa ca macar de dragul copilui sa incerc sa salvez ceva pana nu e prea tarziu.Va sarut pe fiecare dintre voi cu mult drag si sunt alaturi de voi zilnic de acum inainte.O zi buna la toata lumea.
Daca nu te iubeste cum sau cit vrei tu ,nu inseamna ca nu te iubeste.Ne exteriorizam sentimentele in mod diferit si cum a spus si el, o dovada elocventa ar fi faptul ca e cu tine. Cred ca in prima faza insistentele cu ma iubesti,nu ma iubesti sint flatante pentru orgoliul personal ,ca in timp sa devina tracasante si enervante.In general senzatia de bine deriva din faptul ca iubim noi si o dragoste sufocanta nu e apreciata de celalat.Ciupeste-te de cite ori iti vine pe minut sa-l interoghezi si lasa-l si pe el sa mai ia cuvintul,sa mai respire.[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sybille[flo][asia] eu cred ca problema nu e la el ..e la tine ..tu ai ceva pe suflet care nu iti da pace ...numai stiu daca am auzit la tv sau am citit pe aici pe forum dar cineva spune o chestie fff adevarata .."femeile care au avut prea multeee neimpliniri in dragoste ..cand gasesc in sfarsit unul care sa le iubeasca cu adevarat il chinuie ca pe hotii de cai sa se asigure ca sentimentele lui sunt adevarate "... si dupa mine asta faci tu acu ... invata in primul rand sa ii acorzi incredere si respect ... Stii ce am invatat eu in ultimii ani dupa un lung sir de evenimente mai mult sau mai putin dramatice?!? Ca""Happiness is not having what you want.It is wanting what you have." ( cum bine spunea semnatura unei fete de pe Dc[flo] )degeaba ceri luna de pe cer daca nu stii sa te bucuri de floarea de langa tine ..invata sa pretuiesti ce ai ..si sa faci "the best of it" ...chiar daca poate maine altceva va fi the best .. Nu iti gasi scuze ..daca vrei sa faci ceva o poti face ... exista voluntariat real sau virtual (poti activa chiar aici pe forum ..la umanitare sunt fete[asia][flo] care oricand ar fi bucuroase de un umar nou la cauzele pe care incearca sa le serveasca ...si crede-ma ca daca te implici cu toata inima iti poate lua chiar si toata ziua ) ...apoi nu uita ca Romania e in UE si ai dreptul sa iti infiintezi propria firma, iar ptr asta nu iti trebuie permis de munca ( ba chiar te mai si ajuta la acte ) ... solutii exista ... depinde de tine sa le pui in practica si sa vrei sa vezi ceea ce e important ..VIITORUL si nu trecutul ... ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din nou pe toate si toti cei ce mia-ti raspuns la mesajul meu.Nu as vrea sa fiu gresit inteleasa,nu am venit aici pentru ca el nu este roman,eu am in tara o situatie foarte buna,am venit pentru ca am simtit ca acest om este intr-adevar om,am simtit ca ma iubeste si ca ma vrea langa el neasteptat de repede.Si eu il iubesc,chiar foarte mult,nu ne-am certat niciodata pana sa apara incidentele mentionate.Ma gandesc ca poate e si vina lui pe de o parte ca ar fi putut sa stearga orice din trecutul lui.I-am spus asta si el a raspuns ca nu s-a gandit ca eu voi cauta,ca nici numai stia de existenta lor si ca nu are timp sa faca ordine in acte si in calculator.Poate daca nu as fi gasit nimic totul ar fi fost in ordine.Acum dupa ce am citit ce mi-a raspuns fiecare dintre voi,imi dau seama ca am gresit,ca nu ar fi trebuit sa fac asa ceva si poate totul ar fi fost bine.In orice caz,poate a fost o lectie si voi stii de acum incolo sa ma opresc si sa analizez de o mie de ori inainte.Fiecare dintre noi gresim,mai mult sau mai putin,voluntar sau involuntar,nimeni nu doreste ca relatia sa nu mearga,ba dimpotriva,dar uite ca se mai intampla si asa in viata.De cand am inceput sa scriu pe acest forum vreau sa va zic ca e liniste in casa,toata lumea e fericita si imi doresc sa ramana asa pentru totdeauna.Va multumesc tuturor ca mi-ati ''deschis ochii''pana nu ar fi fost prea tarziu si poate ca as fi pierdut ceva ce imi este foarte drag.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alessia105
Sybille[flo][asia] ... invata in primul rand sa ii acorzi incredere si respect ... ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Unde e prezumtia de nevinovatie?[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sybille, e foarte bine ca e liniste in casa. Sper ca incet lucrurile sa intre pe fagasul normal si sa te bucuri de ceea ce ai acum, sa lasi trecutul la o parte. Ce voiam sa iti spun si sper sa nu te superi: ai spus tu ca poate e si vina lui ca nu 'a sters orice urma din trecutul lui' si tu le-ai gasit. Trecutul lui este al lui, indiferent cat de rau sau bun ti se pare tie. Gandeste-te bine inainte sa vii cu o pretentie, intreaba-te prima data daca tu o poti satisface. Tu din trecutul tau ai adus mai mult decat o fotografie sau o chitanta de restaurant: un copil. Ce-ai fi facut tu, daca el iti spunea ca nu te poate iubi din cauza trecutului? Ca o fotografie o pui intr-o lada in beci, dar un copil? Poate sunt putin cam dure vorbele mele, dar as vrea sa te fac sa intelegi ca el te-a acceptat cu toate asa cum sunt, inclusiv cu trecutul tau. Concentreaza-te pe viitor, e singurul pe care inca il mai poti scrie asa cum vrei. Trecutul... s-a dus, si inca nu s-a inventat masina timpului.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...