Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (27)


Recommended Posts

Buna dimineatza fetelor, aseara am iesit cu ruxi pe-afara, a stat numai in carutz dar oricum parca a mai uitat sa se zmiertaie[:D]a papat si 3/4 de iaurt natural si apoi i-am dat 100ml lapte fara lactoza si l-a racorit pe tot(mie imi era frica ca nu o sa-l vrea) si i-am pus in el si un pliculetz de biotics... in total pe ziua de ieri am avut 4 scaune diareice si 2 vome[bang] acum de dimineatza a baut din nou laptic cu biotics in el si vad ca nu a vomat(Doamne ajuta)...de kk nu ma astept sa treaca asa imediat dar macar voma sa scapam de ea pe ziua de azi... i-am cumparat aseara 3 feluri de branza...de vaci, perlutze si fagarash, sper sa pape macar cate o linguritza din fiecare... asa vad ca este destul de vioaie dupa foamea pe care a facut-o ieri[:D]temperatura nu a facut mi s-a parut la un momentdat azi noapte ca este mai calda dar nu ceva exagerat si se facuse si fff cald in camera asa ca am pus-o in baza asta... alex a plecat deja la gradinita dar inainte sa plece mi-a zis mami fac kk si ce credeti??? a facut destul de moale[bang]sper sa nu-l apuce si pe el...dar oricum el este mai maricel...altfel discutam, el mai intelege cand ii spun ca trebuie sa manance un anumit lucru sa se faca bikne...in schimb cu d-ra ruxi...e jale[:D] va pup[pup] pe toate, va multumesc din suflet ca va ganditi la noi...aseara m-a sunat si andreap[pup] zicea ca mariuca este mai bine ps Doryyyyyy[pup]...pliz am amnezie cum ai spus ca o cheama pe mama ta?[:D] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata fetelor, si noi suntem bolnaviori,azi noapte s-a sculat si tremura de numai si m-am speriat ca nu stiam ce are si bineinteles ca i-a urcat si temperatura si mucii gramada pe noi,ce sa va mai zic.....mai grav este ca am luat si eu si am o stare [bang] fetelor voi ce mai cumparati pt mucisori ca am incercat si cu sinupret si cu olinth si nimic,stiti voi ceva mai bun pt copii? MONICA biotics ii dai pt diaree? [pup][pup][pup]la toate fetele si va astept cu vesti MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of mire...voi si alexutza lui Dory ce mai ramaseserati fara "boli" si uite ca v-a luat si pe voi...sanatate multa baiatului sa se faca bine repejor si tie la fel... pentru mucishori eu i-am mai pus nasivin pentru uz pediatric(parca mi s-a parut mie ca are efect mai indelungat) da...biotics ii dau pentru diaree(scrie pe el ca regleaza scaunele e bun si pentru diaree si pentru constipatie...si este f bun atunci cand se face tratament cu antibiotic protejeaza flora intestinala...sa vedem...la noi e te prima data cand il folosim dar toata lumea il lauda si de-aia am luat si eu... deja a facut d-ra ruxi un kk pe ziua de azi...[bang] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti fetelor, pe udne sunteti? iesiti afara acum dimineatza? eu trebuie sa ies neaparat sa-l recuperez pe alex de la gradi si e un vant afaraaaa[bang] ruxi e mai binishor, nu a mai vomat si a si papat cateva grisine si vreo 5 lingurite de branza fagarash...asa ca o las in pace, ii dau cat sa nu lesine[:D] andre-ea cums e mai simte tudor?[pup] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Eu nu stiu de ce nu am putut sa intru deloc pe forum pana acum, nu mi se deschidea. Mai fetelor. ma-m speriat cand am citit despre puiutii vostrii. Slava Domnului, noi suntem bine, si sper ca asa sa ramanem. Sper sa va faceti bine cu totii cat mai repede. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! dupa cum vedeti, sunt noua printre voi si MIRCLAU m-a invitata la acest topic.sunt mamica de SIMONICA de 1 an si 2 luni si stam aproape de TEIUS.PUPAM MAMICILE SI BEBEII DE PE FORUM. sa aveti o zi usoara.[cool][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m-ati speriat! Ce virusi mai plutesc in atmosfera? Dani e bine, e drept ca nu l-am dus la gradi, m-a speriat si prietena mea, a facut varicela, desi a avut si in copilarie si m-a anuntat ca e epidemie in oras. Copii mei au avut acum 2 ani, dar tot ma tem[bang]. Am fost aseara cu Dani in Carol, voi cand mergeti pe-acolo pe unde stati de obicei, poate va reperez intr-o zi? Sper sa fie frumos duminica, sa mai iesim in parc, ca maine lucrez[bang]. [pup] si multa sanatate pt. puiutii bolnaviori. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am putut intra. Am intrat mai devreme dar cand sa trimit mesajul s-a blocat iar. Sper sa il ia pe asta. Mire eu folosesc la mucii colorati (deci nu la apa, cand devin galben-verzi semn de infectie) Optamesone N. E foarte bun. Cere cu N neaparat ca mai e unul simplu si asta cu N are ceva componenta cu antibiotic. Sanatate multa! Monica sper sa fiti ok cu totul azi! Si bai, si noi intram la sanatosi, la mine buba e la capul meu si sper ca acolo sa ramana, adica sa fie ok Ale. Altfel ce sa zic, asta mica doar ca nu mananca aproape nimic de ceva vreme iar. Doar ciugule. Aseara i-am dat snitel de pui, il baga in gura, il mesteca, isi umple gura si scuipa. Ce ma fac cu ea? Aaaa, da-i danet din ala duo alb cu negru (cu ciocolata) si cere singura supliment.[bang] Insa de cateva zile am observat ca are niste bubite pe picioare, cred ca e o urticarie, mi-a zis si soacra-mea acum la telefon ca sunasem sa intreb daca a facut kk si cum si mi-a spus de bubite. Sa vad ce am in casa sa ii dau un antialergic diseara? [url="http://new.photos.yahoo.com/temiscris/albums"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...