Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce sa fac sa-i recastig increderea


Recommended Posts

Giany eu zic asa: daca esti hotarat si stii bine ca ai gresit sa insisti la modul placut fara a te transforma in hartuitor, sa-i dovedesti ca esti dispus sa te schimbi, sa-i arati cat de mult inseamna ea pt tine. E posibil ca dupa o anumita perioada sa iti mai dea o sansa insa sa stii bine ca nu va mai fi la fel, vei fi sub lupa la orice greseala. Tacticile cu indiferenta, afisatul cu alta s.a.m.d. mi se par puerile in contextul asta. Adica dupa ce ca ai gresit ii mai arati si ca nu-ti pasa? Succes si spune-ne ce ai mai facut. P.S. Si am si eu un of: daca n-ai folosit prezervativ fa-ti si niste analize mai intai caci tot ce mai lipseste in cazul in care va impacati e sa-i dai vreo boala luata de pe la fetele darnice. Luna [gravi]25 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelise Raluca[/url] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Giany, maturizeaza-te si ia o pauza cateva sapt de la gagice:)) daca ea te-ar fi inselat cu 2 de strada sau intalniti la un party cum te-ai fi simtit? la 23 de ani ai toate sansele sa te faci baiat bun, daca o iubesti f tare caut-o peste vreun an:)
Sabina si [hippi] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am impresia ca acum el a facut o obsesie falsa pentru ea. Ca brusc a realizat ca ea e dragostea vietii lui...hm, nu-mi miroase a bine. Cred ca mai degraba este vorba de orgoliul ca ea i-a dat papucii. Bine a spus cineva pe aici: oamenii sunt diferiti, si fiecare sac isi are peticul. Gianni trebuie sa-si gaseasca un petic pe masura, pt ca sanse "sa se schimbe el" sunt mici, sau daca o va face va fi reversibil. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai,Adina...cat de bine il cunosti pe Giany ..sigur o va face din nou ..si din nou..si ,citez,"sanse sa se schimbe el sunt mici".de unde Domane iarta-ma sti tu ca Giany,ala de dincolo de monitor nu se poate schimba? i-ai facut profilul psihologic,a facut sedinte de terapie cu tine in care ti-a spus viata lui din prima luna de viata pana in prezent ca sa poti trage o asemenea concluzie? ofofof...mi-e rau cand citesc astfel de generalizari.. adik omu ala spune ca a gresit, ca o iubeste ,ca el chiar o iubeste si ca vrea cu tot dinadinsul sa repare ce-a stricat...chira asa,nu-i puteti oferi prezumptia de nevinovatie,si criminalii au parte de ea,ce Dumnezeu. daca el spune ca o iubeste chiar e atat de greu sa-l credeti? [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giany, mai bine incepeai un subiect ``ce ar trebui sa faca sotul/prietenul ca sa-l iertati ca v-a inselat``. Daca implici interlocutorul primesti raspunsuri mai nuantate :) Sau, mai subtil ``ce ati simti(t) daca ati fi(fost) inselate``(nu-i tarziu). In orice relatie e important sa INTELEGI care sunt motivele care-ti fac partenerul sa reactioneze intr-un mod sau altul. Sa-l cunosti. Si mai important ; sa TE cunosti. Sa iei permanent in calcul 2 personalitati si sa echilibrezi schimbul dintre voi. Calea cea grea nu e sa gonesti cu 200km/h :)... cu toate ca ar putea sa se dovedeasca a fi cea corecta. Ideea e ca daca nu stii...mergi pe bajbaite. Daca esti suficient de istet/abil sa redirectionezi atentia prietenei tale, sa substitui boala cu simptmomele(asta e calea pe care ai mers pana acum), ai oarece sanse. Se pare ca prietena ta nu e afectata de relatia de coordonare/subordonare din cuplul vostru. Nu e influentata de faptul ca tu-i oferi pozitia privilegiata punandu-ti cenusa in cap. Tu ai considerat intuitiv ca aici e buba. Asta nu spune decat ca pt. tine e important acest aspect al relatiei si e si comod sa ``dai`` ceva ce n-a fost niciodata pus in discutie, n-a fost constientizat, deci poate fi luat inapoi oricand. [(De altfel si aici, in cadrul postarii, tot asta e demersul: sa stabilesti in raport cu un grup de femei. Ca tu vrei/poti/esti dispus, in general esti un tip ok, ce e (general acceptat)necorespunzator este externalizat… Tine de context, ingenuitate/infantilism/o etapa inerenta de dezvoltare. (Dupa cum si spui, ceva in genul``inseamna ca nu totul e posibil``. Nu prietene, in lumea reala, ce nu depinde numai de tine nu e!