Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma marit sau divortez?


Recommended Posts

Are si el calitati si defecte, ca orice om. Parca noi suntem perfecte? Daca tragi linie si il iubesti cu tot cu defecte ia-l si tu cum e, nu incerca sa-l transformi in altceva. De alfel un copil responsabilizeaza, asa ca incet incet poate se mai schimba si el. Al meu sot s-a maturizat foarte mult in cei 9 1/2 ani de cat suntem impreuna. si tot poate parea unora destul de cu capul in nori. Si ce daca nu are cine stie ce aspiratii profesionale? Daca tu ai foarte bine, dar nu toata lumea trebuie sa le aiba. Poate e chiar mai bine, asa te va ajuta mai mult cu bb. Casa de piatra! Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc tuturor pentru aprecieri. Respect si opiniile pro si pe cele contra. Fiindca au mai trecut ceva zile,mai fac unele completari la sb. Cuibusorul nostru e intors pe dos si asta nu mi se datoreaza. E meritul "lenesului meu iubit" ca s-a apucat de zugravit. Singur, singurel ca eu sunt la mama. Mi-a aratat pe web peretii daramati... hi hi. Il iubesc. O sa-mi bat gura cu el o viata intreaga, dar... ce sa fac? E singurul om din univers pentru imi face placere sa gatesc, eu care m-as trimite si pe mine la plimbare daca mi-ar fi foame numa' sa nu stau in bucatarie. Nu ma intelegeti gresit, nu-s o super femeie de cariera care are pretentia sa mearga toate ceas si in casa...si eu am uneori o lene de ma doare. Va mai dau un exemplu ca sa intelegeti ce proba de barbat o sa am. Atentie: Asteptam cu nerabdare ziua cand va trebui sa mergem la eco 4D. Il vom vedea pe bebe tridimensional, ii vom asculta inimioara, urmeaza sa vedem cum se prezinta colul maica-sii, ala care a ridicat probleme acu cateva luni, etc Ce mai, emotii mari. Vine ziua decisiva. La 14.00 tre sa fim la clinica. Eu? Fac dusul, ma imbrac.... verific ultimele resturi de pilozitati, sa nu ne facem de ras, nu? Cu juma de ora inainte de 14 sunt gata sa ies pe usa, stiind ca urmeaza sa traversam jumatate de oras pana la medic. El...ma vede impopotzonata " Dar ce te grabesti asa, ca nu pleaca clinica din loc. Stai linistita ca e timp, in 10 minute iesim din casa" ... Trec 5 minute, trec 7 minute... eu ma gandesc doar la traficul ce urmeaza sa-l abordam...8 minute. Intervin " Dragul meu mai sunt 20 minute nu te imbraci? El " Daaaa, bineeee, in 2 minute iesim, stai numai sa fac un dus..." ....ei , ziceti si voi! Nu v-ati lua de creierii capului?? ... Dar, il iubesc si nu-l dau la nimenea,... mor cu el de gat!... hi hi Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
... Dar, il iubesc si nu-l dau la nimenea,... mor cu el de gat!... hi hi
ei, vezi? [:D] PS: "o proba" cam la fel am si eu acasa.... unul care zice "Ok. Mergem. ... la ce ora trebuie sa fim acolo? La 5. E 5? De ce trebuie neaparat la 5? Bine. Sa ma barbieresc, sa fac un dush, uite acum se termina filmul asta, dupa reclame... si da, sint gata imediat!" Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

