Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

RASPUNSUL, PRIETENI, E VANARE DE VANT Femeile sunt niste fapturi dragute, care nu se supara aproape niciodata. Si, si atunci cand se supara, o fac atat de delicat, incat, practic, nici n-ai cum sa-ti dai seama. Dovada stau si replicile de mai jos, cu care orice barbat care nu e gay se intalneste zilnic, si din care doar niste paranoici ar putea deduce ca nevestele lor au capsa pusa, cand, in mod absolut evident, ele "n-au nimic". 1. "Macar pune-o-n chiuveta, daca n-o speli" E intr-o dispozitie mai mult decat neprietenoasa, lucru pe care poti sa-l deduci cu oarecare usurinta si din faptul ca nici n-ai terminat de mancat. Are ca variante si alte replici la fel de dragute, cum ar fi: "Macar pune-le in cosul de rufe, daca tot le spala proasta", "Macar descalta-te, daca tot sterge servitoarea dupa tine", desi stim cu totii ca asta n-ar imbunatati cu nimic situatia. 2. "Ce sunt sosetele alea de langa scaun?" Desi abil formulata, aceasta intrebare nu are decat un singur raspuns logic, o data ce sosetele de langa scaun sunt, de regula, chiar sosete, si mult mai rar pantofi, schiuri sau patine cu rotile. O intrebare cu ceva mai multa logica ar fi: "Cine sunt sosetele alea de langa scaun?". 3. "O colega de-a mea a mers cu prietenul ei la teatru" Bineinteles ca aceasta prietena ori nu exista, ori ca, de fapt, a stat acasa si si-a facut de lucru prin bucatarie, in timp ce prietenul ei (daca, totusi, acesta exista) s-a uitat la meci. Si chiar daca, prin absurd, lucrurile au stat intocmai, tot nu reusesti sa intelegi de ce te-ar interesa, asa ca, logic, intrebi: "Si?". Raspuns: "Si nimic". 4. "Asta nu puteai s-o pui acolo?" Sa spunem ca stii ce reprezina "asta", desi, de cele mai multe ori, e greu sa ghicesti, o data ce tu esti in baie, iar ea in sufragerie. Deci, stii ce e "asta", dar nu stii unde e "acolo". Intrebi: "Unde?". Raspuns:"Nu mai conteaza". 5. "In seara asta iar te duci la bere?" N-ai mai fost de o saptamana si nici nu intentionai sa te duci astazi. Cand, insa, ea stie mult mai bine decat tine ce-ai de gand, nu mai ai nici o sansa. Raspunzi, timid: "Nu". Te crede imediat: "E, nu!" 6. "N-am nimic" De regula, femeile n-au nimic atunci cand nu scot o vorba trei ore (stiut fiind faptul ca femeile nu prea obisnuiesc sa vorbeasca) sau trantesc diverse lucruri prin casa (curatenia pe care, chipurile, o fac nefiind decat un pretext ca sa poata manipula lucruri si, altfel, sa le poata tranti fara ca tu sa-ti dai seama ca e plina de draci).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dulapurile care le avem acum la bucatarie, cand le inchid se trantesc usile si mereu uit, si barbatul crede ca sunt suparata pe el, si vine ma mai intreaba, da esti suparata mami? [:D] culmea ca vine sa ma intreabe atunci cand nu am nici un motiv sa fiu nervoasa, si cand chiar sunt, nu mai are curajul.... [duel], sau se face ca nu aude nimic.....[haibat] [jamaica] Loma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma regasesc in toate, plus "Draga inca o colega de a mea e insarcinata" iar el nimic face pe mortu'-n papusoi. Dar eu nu ma las, ii povestesc in fiecare zi despre evolutia sarcinii dar tot nici un efect. Sunt prea subtila? [pup] kiss "Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aropo, am gasit ceva dragut pe resursadefun: Raspunsuri la cele mai grele 5 intrebari pe care le pun femeile Aceste sunt 5 lucruri pe care femeile n-ar trebui niciodata, dar absolut niciodata, sa le pomeneasca in fata barbatilor. Cele 5 intrebari sunt: 1 - "La ce te gandesti?" 2 - "Ma iubesti?" 3 - "Sunt grasa?" 4 - "Crezi ca e mai frumoasa decat mine?" 5 - "Ce ai face daca as muri?" Ceea ce face aceste intrebari atat de nocive, este ca fiecare va fi insotita de o cearta mare si/sau divort daca barbatul nu raspunde corect, adica nu minte. Spre exemplu: 1 - "La ce te gandesti?" bineinteles, raspunsul corect la aceasta intrebare este, "Imi pare rau daca am fost ganditor, draga. Ma gandeam doar ce femeie blanda, buna, iubitoare, atenta, frumoasa esti si ce barbat norocos sunt ca te-am intalnit." Bineinteles, acest raspuns nu aduce deloc cu ceea ce gandea barbatul cu adevarat in acel moment, cel mai probabil la unul din aceste 5 lucruri: a - Fotbal. b - Baseball. c - Cat de grasa