Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand femeia e prea buna.......se ajunge si aici...


Recommended Posts

Fetelor [pup][flo] , Marcellinna, bunica ta(sau copii ei) pana la urma a avut curajul sa puna piciorul in prag..., pe cand a mea soacra cred ca are o oarecare frica sa faca pasul asta... si asta din motive pe care le-am enumerat mai sus - gura lumii, faptul ca nu ar avea unde sa se duca ptr. ca daca e si divorteaza ar trebui sa vanda casa iar din banii luati nu ar reusi sa cumpere doua garsoniere, la noi nu avem cum sa o luam ca si noi stam intr-o garsoniera, iar cumnata din decembrie la fel va sta tot intr-o garsoniera... _____________________________________________________________________ Morala:sa pastram simtul masurii in tot ceea ce facem.Adica sa nu fim prea toleranti si mai ales supusi pt. ca vom fi luati drept prosti de ceilalti;sa nu inghitim orice jigniri si sa avem puterea de-a spune 'stop' cand gluma se ingroasa.Cat despre gura lumii,ar trebui sa fie ultimul lucru de care sa tinem cont cand luam o hotarare.Totusi bunica ta este o femeie in putere,nu inteleg de ce se cramponeaza de el cu atata abnegatie. _______________________________________________________________________ Wonderful, tocmai asta e marea problema ca a fost foarte toleranta, a lasat mereu de la ea ca sa fie bine si sa nu fie scandal in casa, sa nu nse imbolnaveasca socru [bang],iar in momentul in care nu a mai putut a spus stop, arabufnit si de aici toata problema.De ce a rabufnit? Din mai multe motive:datorita faptului ca baiatul s-a insurat cu cine nu a vrut socrul a fost ceva de neiertat pantru el, din cauza faptului ca soacra soacrei si-a dat nepotul afara din casa ( a vrut sa cheme si politia ca sa plecam odata de acolo),din cauza faptului ca soacra soacramii nu ma poate inghiti nici dupa aproape 10 ani, pentru ca soacra ei mi-a pus oala cu pipi in cap....[bang],pentru ca la nunta pe care am facut-o noi pe cont-propiu s-a bagat socru cu indicatii ca daca nu facem ca el el nu vine la nunta - bineinteles ca noi am facut cum am vrut noi..., ca la nunta s-a imbatat ca un porc de suparare ca m-a luat fisu' pe mine,ca in timpul nuntii el nu a vorbit nimic cu mine, fisu' , sau cu mama mea...., ca din aproape 10 ani de cand fisu' e cu mine, ei doi nu cred ca au vorbit adunate la rand 6 luni....., iar lista poate continua...... Va [pup] si multe [flo] Mai astept pareri si va multumesc pentru raspunsuri [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Loma [flo] _____________________________________________________________________ mai da sotul tau si sora lui nu pot sa-l "zgaltaie" un pic pe domnu, eu in locul lor l-as lua la 3 pazeste de i-ar zbura toti fluturii din cap. _____________________________________________________________________ Si ei s-au gandit la acest lucru dar i-a rugat soacra ptr. moment sa il lase ca poate isi revine[bang],dupa parerea mea cred ca e irecuperabil.... , dar totodata sincer imi e frica sa incapa socru pe mainile sotului meu, poate cu cumnata ar scapa mai usor dar cu el nu...., iar o alta chestie e ca nu ar putea sa stea de vorba cu el pentru ca arunci cand sotul se duce la ei(si asta se intampla foarte rar)el pleaca de acasa, doar sa se duca seara tarziu dupa 22, ca ne-am gandit si la asta dar mai asteaptam putin... Oricum socru a zis ca nu are ce sa discute cu fisu', nici cand vorbeau cat de cat ii zicea mereu ca el(sotul) e o cauza pierduta, ca nu are nimic in cap, ca eu o sa-l duc la ruina de tot si iar lista poate continua.... Va multumesc ptr. pareri si raspunsuri si va tin la curent![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha asta cu nunta facuta pe cont propriu si sa se bage socrul....si noi stim[xx(] nu a dat nici un leu la nunta....dar daca nu puneam nasi si din partea lui,el nu venea la nunta[alcool] am pus nasi,a venit la nunta si e toata lumea fericita acuma. dana di deliutza mamarutza [fetita] http://good-times.webshots.com/album/561488687kmbVPd
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma Loredana draga,eu nu stiu cum stau exact lucrurile ca banuiesc ai putea scrie de-un roman la subiectul asta. Dar zic totusi ca prea e bagat in seama socrul tau si prea i se fac voile si pana nu-si gaseste nashul sa-l puna la punct n-o sa inceteze. Mai ales ca soacra ta prea l-a bagat in seama pana acum. Acuma daca ea se gandeste mai mult la gura lumii ... Cred ca soacra ta ar fi foarte util sa ia legatura cu un centru pt femei abuzate,ca sa-si dea seama ce se intampla in casnicia ei.In centrele astea sunt persoane care ar putea sa o ajute sa constientizeze ca plangandu-si de mila n-o sa ajunga la niciun rezultat. Daca va ajunge la divort?...eu una si intr-o camera de 2/3 cu buda comuna m-as simti mai bine decat intr-o casa cu unul ca socrul tau. Daca simtiti ca altceva nu puteti sa faceti,va interesati in zona voastra unde este un centru de-asta si o luati de mana si o duceti acolo. Nu cred ca nu ar gasi o solutie dupa aia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun eu ce face barbatul cand femeia este prea buna (dintr-o amara proprie experienta): i se uraste cu binele, i se urca la cap si in final...pleaca la alta, dar pe femeia buna, o tine acasa sa tina casa in timp ce el isi face de cap. Si apoi, devine si violent. Femeia trebuie isi reevalueze fortele si potentialul. Este foarte greu, dar lantul trebuie sa se rupa la un moment dat. M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Loredana, dar voi v-ati intrebat vreodata daca tata-socru e ok la mansarda? Eu vorbesc serios si nu rad, astfel de comportamente sunt mai mult decat bizare si poate nu ar fi rau sa luati si varianta asta in calcul. Daca nu, cu atat mai rau, cunoaste de acum slabiciunile sotiei si ale familiei si "joaca tare" moshu[:D]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana...da' pana la urma cati ani are soacra soacrei?? Boli ceva are? Cine stie ce gargauni i-o fi bagat in cap la fecioras (socrul tau adica) de i s-a urat cu binele de acasa. Sotul tau si sora lui ce spun? Pana la urma trebuie sa faca ceva. Deci socrul o trateaza pe soacra ca pe ultima carpa,dar se asteapta sa aibe toate facute,nu-i asa? Ea nu vrea sa-l paraseasca ca vorbeste lumea. Booooon,ce-ar fi sa o luati la voi vreo 2 luni(poate e de ajuns si o luna sau 3 zile sau vada socrul ca e greu sa nu fie intretinut de nevasta si i se face dor subit. Ca mamitza nu-l tine multa vreme)Oricum sa se tina tare mama soacra cand o s-o cheme inapoi.Saraca femeie,ii trebuie o pauza de la nebun. Daca va permiteti puneti toti mana de la mana si trimiteti-o in cura 3 saptamani la Herculane sau undeva la bai,fara adresa.Nu stiti unde-i si pace. S-o caute moshu' cu politia,important e sa vada ca e rau cu "rau", dar mai rau fara. Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away. POZE NOI http://www.flickr.com/photos/21547972@N03/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...