Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

felul meu de a iubi


Recommended Posts

N-am inteles...e acelasi care nu lucra, dar era plecat de acasa, care vroia sa se desparta de tine, dar statea de mila ta??? Daca e acelasi...e de rau. Daca nu e acelasi...tot e de rau ca se va satura la un moment dat sa stai asa cu lupa pe el si probabil va dori sa scape.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

e acelasi din subiectul acesta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93820&whichpage=1 ????? Numai tu poti sti ce este! Este iubire sincera si pana in maduva oaselor?! Este ambitie ca vrei neaparat sa fie al tau?! E iubire prea plina de mult prea multa gelozie?! Cred ca poate fi oricare din astea! In exterior de catre altii se pot vedea la fel toate! Raspunsul e la tine! Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita nu te predispune la esec ,gindindu-te ca totul o sa se termine ,inca nu-l cunosti suficient ca sa ai incredere in el ,il iubesti prea mult si desata suferi,timpul le aranjeaza pe toate,incerca sa ai mai multa incredere in el si in tine bineinteles. se spune ca dragostea adevarata este mai mult suferinta ,poate ca nu ar mai trebuii sa iubesti atit,incerca sa-i gasesti unele defecte (glumesc)dar poate ca nu ar fi rau poate ca este o solutie ,mai stii??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca am reusi sa facem deosebirea dintre obsesie si iubire nu ne-am mai chinui atat. Eu nu numesc dragoste ceea ce traiesti tu, si nu vorbesc din carti. Am avut si eu o astfel de relatie care ma ravasea, care ma consuma, dar Slava Domnului ca mi-am revenit la timp! Foarte greu a fost sa accept ca aceasta relatie este distructiva pentru amandoi, ca la mijloc nu e vorba de sentimente ci de obsesie. Cand suntem intr-o astfel de relatie ne pierdem energia cautand explicatii, incercand sa gasim ceva rational in ceea ce ni se intampla. Cand ai sa reusesti sa intelegi ca ceea ce traiesti tu nu are nimic rational ai sa te poti vindeca. Nu stiu cum stai tu cu credinta, dar la mine a mers foarte bine discutia cu un preot. I-am explicat ceea ce mi se intampla, ca sunt constienta ca nu e sanatos, dar la fel de constienta ca e ceva mai presus decat mine si ca fara ajutorul lui Dumnezeu nu vad iesire. Acel preot s-a rugat pt mine (eu nu eram in stare sa o fac) si vindecarea a fost spectaculoasa. As dori la toata lumea linistea pe care am simtit-o eu, fericirea ca am scapat de sub jug. Dupa o luna l-am intalnit pe sotul meu si abia atunci am inteles ce inseamna sa iubesti cu adevarat. Dragostea nu ucide, te inalta. Daca am intelege ca nelinistea,nesiguranta, dezordinea, suferinta nu vin de la Dumnezeu ne-am schimba total perceptiile legate de oamenii si evenimentele din viata noastra. Eu acum sunt la stadiul de intelegere a teoriei, problema e cu pusul in practica. Iti doresc sa te lumineze Dumnezeu si sa te caluzeasca pe calea cea dreapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zenon, stai linistit, nu fac rau nimanui decat mie.Am spus ca lui nu ii arat nesiguranta mea, are toata libertatea din lume, pe cuvant ca nu il sun decat o data pe zi si atunci numai daca nu ma suna el inainte, nu sar cu intrebari, probleme, ipoteze-astea sunt doar pt mine cand sunt, daca mai face cate o gluma la adresa vreuneia nu ii spun decat ca este liber si ca daca nu ma mai vrea in niciun caz nu o sa fiu taras cu unghiile infipte in piciorul lui tipand si implorand pentru inca o sansa. Ligia13, este acelasi. Lili18 , nup al meu e muncitor foc, nu a fost vreo situatie de mila/despartire in topicuriule mele. Cred ca e vb de altcineva. Citind raspunsurile voastre si dupa o mica discutie cu el, m-am mai linistit si..cred ca trec prin faza de inceput a unei iubiri puerile tarzii[:D] , banuiesc ca sunt intruchiparea celebrului vers "dau viata mea pentr-o iubire"[:D]. Vad ca majoritatea ati trait o asemenea experienta, unii au iesit ravasiti, altii impacati, probabil diferand personalitatea partenerului. Oricum m-am hotarat sa traiesc clipa, sa simt relatia asta asa cum este ea, fara sa stau crispata si sa ii pun deja stampila de "esec" din fasa.As putea sa va spun si partile frumoase...cum topai prin casa inainte de a ne vedea in oras, cum tresar cand il vad, cum un zambet de-al lui imi insenineaza si mie fata, cum radem ca nebunii, cum ne plimbam ore in sir seara si vorbim cate in luna si in stele, cum alergam unu la altul la sfarsit de zi de munca sa ne spunem pasul luand fete de oameni mari si seriosi, etc.Ma face sa imi doresc sa fiu mai buna, mai frumoasa, am un impuls in plus in tot ce fac, ma trezesc zambind dimineata si [greutati] ceasul meu ramane nevatamat cand suna de 7. Am vorbit azi cu el, i-am spus ca ii acord maximul de incredere atat lui cat si relatiei noastre si in siguranta pe care mi-a promis-o intre 2 tachinari [box] ma simt linistita...acum [:D]...deocamdata [:D].Ar insemna sa pun capat unei relatii frumoase doar pentru inchipuiri de ale mele, pentru lipsa de incredere fara baza pe care apoi o voi regreta.Prefer sa regret ceva ce am facut decat sa ma intreb cum ar fi fost si sa ma invinovatesc apoi....zic eu. [:I]daca se intampla ceva rau veti afla cu siguranta. [flo]multumesc pt raspunsuri. There are 3 kinds of people in this world...those who want things to happen, those that make things happen, and those who just wonder what the hell happened!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glont, nu-ti face probleme legate de felul in care iubesti. Toate iubirile presupun o doza de obsesie, o perioada de infatuare. Nu-ti masura sentimentele si nu-ti fie teama sa le exteriorizezi. E artificial sa te cenzurezi, sa creezi strategii complicate. Tine cont insa ca si barbatii indragostiti reactioneaza la fel. Nu exista situatii in care un barbat tanar si indragostit isi analizeaza prioritatile la rece, are nevoie de ``spatiu`` si ``timp``. Dar daca ceva din comportamentul lui te avertizeaza ca exista o disproportie distructiva a sentimentelor voastre ...probabil ca ai dreptate. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...