esti. d - Cu cat mai frumoasa este ea decat tine. e - Cum sa cheltuiasca banii din asigurare daca tu vei muri. Cel mai bun raspuns la aceasta intrebare stupida l-a dat Al Bundy, din Familia Bundy, care a fost intrebat de sotia lui, Peg. "Daca as fi vrut sa stii," a spus Al, "as fi vorbit in loc sa gandesc." Celelalte intrebari au de asemenea doar un raspuns corect si multe (mult mai multe) raspunsuri gresite: 2 - "Ma iubesti?" Raspunsul corect la aceasta intrebare este, "Da." Pentru aceia care simt nevoia sa dezvolte, pot raspunde, "Da, draga." Raspunsurile gresite includ: a - Cred ca da. b - Te-ai simti mai bine daca ti-as spune ca da. c - Depinde ce intelegi prin "dragoste". d - Conteaza? e - Cine, eu? 3 - "Sunt grasa?" Raspunsul barbatilor corect la aceasta intrebare este sa spui increzator, "Nu, bineinteles ca nu" si sa parasesti incaperea imediat. Raspunsurile gresite includ: a - Nu as zice grasa, dar nici slaba nu as zice. b - Fata de ce? c - Un pic de grasime arata bine. d - Se poate si mai grasa. e - Ai putea repeta intrebarea? Ma gandeam la asigurarea ta. 4 - "Crezi ca e mai frumoasa decat mine?" In intrebare "ea" poate fi o fosta prietena, o trecatoare la care te uitai atat de fix, incat era cat p'aci sa produci un accident de circulatie sau o actrita dintr-un film pe care abia l-ati vazut. In orice caz, raspunsul corect este, "Nu, tu esti mult mai frumoasa." Raspunsurile gresite includ: a - Nu mai frumoasa, dor frumoasa in alt fel. b - Nu stiu cum ai putea sa compari asa ceva. c - Da, dar sunt sigur ca tu ai o personalitate mai buna. d - Numai in sensul ca ea e mai tanara si mai slaba. e - Ai putea repeta intrebarea? Ma gandeam la asigurarea ta. 5 - "Ce ai face daca as muri?" Raspuns corect: "Draga mea iubita, daca s-ar intampla asa ceva, viata nu ar mai avea sens pentru mine si neaparat ma voi arunca in fata primului camion pe care l-as intalni." Aceasta este cea mai stupida intrebare din toate, dupa cum este ilustrat in urmatoare gluma stupida (pe care jumatate din vizitatori o stiu deja): "Draga," a spus nevasta. "Ce ai face daca as muri?" "Ei, draga, as fi foarte nefericit," a spus sotul. "De ce intrebi asa ceva?" "Te voi recasatori?" a insistat nevasta. "Nu, bineinteles ca nu, draga" a spus sotul. "Nu-ti place sa fii casatorit?" a spus nevasta. "Bineinteles ca-mi place, draga" a spus el. "Atunci, nu te vei recasatori?" "Bine," a spus sotul, "ma voi recasatori." "Da?" a spus nevasta, aratand un pic ranita. "Da" a spus sotul. "Vei dormi cu ea in patul nostru?" a spus nevasta dupa o lunga pauza. "Ei bine, da, cred ca da." a raspuns sotul. "Inteleg," a spus nevasta indignata. "Si o vei lasa sa-mi poarte hainele?" "Cred ca da, daca ar vrea" a spus sotul. "Intr-adevar," a spus nevasta cu raceala. "Si vei inlocui fotografiile cu mine cu fotografii cu ea?" "Da. Cred ca ar fi un lucru corect." "Chiar asa?" a spus nevasta batand din picior. "Si cred ca o vei lasa si sa joace cu crosele mele de golf." "Bineinteles ca nu, draga," a spus sotul. "Ea este stangace." [pup] kiss "Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cateva motive pt care se considera ca e mai bine sa fii barbat decat femeie. 1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna. 2.- Mecanicii nu te fac prost. 3.- Nu cari peste tot o geanta plina de nimicuri. 4.- Nu ti se fura la coafor. 5.- Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza. 6.- La interviu pentru un job corpul tau nu conteaza. 7.- Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in secret. 8.- Nici-unul dintre colegi tai n-are capacitate de a te face sa plingi. 9.- Lenjeria intima te costa 25000 in loc de 300000. 10.- Trei perechi de pantofi sunt destui. 11.- Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure. 12.- Haine de nunta: 500,000 lei in loc de 3.000.000 13.- Iti pastrezi numele de familie toata viatza. 14.- In luna de miere sau in vacantza ai nevoie de o singura geanta. 15.- Faci baie si esti gata in 10 minute. 16.- Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda. 17.- Tot ce ai pe fatza ramine cu aceasi culoare 18.- Nu trebuie sa te razi mai jos de beregheta. 19.- Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de constiintza. 20.- Parul carunt si ridurile iti stau bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...