Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi pentru pitici (9)


Recommended Posts

ora 9: 2 felii de paine,una cu almettte si alta cu cascaval si sunca de praga, oar 11:o banana, ora 13: supa de pui,un copanel din supa,o felie de paine,3 cornulete cu rahat, ora 18: o felie de paine cu 2 cuburi de branza topita([bang]si o felie cu unt si gem de afine, ora 21:musaca de cartofi,biscuiti cu ciocolata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

seara si dim cate 250 ml lapte

la 18 ciorba de pui cu paine,2 furculite de paste cu branza

20.30 bucatele de mar si para+4 biscuiti

 

Oana off topic puiul shanhai trebuie sa iasa moale sau crocant?mie imi iese moale insa mi-a spus cineva ca a mancat de la restaurant si era crocant.mie imi place cum mi-a iesit,dar poate n-am retinut eu exact.

 

 

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

 

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, puiul meu iese moale, doar crusta de deasupra e crocanta. Fac un amestec din ou, faina, sare si putin lapte, dau puiul prin el apoi fiecare fasiuta prin pesmet si prajesc in ulei incins, dar nu mult, in tigaie de teflon. E f. fraged si cu crusta crocanta. Mai poti sa-l dai prin fulgi de porumb pisati si iese mai dulce, tot crocant. Meniul de azi: 9- omleta din 3 ousoare de prepelita, cu branza si sunca de praga, o portocala 11- un covrig 14- ciorba de perisoare si un mar ras cu 2 biscuiti si miere 18- 2 felii de mozzarela, 2 rosioare chery(sau cum s-o scrie [:D]) si masline negre cu painica, un danonino cu branzica 21- putin ghiveci de legume cu curcan 23- [alcool] o felie de paine cu almette si o cana mare cu lapte(nu mai putea de foameee) Oana [gravi] 28+ cu bb Stefan [baietel] si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005) [url="http://bd.lilypie.com/f4Hgp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://b3.lilypie.com/acimp3.png"]Iubirea mea[/url] [url="http://community.webshots.com/user/oana_bubu05"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ora 9: 2 felii de paine(ca de obicei,una cu almette si una cu cascaval si sunca de praga),

ora 11:o banana,

ora 13:un snitel din piept de pui cu pilaf cu legume,o ciocolata mica kinder,

ora 17:un danette,

ora 21:un copan de pui la gratar cu pilaf cu legume,un suc teddy la cutie([bang]),o prajitura rollini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca strumful meu e la inceputul inceputului diversificarii, am "gatit" avocado si para rase pe razatoarea de plastic [:D]. A fost incantat, a mancat 3 lingurite intregi, deci gatesc bine [cool] [:D].

 

_____________________

Gabi, mami de Davidush (02.09.07)id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Vivela

Pt ca strumful meu e la inceputul inceputului diversificarii, am "gatit" avocado si para rase pe razatoarea de plastic [:D]. A fost incantat, a mancat 3 lingurite intregi, deci gatesc bine [cool] [:D]._____________________ Gabi, mami de Davidush (02.09.07)id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

9- lapte cu cereale, un senvis cald cu cascaval

11- o banana si pufuleti

14- ciorba de pui, danette de vanilie

18- o felie de paine cu mozzarela si rosii cherry, masline si o bucata de praji cu visine

21- musaca cu carne de pui si laptic la culcare

 

Oana [gravi] 28+ cu bb Stefan [baietel] si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)

Bubu mic

Iubirea mea

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri: ora 9:omleta din 2 oua cu cascaval,la teflon,u ora 11:un mar, ora 13,30:supa de legume cu carne de pui,un corn cu ciocolata, ora 18:o felie de paine cu cascaval,un danette, ora20,30:ghiveci de legume cu un copanel de pui,biscuiti cu ciocolata. Astazi: ora 9:3 cremvusti de pui,o felie de paine, ora 11:un mar, ora 13,30:snitel di piept de pui cu pilaf cu legume,o ciocolata mica kinder, ora 18: ofelie de paine cu o felie de sunce de praga si un cub de branza topita, deseara:mancarica de cartofi cu pui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

10- 3 ousoare de prepelita la teflon, cu branza rasa deasupra si o canuta cu lapte

12- 4 gogosele(facute de mamaie)

14- piure si un snitel de pui

18- o felie de paine cu almette, una cu pateu, masline, un danonino cu branza de vaci si o jum. de portocala

20- inca 2 gogosi

21- fidea cu lapte si o jum. de canuta cu lapte la culcare( [alcool] face parte din ritual, nu se poate fara [:D])

 

Oana [gravi] 29+ cu bb Stefan [baietel] si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)

Bubu mic

Iubirea mea

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...