Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

All about Constanta! (88)


Recommended Posts

Ege,eu n-am sunat deloc la astia cu coletul,dar ma enerveaza si pe mine ca nu se tin de cuvant.Cred ca sun in seara asta! Sanzi,asa e,baza toracelui mai evazata reprezinta unul dintre semne. Vrem si noi la intalnire! Eu dupa dieta daneza pe care am terminat-o sambata am slabit 3 kg,dar ieri am scapat rau de tot la ciocolata.[alcool] Crixia,interesanta dieta ta,si mai ales partea cu multa apa care da randament f bun. Irina si [copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fg_irina/my_photos"]Matei-Cristian[/url] (1.sept.2005) [url="http://b2.lilypie.com/gxJEp2.png"]uite asa cresc eu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

irina,azi iar l-am sunat pe dnul octavian,care in fiecare zi ma duce cu zaharelul.cica azi tr sa imi trimita cu fan curier[8]am stat acasa pan la ora 19 dar maine iar il sun,daca nu cred ca o sa renunt la comanda.deja sunt neseriosi,au trecut 2 saptamani. fetelor,cine vrea sa plece in tr la istanbul,cu autocarul, gratuit.va trebuie doar cazare.plcarea e duminica dimineatza pana vineri . va pupic,fug la nani ege si[zana] arzu ege (30.09.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Fetelor, sunt asa de suparata[V]: dupa doar doua zile de mers la gradi (l-am dus sanatos tun, cu avizul medicului!), Sebi deja tuseste si haraie cand respira.... Si i-am atras atentia doamnei ca miercuri, cand l-am luat pe Sebi acasa, am vazut ca un coleg de-al lui avea muci galbeni la nas...... Sunt incredibile femeile astea, cum naiba si DE CE primesc copiii bolnavi?!?!?! Pt un parinte inconstient, care-si aduce copilul bolnav in colectivitate, in loc sa si-l tina acasa si sa-l trateze corespunzator, ne chinuim cu atatea tratamente.... M-am saturat! Nu stiu ce masuri sa iau, imi vine sa ma duc la gradinita si sa le dau pe toate "doamnele" cu capetele de pereti....... (Nu mai zic ca Sebi se plange ca nu poate manca pt ca mancarea este FIERBINTE cand sunt ei adusi la masa.....) Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf mav.saracutul sebi,cand zici ca scapa de una da de alta. in legatura cu doamnele,nu stiu ce sa iti zic,depinde si de parinti.ca sunt parinti care nu au cui sa ii lase si ii aduc si bolnavi,fara sa ii interseze de copiii ceilalti.va doresc multa sanatate.dar la ce gradi e sebi? ege azi noapte s-a trezit iar plangand si pana a adormit a mai trecut o ora.are atata energie... va pup ege si[zana] arzu ege (30.09.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ege, e la 53. M-am hotarat sa nu-l mai duc deloc la gradi anul asta. Si doamnele sunt de vina: pe langa faptul ca primesc copiii bolnavi (prin iarna ii preluau cu siropuri cu tot, desi nu exista cadru medical permanent in gradi), tin si toate geamurile si usile deschise, copiii transpira si stau transpirati in curent.... Si mai sunt si alte nereguli, dar nu vreau sa mai comentez mai mult de atat.... incerc sa ma calmez si sa vad cum o sa ma descurc si cu copilul acasa pana la toamna si ...cu serviciul... pe care, in niciun caz, nu-mi permit sa-l pierd! Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Ege imi aduc aminte de fii-mea cand spui ca te chinui! Te inteleg perfect! Mav peste tot e la fel, eu as da vina totusi pe parinti, chiar daca cei pe care ii invinui se cuza ca nu au cu cine sa-i lase. Nu fac decat sa prelungeasca boala copilului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Crixia, total de acord, insa educatoarele sunt cele indreptatite si responsabile sa gestioneze situatia de la gradinita, nu parintii. ...Poate le convine sa aibe mai multi copii bolnavi, care lipsesc, salariul merge, desi activitatea lasa de dorit... Ma intelegi?! Din ianuarie si pana acum, Sebi mi-a venit acasa cu streptococ betahemolitic de grup C, conjunctivita, giardia, streptococ betahemolitic de grup A.... O saptamana a fost prezent la gradinita, apoi 2-3 acasa, ca un laitmotiv. De data asta, a spart modelul: tuseste dupa doar doua zile![bang] .....Nici nu s-au singhisit sa-mi ceara avizul medical (si acum il am in poseta!) si l-au primit pe Sebi, desi copilul a lipsit pe putin 3 saptamani... si le-am anuntat ca a fost internat si in spitalul de infectioase.... Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi din cauza toracelui evazat la baza s-a hotarat d-na dr. sa ne trimita la analize mai amanuntite, mai ales ca Nicoletei i-am dat vigantol toata iarna asta, iar vara facem plaje la greu si stam si pe afara. Acum ca e a venit mama la mine sta cu ei afara cam 2-3 ore. Se pare ca si Andrei o urmeaza. Are baza toracelui foarte evazata( la Nik se vede mai greu), nu s-a ameliorat deloc desi am luat vreo 3 luni cate 5 pic. de vigantol. Roxa piciul meu la primul lui control stomatologic a dormit la greu. Abia am putut sa ii deschidem putin gurita ca sa se vada gingiutele. O explicatie concreta nu am primit, in schimb am primit mai multe posibilitati de aparitie. Pe fondul aparitiei molarilor avem gingiute foarte sensibile+manute murdare si jucarii bagate in gurita a determinat iritarea foarte urata cu sangerare a gingiutelor=> Sters cat mai des cu ceai de musetel si masata gingia cat mai bine spre dinte ca sa activam circulatia sangelui si pot sa spun ca de ieri si pana azi se vad ceva imbunatatiri. Si sa ii dau cu plakout gel pe gingie dupa ce intreb pediatra daca avem voie pt. ca are ca subst. activa gluconat de clorhexidina 0,2%. O zi buna tuturor ca se anunta frumusica fok la cum straluceste soarele acum. Aura, mamica Nicoletei(29.09.2004) si a lui Andrei(12.06.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza Aura imi pare bine ca se vad ceva imbunatatiri chiar din prima zi! masajul in mod clar are efect benefic. Alina imi pare rau de Sebi, sper sa fie ok daca sta acasa. insanatosire grabnica! Fisun wow ....nu stiu ce sa zic de problemele voastre cu somnul...noi nu am avut asa ceva. poate pe masura ce creste invata si ea ca noaptea e pentru somnic. Sanzi cum stati cu bagajele? [:D] o zi frumoasa tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ma ingrozesc cati copilasi se imbolnavesc atat de usor....din diverse motive mav imi pare rau sa iti spu,dar chiar sunt cazuri cand,chiar nu ai cu cine sa iti lasi copilul,si chiar nu te poti lasa de servici,exact cum spui si tu ca nu iti pierzi sa pierzi serviciul,si atunci?normal duci copilul la gradi,asa bolnavior,cu medicatia dupa el..asta-i colectivitatea,numai ca din ce observ eu sebi al tau cam are imunitatea slabita...de ce nu incercati un remediu homeopat?sper sa nu te superi pe mine de cele ce ti-am spus,dar chiar si noi am fost in aceasta situatie,numai ca acum cand a crescut,vreau sa iti spun ca nu mai suntem asa de sensibili...toate cele bune,sanatate lui sebi,si va doresc un week-end placut!la toate... mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...