Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (27)


Recommended Posts

Dory, nu am mai venit in parc, dupa ce l-am luat pe alex de la gradi am venit repede acasa fiindca vorbisem cu tata la telefon si ne-a luat el si ne-a dus cu masina in orash sa rezolvam o trebushca mica...mare greseala[bang]ca noi nu avem AC la masina si am murit de cald, astia mici au transpirat ca la balamuc... acum ne pregatim sa iesim din nou pe-afara monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am iesit si noi sa cumparam cate ceva de aici de pe Barca si am zis sa mergem sa vedem parculetzul despre care vorbeati! asa din cate-mi dau eu seama,am intalnit-o pe Monica .... cred ca era prea mare coincidenta ca o mamica sa aiba un baiat cu numele de Alex si o fetita cu numele de Ruxi [:D] numai ca am auzit cand plecam cum striga mama ta la Ruxi sa vina .....si atunci mi-a picat fisa....[:D] frumoasa Monica noastra [;)]...la cate bunatati face ma asteptam sa fie asa [grasa] si nu se vede deloc.....[:D] [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai... violeta[pup], tu esti o dragutza...multumesc... si-mi pare tare rau ca nu m-ai "atentionat" sa vorbim...eu a trebuit sa ma fac ca plec ca astia mici sa vina dupa mine ca era deja ora 21 si ei nu mai aveau de gand sa plecam...asa ca de-aia faceam circoteca cu plecatul[:D]...data viitoare sa ma faci atenta ok? sa se joace astia mici impreuna. ca si in celalalt parculetz si in asta s-a aglomerat[bang],acum seara erau o gramada de copilashi intre 10-14 ani care se dadeau cate 4-5 pe un[huta]daca le-am spus frumos sa se dea cate 2 ca altfel il rup au inceput cu jargoane de cartier ca doar stam in rahova, nu?[:D]era o tzigancusha printre ei atat de frumushica(o admirasem pana atunci ce par frumos si ce ochi negri are)[:D]si dupa aceea cand a deschis gura efectiv ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred cat de tupeista este[bang]asta este "lumea" in care traim cred ca trebuie sa ma reobisnuiesc cu ea[:D]...noroc ca eu cu ruxi mergem in timp ce este alex la gradinita si la ora aceea nu este aglomeratie sunt doar copilashi mici, dragutzi si nevinovati[:D] noapte buna[pup]si somn usor tuturor monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica,am observat ca le ziceai ceva la copii aia,care nu prea mai erau de leagane... nu o sa-i educi tu acum si te enervezi degeaba! eu chiar ma mir cum ii lasa parintii asa sa umble singuri...sau eu stiu?! ca si noi eram singuri,dar parca nu ne luam in gura cu astia mai "batrani"...eu cand imi zicea cineva ceva plangeam ca fraiera,astia sunt la cealalta extrema... tare-s curioasa cum or fi ai nostrii,ca deja Mihnea se ia in clontz cu mine.....seamna cu ma-sa [:D] sigur,cand o sa te mai vad te trag de maneca,daca ai [:D] insa nici nu stiu cand pot ajunge,eu incerc sa-l mai tin pe Mihnea in casa ca sa-mi pot termina ultimul referat ...Doamne ca parca nu se mai termina odata [bang][bang][bang] cum taica-su e plecat din tara si vine la sfarsitul lunii viitoare(in cel mai fericit caz!) eu sunt de serviciu non-stop si tb sa imbin si joaca lui si nevoia de a iesi afara cu invatatul meu.... din pacate nu ma mai tin puterile sa invat noaptea si cum ziua am altele de facut.....nu stiu cum o sa fac..... ei,uite cum fac...stau la calculator [:D] si eu va [pup] si noapte buna !! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Fetelor, am vrut sa va intreb de aseara, dar am uitat: voi va-ti gandit ce cadouri luati la copilasi de 1 iunie ?, ca eu sa fiu sincera nu prea stiu ce sa-i iau Alexei, iar zilele astea pana plecam trebuie sa-mi procur cadoul si sunt in pana de idei[alcool]. Va doresc un we. minunat! Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dory, bani sa ai, ca se gasesc ele cadourile. Io ma gandeam sa-i iau niste plastilina PlayDoth, sau ceva joc cu cuburi. Ma mai gandeam si la ceva mai practic: o periuta de dinti electrica [:D], ca nu sta deloc la periat si poate asta il incanta. La cat de scumpa e nu cred ca mai pupa si jucarie.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97290"]Delu Prichindelu'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, io-s fericita ca am venit cu ruxi de la oftapro si nu are nimik la ochishori[bis]mi-a spus ca "clipitul des" poate sa fie de la o gramada de motive(nu neaparat vedere proasta)cica daca are si paraziti intestinali poate sa clipeasca des, daca am tipat la ea sau a fost stresata in ziua aceea, daca i-a intrat ceva in ochi,daca a fost vant, praf, curent, etc, daca a schimbat mediul radical...deci la noi au fost in acea perioada din toate cate putin[:D]fiindca ea a clipit doar vreo 2 zile si gata...pana am ajuns la control i-a trecut[:D] mi-a dat niste picaturi(lacrimi artificiale in monodoza) sa-i curete ochisorii in caz ca mai clipeste...a spus sa le folosesc doar daca clipeste des.... nu-mi venea sa cred ca teste super misto au pentru copilashi asa mici ca ea si de unde imi era frica ca ruxi nu o sa coopereze a fost super ok...a spus absolut toate animalutele pe care le-a vazut, avioanele si masinile, torturile[:D]ce culori au luminitele...tot, tot...imi vine sa o pap de fericire[:D] toate doctoritele si asistentele sunt f dragutze, se prostesc asa si lingusesc copilashii[:D]si atunci ei se simt asa destinsi...noi am mai fost cu alex dar la el fiind un pic mai mare nu a fost nevoie de aceste teste speciale si lingusheli[:D] acum ea este putin zmiertaita fiindca vede in ceatza dupa picaturile care i le-a pus pentru control dar a zis ca in cateva ore isi revine. am vazut acolo copilashi si de 3 luni...si eu peste tot unde intrebasem imi ziceau sa maia steptam pana la 3 ani...daca-l duceam si pe alex din timp poate nu purta ochelari...cine stie...oricum sper din tot sufletulc a nici el sa nu-i mai paorte mult timp fiindca la ultimul control a fost mult mai bine...Doamne ajuta. hai ca v-am zapacit, dar am logoree[:D] va pup pe toate...we placut monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...