Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma marit sau divortez?


Recommended Posts

eu zic sa mai astepti cu nunta. Si iti spun asta din experienta. Am trecut aproximativ prin ceea ce treci tu acum. Diferenta e ca eu am ramas insarcinata la 4 ani dupa nunta. Si noi ne-am vazut, ne-am placut si repede ne-am hotarat sa ne casatorim. Ii vedeam si eu defecte de genul: e cam puturos in ceea ce priveste serviciul, nu prea ambitios, ii cam place vinisorul si nu se prea omora dupa sex. Dar toate astea nu erau asa de accentuate (sau nu mi s-au parut mie prea accentuate) ca sa zic stop. Mi-a fost si teama sa mai renunt pentru ca facusem pregatirile pt. nunta, dadusem sfoara in tara ca ne casatorim si tot asa. Ei, dupa nunta, tot ce-am amintit mai sus nu a disparut ci din contra s-a accentuat. Dar mai impins de la spate, mai batut la cap am crezut la un moment dat ca s-a schimbat. Am ramas insarcinata si de atunci n-am mai avut puterea si nici chef sa-l mai cicalesc. L-am lasat pe el sa se descurce, sa faca ce-l taie capul. Sa doarma pana la 12 daca are chef, sa bea cate o sticla de vin singur de 3-4 ori pe saptamana, am asteptat sa vina sa ma atinga (si-am asteptat degeaba-ca am si uitat ce e ala sex) si tot asa. Acum si-a pierdut din nou serviciul (e a treia oara in 6 ani) si sta acasa. Toata ziua la calculator. Mai trimite cv-uri dar parca nu il vad sa se omoare. Ma mai ajuta cu copilul (1an) si in casa dar eu nu asta imi doresc. Imi doresc pe cineva pe care sa ma bazez in viitor nu pe cineva caruia ii place sa se faca comod acasa. Eu alerg acum sa-mi iau servici, merg si la a doua facultate si am si copil de ingrijit. Dorm cate 5-6 ore pe noapte. Si eu as fi vrut sa deschid un subiect pe tema asta si sa cer sfatul fetelor dar n-am avut curaj. Acum ca te vad in dilema, mi-am luat inima in dinti si mi-am spus povestea in ideea ca poti sa inveti ceva din ea. Tu stii mai bine cum este el si cat de multe ii poti trece cu vederea. Dar sa te gandesti bine, ce-i tolerezi acum trebuie sa-i tolerezi toata viata. De schimbat... nu se schimba. Si eu stau acum si ma gandesc daca sa divortez sau nu. Dar ma gandesc la copil. Il iubeste mult. Si asta imi mai imoiaie inima dar eu... eu sunt total nefericita. Plang aproape tot timpul. Iti doresc mult norc si putera sa iei decizia cea mai buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...