Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

All about Constanta! (88)


Recommended Posts

buna dimineata tiiii ce furtuna azi noapte! Patrick a fost in culmea fericirii, ca "tuna si ugera". Oana multumim de anunt! Cornelia cum mai e Maria? ar fi interesant sa vezi daca azi noapte sau i alte zile/nopti cu ploaie mai tuseste....ca daca nu o face in mod clar tusea e de natura alergica (cand ploua e aerul mult mai curat). gravidutele noastre, mamacita, Camelia, ce faceti? totul ok? ce fac fetitele? Crix cum e cu manuta Alexiei? asteptam vesti de la tine! [pup] Sanzi ti sa desfundat urechea? AMR cat? [:)] o zi frumoasa tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza! doamne da tare m-am mai speriat azi noapte,cu furtuna asta.noroc ca ege nu s-a trezit. roxa,desi nu te-am vazut decat in poze,azi noapte te-am visat[bis] ege si[zana] arzu ege (30.09.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele surori de suferinta, am trecut si de asta! Anestezie generala luni, dupa care Alexia si-a revenit cu bine, fara efecte secundare(varsaturi, ameteli)! Noi suntem foarte obositi, psihic mai ales, mie imi cade parul smocuri, nu ma pot odihini! S-au adunat mai multe, dar agitatia cu fractura Alexiei a pus capac! I-au pus un ghips sanatos, mai sus de cot, adica mai greu si mai voluminos; i-au facut 2 radiografii dupa reducere si mai repetam inca una joi! Dragele mele va spun cu sinceritate ca nu se compara personalul din SOTRM Ef.Sud(Spit.de Ortopedie, Traumatologie si Recup.Medicala - calmi, amabili, parolisti - la pol opus de Spit Jud! Poate mi s-a parut mie, dar eu asa am simtit! Pana si un simplu brancardier ne-a sfatuit sa cumparam ghips anume, sa fie mai usurel fata de cel care-l aveau ei in dotare. Sper din tot sufletul sa nu se supere surorile noastre care lucreaza in judetean, sunt convinsa ca pe sectie situatia sta altfel. Imi amintesc cu placere de nasterea Alexiei si de zilele petrecute acolo, totul a decurs bine, de aceea o tot trag eu cu bb2, caci m-am simtit bine si nu am amintiri neplacute. Cornelia, am mai spus-o, la Alexia si-a facut efectul pt tuse iritativa amestecata cu expectoratie - pulsatilla, un produs homeopat. M-a mirat cum dupa cateva incercari(siropuri)s-a ameliorat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia, Doamne ajuta sa treaca repede si cu bine! Despre spit. din Ef. Sud, stiam si eu una alta, ca il "frecventeaza" Doru. Ce medic s-a ocupat de Alexia? Cat despre produsul homeopat, mi-a fsot si rusine s ate mai intreb cum se numeste, ca mi-ai spus deja de trei ori. Acum imi notez. Roxana, nu a tusit deloc azi noapte (sau am dormit eu ca bolovanul [:D] si nu am auzit-o). Dar si noaptea trecuta a tusti doar putin. Isidora, Marilen, multumesc pt. recomandarea curei cu oua de prepelita. Am o retinere sa ii dau oua crude [bang]. Plus ca nu stiu daca le mananca. O sa mai citesc si eu despre asta. Camelia, iti multumesc si tie. Cu ceaiul stam cam prost, ca nu prea il accepta Maria de nici un fel. Am incercat de nuci si a fost esec total. De ceapa nici nu am indraznit, ca sigur nu il inghitea. Sa va spun ce replica am primit noi de la Maria aseara, de am ramas cu gura cascata. O pusesem s aisi stranga jucariile si nu vroia. Eu eram in bucatarie si Doru tot insista pe langa ea. Dupa cateva smiorcaieli, ii spune: "Ce atata strans? Mami m-a nascut pentru plimbare, nu pentrui strans!!!" [:0] Sincer, eu am crezut ca nu am inteles bine, dar ea stia f. bine ce zice. Doru i-a spus sa isi pastreze replica pentru viitorii prieteni [:D]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/my_photos"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata, duduci, si fruntea sus, miine o sa iasa soarele! Sper ca vineri sa fie cu adevarat frumos afara, fiindca piticii de la gradinita noastra se duc in excursie la Fintinita. Si Alisia mea a tusit citeva nopti (in timpul zilei n-avea nimic) si acu' nu mai stiu de la ce i-a trecut - de la ceaiul de nalba (pe care noi il folosim cu succes de ani de zile) sau de la ouale de prepelita - am citit aici luni, tocmai luasem fro 30 de ousoare si am inceput si noi cura aia de 20 de zile. Fata a dormit neintoarsa aseara,n-a mai tushit deloc - numa' eu am fost insomniaca si spalam vasele pe la ora 3 noaptea, iar acu' tre' sa-mi tin ochii cu deshtu. Am fost si noi la circ, unde eu m-am plictisit de moarte dar am rezistat cu stoicism de dragu' copchilului. Am fost si la inot, la Iaki, unde i-a placut mult Alisiei, probabil c-o sa repetam figura si in weekendul viitor. Apropo de tuse, am inteles ca si TUSIMUN e foarte eficient, numa' ca nu e prea grozav la gust, trebe dres cu ceva - iaurt, suc etc. Va pup, fug la munci - sanatate maxima tuturor! gabi & alisia (5 sept.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))]incredibila Mariaaa!!! saracu' Doru....cred ca banuie ce il asteapta cu pretendentii [:D] imi pare bine ca nu a mai tusit noptile astea. Crix slava domnului ca e totul ok! si bine ca ati dat peste profestionisti la eforie! [pup] si refacere rapida! cum e Alexia, e mandra de podoaba de pe manuta? vreti si un autograf de la noi? [:D] Fisun hihihihi si ce faceam in visul tau?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corneliacum sa-ti fie rusine!? Hai, nu e cazul! E valabil pentru toate![il] Un PM, un telefon, oricand, orice!!! Alexia, a si uitat de ziua petrecuta in spital, stie ca am fost sa-i schimbe manusa, caci se murdarise![:D] Deja a atins-o cu pixul, e pe punctul de a realiza ca se poate desena pe el! Incercam sa o convingem sa tina mana legata de gat, ca se vede cum ii trage umarul in jos. Va multumesc dragelor! Si noi am fost la circ (sambata), dar ne-am plictisit amandoua si am plecat inainte de final!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris, bine ca totul e ok acum!!!! Sa nu iti vina sa ii dai in judecata pe aia de la judetean??? Daca se suda aiurea osul??? Nu imi vine sa cred... Roxa, ca prin minune, cand azi planuiam sa imi iau liber sa ma duc la dr cu urechea...mi s-a desfundat!!! Dar tot imi iau liber ca am in plan sa fac bagajele definitive[:D] In o sapt si jumate plec!!! Cornelia, copiii astia se nasc cu mentalitate in functie de sex[:D] Are David 3 prietene cu care se joaca, si de cele mai multe ori el e singrul baiat (toate romance) si alea mereu il trimit "you are the father, you go to work, we are busy shopping[:D]". Saracul...daca e baiat...tre sa munceasca de la varste fragede... Intr-o zi s-a revoltat si el si a spus ca nu mai vrea sa mearga la munca, vrea sa se joace si ele foarte ofuscate..."ok...only today"[:D]

