Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul nurorilor (76)


Oaspete bb_yasmi

Recommended Posts

aly felicitari [cool] nico din pacate, nimic momentan. Eu lucrez la comision , pe cartea de munca am sal mediu, iar sotul momentan lucra pe cont propriu ca am zis ca facem "mare branza". Asa ca, el isi cauta de lucru, iar eu imi voi schimba modalitatea de salarizare de la 1 iulie. Din pacate o sa imi treaca doar 14 mil brut, ca sunt taxele mari si ..stiti voi. In functie de ce rezolva si sotul o sa trebuiasca apoi sa asteptam minim 3 luni ca sa mergem din nou la banci sa vedem cat ne pot oferii si mai ales cat de mari sunt ratele, ca mai mult de 10 mil/luna nu cred ca vom putea plati[cusca][V] briza_marii [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/briza_marii77/my_photos"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza! Briza dar voi nu aveti unde sta? Sau vreti sa va luati casa sa nu mai vina socrela sa va 'calce' cand are ea chef? E tare greu cu creditele, casele sunt tot mai scumpe si multe sunt prost facute, ca astia care invart afacerile imobiliare merg doar la profit, in rest, nu-i intereseaza. Tin pumnii sa reusiti. N-ai mai zis, ai facut cremes cu frisca? Nico tu cand pleci in concediu?
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh, Aly, povestea este asa: stam in apartam de 3 camere al socrilor. Pe langa povestea cu soacra care vine peste noi cand ne e lumea mai draga (SAPTAMANAL)acum s-a mai intamplat o faza naspa rau: fratele sotului divorteaza, asa ca s-a mutat aici, ca de, e casa lu maicasa. Nu stiu dc voi va mai amintiti ce probleme am avut eu cu cumnatul si ce certuri am avut (suna noaptea pe la 2, ma amenita ca nu vine la nunta si sotul era f amarat ca singrului lui frate nu o sa vina din cauza mea....si MULTE altele). Asa ca, nu am incotro, decat sa strang din dinti pana facem impumutul si apoi sa ne platim ratele, dar sa TRAIM LINISTITI. Dc ramanem aici sunt convinsa ca am sa clachez si o sa plec si sa ii las in plata domnului pe toti. briza_marii [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/briza_marii77/my_photos"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele alina felicitari pt examen...mai ai un hop. briza offff, naspa situatie dar sper sa va ajute DD sa reusiti sa stati la casa voastra, sa nu va mai.... nimeni la creieri. la noi, multumesc lui Dumnezeu, s-au linistit apele ff tare, ad nu mai vine socrela decat anuntata, nu mai intra in casa decat daca-i spun eu atunci cand nu suntem noi. s-a intamplat sa treaca sa ne aduca ceva si daca nu am fost acasa a lasat la vecini, chiar daca are chei. deci e super ok ea si acum sunt si eu, ad trec cu vederea an chestii care nu-mi convin, sunt mai toleranta. vad ca-mi iubeste copilul ca pe ochii din cap ceea ce e mare lucru. Marina mami de [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/msailor22/album?.dir=/3f20scd"]Emma Ioana[/url](16.01.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele ...ce faceti? am vazut ca Razuca naste saptamana asta...si as vrea sa ii urez si eu sa aiba o nastere usoara fara prea mari dureri...un bebe frumos , cuminte si sanatos ...sa aveti parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta alaturi de bebe....[bis][bibe][bebic][floare3][ispita][pup] briza, nasol ca stati in casa socrilor si il mai aveti si pe fratele sotului...cum se mai poarta acuma...va face zile fripte ? eu cred ca nu as suporta sa vina soacra sau parintii mei neinvitati ...sa dea buzna asa peste noi...cel mai bine este sa faceti un credit sau sa va mutati undeva cu chirie...[;)] alynutza,cum a fost la examen ? al meu a facut ieri psihologicul ...a fost bine la el...ma bucur ca i-a mers bine ...si sa dea Dumnezeu sa ia cu brio examenul..oricum el mai are...de aceea iti urez Bafta si sa ne auzim cu vesti bune [url="http://daisyPath.com/ani/070819/1/4/+0/2/.png"]19 august 2006![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Briza pai atunci, da, e normal. Uitasem ca s-a mutat cumnatzelul cu voi. Nici mie nu mi-ar conveni sa stau cu nimeni, e super fain sa fiti doar voi de voi, faceti ce aveti chef. Eu si asa ma enervez cand vine maica-mea in vizita si comenteaza ceva, ca-i casa mea si daca vreau sa-mi tin papucii aruncati in mijlocul casei, asa ii tin (exagerez si eu acum, dar intelegi ideea). Marina pai e normal sa-si iubeasca nepoata, pana la urma e copilul copilului ei, nu? Eu cu soacra n-am nici o treaba, n-ar comenta nimic, niciodata. De vizite neanuntate nici nu poate fi vorba, oricum, mai des mergem noi pe la ei decat ei pe la noi. Bebi pai primul hop a trecut, am luat examenul cu scoala, urmeaza hopul cel mare cu politia in 27. Sotzul tau cum de numai acum a facut examenul psihologic? Pe mine nu m-au inscris la scoala fara el si fara analizele medicale.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by voicu_bebi ..cum se mai poarta acuma...va face zile fripte ?
nu chiar fripte, sa zicem "rumene". Deja se face o luna de cand a venit. Inca nu ne-am certat, dar nu pot spune ca nu sunt momente cand imi vine [haibat] dar incerc sa ma abtin. Ca si dc ne certam ca nebunii tot nu rezolvam nimic, in afara de a ne soca vecinii, care ne stiu de oameni seriosi[:D] briza_marii [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/briza_marii77/my_photos"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...