…). De altfel si sa convingi pe net 20 de femei, despre care nu stii nimic, ca ceva general accepat ca fiind inacceptabil(si care in particular le-ar afecta negativ pe fiecare dintre ele) poate fi trecut cu vederea... e... greut si ingenuu :)]. … Pe de alta parte daca ea totusi este genul, atunci ar trebui sa faci santuri plimbandu-te in fata casei ei. Sa-i dai sute de telefoane... si in general sa nu tii cont de ce zice ea, sa mergi asa, orbecaind, pana in panzele albe. Ia-o in calcul pe ea! Da-i ce vrea. Variantele alternative sunt multe da` o sa-ti mai dau un exemplu ca sa ma intelegi: Ce o deranjeaza cel mai tare in situatia de fata? 1. E nesigura pe sine. Se simte umilita de competitia artificial creata, de faptul ca ai comparat calitatile ei cu cele ale unei femei usoare si ai apreciat ca cealalta merita? - Du-o s-o cunoasca. Stabileste-i clar fara echivoc, de fata cu cealalta, ca ea e ``zana zanelor``.(Unele femei reactioneaza pozitiv- vezi reality show-urile - ) Vrei sa tratezi boala?! 2. E sigura pe sine, ai dezamagit-o tu ca te-ai purtat prosteste/esti cam prostut(subliniez ca nu e parerea mea, e o ipoteza). Arata-i ca esti destept... hehe... Aici e o capcana... Giany, ideea e ca teoretic se poate dar efortul e mare si nu garanteaza longevitatea relatiei. ``Increderea`` nu e asa... o chestie care ``vine din inima`` ca anxietatea, nu e hormonala. E o evaluare costienta a calitatilor concrete ale oamenilor. Cand pierzi ``increderea`` de fapt pierzi nota(media) care iti fusese data... si daca merita inveti si vii la reexaminare... si la rere... si tot asa :) Scuze la toata lumea pt. postarea asta lunga…:) nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviuta, poate n-ar mai trebui sa mai citesti daca iti face atata rau, nimeni nu posteaza aici cu intentia sa te faca pe tine sa suferi. Dar poate accepti ca fiecare are dreptul la o parere. Eu mi-am spus-o pe a mea, asa cum m-a dus pe mine capul. Incearca, te rog, si daca poti, sa o respecti. nu este deloc o generalizare, ci este exact parerea mea concret la subiectul in cauza. Ca tu crezi altceva, e dreptul tau. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da ok,fiecare cu parerea lui...dar totusi nu putem sa credem un om pe cuvant cand spune ca iubeste, ca se va schimba etc? sa ii bagam pe toti in sabloane gen "a facut-o odata, o va face mereu?" sa jignim, spunandu-i sa-si gaseasca una ..din acelasi material(a se citi prost) . sorry daca am suparat. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flaviutza, tu l-ai crede?? ca ai zis inainte clar ca nu:))))) deci? [:D]
Sabina si [hippi] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur ca unii pot, tu de exemplu asta faci. Eu nu pot. E ceva rau in asta? Ca nu inteleg? Pe mine m-a lamurit textul de mai jos. Pe tine cu care te-a convins? Am petrecut cele mai frumoase clipe ale vietii pana aacum impreuna, toate sarbatorile, aproape toate zilel libere...tot. Ea m-a avertizat mereu sa nu o insel pt k nu ar putea trece peste asta, eu am facut din pacate si acum sunt devastat de ce i se intampla ei mai ales.Nu vrea si nu vrea pt k i-am tradat toata increderea...toata fiinta ei care era dedicata mie. Eu nu pot sa inteleg altceva decat ca el a pierdut ce avea, nu-i vine sa creada ca ea nu mai vrea acum, pentru ca...vorba aia...ii era dedicata cu totul. Cam asta e perceptia mea limitata. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey, s-a infierbantat atmosfera :)... Fetelor, daca vreti sa-l ajutati spuneti-i la modul concret ce ar fi in sufletul(/mintea) vostru(/si de ce) daca ati afla ca sotul/prietenul vostru au facut chestia asta... Asemanarea intamplatoare dintre prietena lui si vreuna dintre noi ar putea sa-l ajute sa gaseasca antidotul. parerea mea nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...