super ai scris! si eu zic ca-s de vina hormonii de sarcina! iubeste-l mai ca e si el asa mic si la inceput si fara experienta..
quote:
Originally posted by mamiCamelia
Multumesc tuturor pentru aprecieri. Respect si opiniile pro si pe cele contra. Fiindca au mai trecut ceva zile,mai fac unele completari la sb. Cuibusorul nostru e intors pe dos si asta nu mi se datoreaza. E meritul "lenesului meu iubit" ca s-a apucat de zugravit. Singur, singurel ca eu sunt la mama. Mi-a aratat pe web peretii daramati... hi hi. Il iubesc. O sa-mi bat gura cu el o viata intreaga, dar... ce sa fac? E singurul om din univers pentru imi face placere sa gatesc, eu care m-as trimite si pe mine la plimbare daca mi-ar fi foame numa' sa nu stau in bucatarie. Nu ma intelegeti gresit, nu-s o super femeie de cariera care are pretentia sa mearga toate ceas si in casa...si eu am uneori o lene de ma doare. Va mai dau un exemplu ca sa intelegeti ce proba de barbat o sa am. Atentie: Asteptam cu nerabdare ziua cand va trebui sa mergem la eco 4D. Il vom vedea pe bebe tridimensional, ii vom asculta inimioara, urmeaza sa vedem cum se prezinta colul maica-sii, ala care a ridicat probleme acu cateva luni, etc Ce mai, emotii mari. Vine ziua decisiva. La 14.00 tre sa fim la clinica. Eu? Fac dusul, ma imbrac.... verific ultimele resturi de pilozitati, sa nu ne facem de ras, nu? Cu juma de ora inainte de 14 sunt gata sa ies pe usa, stiind ca urmeaza sa traversam jumatate de oras pana la medic. El...ma vede impopotzonata " Dar ce te grabesti asa, ca nu pleaca clinica din loc. Stai linistita ca e timp, in 10 minute iesim din casa" ... Trec 5 minute, trec 7 minute... eu ma gandesc doar la traficul ce urmeaza sa-l abordam...8 minute. Intervin " Dragul meu mai sunt 20 minute nu te imbraci? El " Daaaa, bineeee, in 2 minute iesim, stai numai sa fac un dus..." ....ei , ziceti si voi! Nu v-ati lua de creierii capului?? ... Dar, il iubesc si nu-l dau la nimenea,... mor cu el de gat!... hi hi Camelia
mami de Calin rasfatzat:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamiCamelia
Multumesc tuturor pentru aprecieri. Respect si opiniile pro si pe cele contra. Fiindca au mai trecut ceva zile,mai fac unele completari la sb. Cuibusorul nostru e intors pe dos si asta nu mi se datoreaza. E meritul "lenesului meu iubit" ca s-a apucat de zugravit. Singur, singurel ca eu sunt la mama. Mi-a aratat pe web peretii daramati... hi hi. Il iubesc. O sa-mi bat gura cu el o viata intreaga, dar... ce sa fac? E singurul om din univers pentru imi face placere sa gatesc, eu care m-as trimite si pe mine la plimbare daca mi-ar fi foame numa' sa nu stau in bucatarie. Nu ma intelegeti gresit, nu-s o super femeie de cariera care are pretentia sa mearga toate ceas si in casa...si eu am uneori o lene de ma doare. Va mai dau un exemplu ca sa intelegeti ce proba de barbat o sa am. Atentie: Asteptam cu nerabdare ziua cand va trebui sa mergem la eco 4D. Il vom vedea pe bebe tridimensional, ii vom asculta inimioara, urmeaza sa vedem cum se prezinta colul maica-sii, ala care a ridicat probleme acu cateva luni, etc Ce mai, emotii mari. Vine ziua decisiva. La 14.00 tre sa fim la clinica. Eu? Fac dusul, ma imbrac.... verific ultimele resturi de pilozitati, sa nu ne facem de ras, nu? Cu juma de ora inainte de 14 sunt gata sa ies pe usa, stiind ca urmeaza sa traversam jumatate de oras pana la medic. El...ma vede impopotzonata " Dar ce te grabesti asa, ca nu pleaca clinica din loc. Stai linistita ca e timp, in 10 minute iesim din casa" ... Trec 5 minute, trec 7 minute... eu ma gandesc doar la traficul ce urmeaza sa-l abordam...8 minute. Intervin " Dragul meu mai sunt 20 minute nu te imbraci? El " Daaaa, bineeee, in 2 minute iesim, stai numai sa fac un dus..." ....ei , ziceti si voi! Nu v-ati lua de creierii capului?? ... Dar, il iubesc si nu-l dau la nimenea,... mor cu el de gat!... hi hi Camelia
Camelia si al meu e la fel uneori, "uneori" ca l-am mai educat eu, insa mai are momente cand uita tot ce l-am invatat, si atunci imi vine sa-i sparg capsorul, insa nu o fac ca mai am nevoie de el. Iti spun eu ca daca ai umor, treci peste toate f. usor si il atragi langa tine sa te ajute, ii explici frumos ca la copii mici cum sa faca, si al meu face daca il iau din urma cu miorlaieli, gangureli, daca tip la el se inchide ca un melc in cochilie si nu mai face nimic. Si daca tot nu v-ati casatorit pana acum mai astepta sa-l vezi dupa ce nasti si atunci iei decizia. Eu zic ca o sa se trezeasca dupa nasterea copilului, o sa vrea sa-i ofere copilului mai multe si atunci va realiza ca are nevoie de mai multi bani, asa ca astepta sa vezi cum va fi.. nastere usoara iti doresc si un copil sanatos. Loma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of , barbatii astia!!! Importanta e sanatatea ta si a copilului. Eu am noroc ca sarcina merge bine. Nu am avut nicio problema pana acum. Vreau sa merg la serviciu cat pot( am 33 sapt, cred ca sapt viitoare ma opresc ca obosesc prea mult si mi se umfla picioarele). Ne-am casatorit civil cand aveam 4 luni de sarcina. Nunta (sper) sa o facem odata cu botezul. Aseara a venit furios ca el isi da demisia ca s-a certat cu patronul ca nu-i mai pasa de nunta, ca alearga singur, ca ai mei parinti nu se implica etc. Am ramas stupefiata! Eu mai am un pic si nasc, banii vor fi din ce in ce mai putini...Si tot eu trebuie sa-l consolez, sa-l calmez, sa fiu de acord cu el, sa impac cel 2 familii( a mea si a lui), sa-i fac de mancare cand i se nazare lui( la 10 -11 noaptea), sa-i ascult povestile, sa stau treaza cand vine de la bere( desi imi vine sa dorm non stop), sa-i aplic pe net pt job, eventual sa invat engleza in locul lui... Ce simt eu? Cui sa ma plang? Voua pe forum. Daca ar sti mama sau sora-mea ar face orice sa ma ia de langa el("ti-am zis eu ca nu e de tine"). Culmea e ca il iubesc si stiu ca mai presus de toate si el ma iubeste( desi e calculatorul plin de poze cu tipe sexoase, iar eu ma rotunjesc excesiv). Sper sa-i treaca criza, sa se impace cu patronul si sa nu afecteze pe bebelina mea plansul meu zilnic si somnul agitat. Te cred ca esti deprimata. Trebuie sa te descarci intr-un fel. Esti o luptatoare. Si bebele tau e un luptator. La el sa te gandesti cand vei lua orice decizie. Si taticul e important. Dar bebe e pe primul loc. [gravi]sapt 33 [url=http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/Yxg-/.png[/img][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...