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga [cool] :
[url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url], [url="http://good-times.webshots.com/photo/2854699730087737923yPfWZD"]poze[/url], [url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
[url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80065"]Atelierul Piticilor[cool][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici! [:-)))][:-)))][:-)))] Cornelia, Sinzi.... ce m-ati bine-dispus cu replicile copiilor!!! Crixia, ma bucur tare mult ca ati rezolvat asa elegant problema cu manuta si sper ca totul sa fie bine acum! Ma rog zi de zi, sa ne dea Doamne-Doamne multa sanatate la copilasi (si liniste si intelepciune la parinti[:D])!!! Simona, Sinzi, ce putin mai aveti pana la a veni "acasa"! Ce ziceti, organizam o intalnire la Pitici, in jur de 1 iunie? Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa,multam de intrebare si ma bucur ca v-ati revenit. Eu sunt bine,dar ma mai enervez din cand in cand,;eu nu ma supar cand se spune adevarul despre Judetean(este o jungla plina de caractere infecte care ma scot zilnic din sarite,inclusiv astazi-dr.Rusa,care s-a "defectat"uman probabil iremediabil-), ma supar cand se generalizeaza(adica suntem exclusi din aprecieri pozitive cei care mai avem ramasite umane in carcasa[:D]). Nusy,esti bine? Cornelia,m-a lasat masca Maria,am ras de mi-a trecut toata supararea de la spital;dar si Doru foaaaarte pe faza! Sanzi,bine ca ti-a trecut urechea;o fi fost o otita seroasa...Febra aveai? Crixia,ma bucur nespus ca ati rezolvat manuta Alexiei si sunt de acord intru totul cu ce spui,n-am de ce sa ma supar,am imbatranit psihic de cate vad in judetean... Coletul a sosit?Sunt curioasa daca arata la fel de bine in realitate... Roxa,Patrick s-a bucurat,in schimb Alexut a venit cu ochii lipiti la noi in camera, smiorcaind ca auzea ropotul ploii pe tabla cu care e acoperita casa vecinilor.I-am zis:"Nu te speria,mama,doar ploua!"(nu incepusera inca tunetele);mi-a raspuns:"pioua foaite taie"(adica"ploua foarte tare",caci la el "r"e aproape graseiat,intre "r"si "i"[:D]).In schimb, cand a inceput sa tune si i-am explicat ce este,ca se dau norii cap in cap ca berbecii,i-a placut foarte mult si a zis"bam!tata,Asandu"(ca tata si Alexandru se dau cap in cap ca berbecii[:D])si a tot tinut-o asa pana am plecat la serviciu[:D] [url="http://new.photos.yahoo.com/balcanalina/albums/"]Alexandru,soarele nostru[/url] http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...