Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand femeia e prea buna.......se ajunge si aici...


Recommended Posts

Ce barbat este ala care merge la ma-sa cand ceva nu-i convine acasa ?? Si mai are si trecut de 50 de ani ????!! (Sau nu am inteles eu bine ???[alcool]) Oricum soacra ta ar trebui sa faca un capat pentru ca este clar ca acest om a fost toata viata alintat cand de sotie cand de mama lui si nu stie cum se rasplateste acest alint . TRebuie sa o incurajati sa ia o decizie si sa nu se mai uite la ce zice lumea. Mai are de parcurs ani buni in viata si de ce nu sa-i petreaca linistiti !? Multa liniste , intelepciune si putere de a-si face ordine in viata! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu cred ca socrul tau are probleme la mansarda... Eu sunt o fire mai vulcanica si am sarit de multe ori la gatul tatalui meu [haibat], asa incat, de cate ori mama sau fratele meu au o problema cu el, mi-o spun intai mie, iar eu o rezolv![mariaj][duel] Ei, in situatia voastra, nu-i asa simplu. Cred ca ar trebui ca o vreme sa incercati sa-l tratati cu indiferenta, sa-l ignorati (inclusiv soacra), sa nu ii mai dati atata atentie. Stiu ca v-ar fi greu, dar incearca tu si sotul tau sa o luati pe soacra sa stea la voi cateva zile, ca sa vada si socrul ca e cam greu fara sotie in casa care sa i le dea pe toate de-a gata. Si mai mult de atat, nu cred ca poti face tu... Multa bafta si sa auzim de schimbari in bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
[flo] Va pup pe toate si scuze ca nu am mai intrat de mult..... Ce sa va zic..., situatia e aceeasi,nimic remediat. Socru' are 52 de ani, soacra 51, iar soacra soacrei are 73 ani si multi ani inainte de trait(mama babei a trait pana la 85 sau 86 de ani), boli nu prea are asa grave.In schimb ceea ce e de precizat zic eu, bunica socrului a avut ceva probleme serioase la mansarda - stiu din ce mi-a zis sotul ca ar fi tinut-o ceva ani nu-si mai aminteste nici el sigur intr-o camera separata iar in camera respectiva ii facusera un tarc in care o tineau.....[bang] Socru e genul de om care daca nu faci cum zice el inseamna ca ii declari razboi - si sa va dau cateva exemple: sotul meu avea 19-20 de ani si trebuia sa fie acasa vara la orele 21 iar iarna la orele 17-18, la varsta aia el nu avea cheie de la intrarea in casa, cumnata mea la fel.Cand stateam la curte la mama socrului nu aveam voie sa vina nimeni la noi in vizita, nici prieteni comuni nici rude din partea mea.. La fel, la socri in casa de cand sunt eu de 10 ani cu sotul nu am vazut sa intre cineva - prieteni sau rude .....Iar lista poate continua.... [bang] Asa cum ati spus si voi i-am propus sa vina sa stea la noi o perioada sau sa mearga undeva la tara sau in vreo statiune dar a zis ca nu vrea sa plece din casa ca dupa aia socru sa aiba cum sa bage eventual la un divort parasirea domiciliului conjugal(iar el asta asteapta).Si plus de asta soacra munceste iar concediul il are undeva prin luna mai.. S-au certat iar si i-a zis socrei sa considere ca sunt deja divortati doar ca nu au hairtia....[bang].... El si-a luat toate hainele care le avea in sifonier in dormitor, nu mai mananca nimic de la soacra, isi face si mananca separat,isi spala hainele singur, toate facturile se impart la doi,ce e cel mai nashpa e ca si-a pus yala la usa iar soacra nu mai are acces la balcon-trebuie sa sara geamul de la bucatarie care da in balcon[bang] + multe altele.... Acum ceva timp a plecat si cumnata - asadar au ramas ei singuri... nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul ei..., dar oricum vreau sa cred ca poate isi va da seama si poate va incerca sa faca ceva sa se impace cu soacra Intr-adevar as putea sa scriu un roman la acest subiect dar incerc sa fac in rezumat cat mai succint.... Chiar duminica a fost soacra la noi si stand de vorba cu ea am intrebat-o daca ea crede ca el mai e ok la cap si mi-a zis ca nu mai crede ca e sanatos la cap ca daca ar fi n-ar face ceea ce face.... Va pup dulce si o zi minunata va doresc! [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce am schimbat denumirea subietului?... Aseara am aflat ultima bomba:socru vrea: - 20.000 euro; -sa isi ia ce considera ca e al lui(iar din mai multe discutii avute anterior cu soacra nimic din ce este in acea casa nu apartine soacrei[bang]) si pleaca; -soacra sa revina la numele avut anterior casatoriei. A stat el si s-a gandit, a analizat situatia si asa vrea.Ca a auzit el ca noi impreuna cu soacra umblam sa reusim sa ne luam o casa; ca s-a interesat el si ca pretul in zona la apartamentul lor nu sare de 60.000 euro. Problema e ca eu personal cred ca ceva nu e la locul lui in aceste doleante ale lui.... Sa zicem ca - ii dam banii prin notariat, hartie scrisa, parafata etc - daca vrea ca soacra sa revina la numele avut anterior casatoriei automat v-a exista un divort - el in momentul divortului poate sa mai ceara partajul?? asta in conditiile in care semneaza hartia ca noi i-am dat 20.000 euro si si-a luat tot ce a considerat ca e al lui din casa???? - eu auzisem dar nu sunt sigura, ca la un divort in momentul in care sunt si copii implicati bunurile se impart la trei? asa e? stie cineva? a mai intampinat cineva asa ceva? daca da va rog sa-mi rasapundeti si mie ca sa ma luminati ca tare nu stiu ce sa fac - nici eu nici sotul.....[bang] Momentan ma opresc aici iar daca cineva vrea sa-mi raspunda v-as multumi! [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Loredana, Eu am trecut prin experienta unui divort, cel al parintilor mei, si pot sa-ti spun ca la partaj nu s-a tinut absolut deloc cont de faptul ca eu si fratele meu urma sa ramanem cu mama. Lucrurile s-au impartit la doi, intre mama si tatal meu (e drept ca a fost un partaj de comun acord). Oricum, chiar si in momentul in care mama si tatal meu s-au inteles la moduo de a imparti lucrurile, nu s-a tinut cont de prezenta mea si a fratelui meu. Au dat totul pe din doua. Imi pare rau daca raspunsul meu nu te satisface, dar asta este justitia noastra. Cu drag, Tabi Tabitha Si maine e o zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tabi [flo] Merci frumos de raspuns..., chiar daca nu e atat de favorabil - asta e justitia.... Oricum la socrii mei nu poate fi vorba de divort cu vina ambelor parti iar de partaj de comun acord... e destul de dificil in conditiile in care soacra trebuie sa dovedeasca cu acte si cu martori ca in ultimii 7-8 ani a fost singura care a intretinut casa din toate punctele de vedere(timp in care s-au facut multe achizitii si in care s-au bagat destul de multi bani in apartament) - socrul fiind pensionat pe caz de boala si nevrand sa se angajeze nicaieri la negru macar mai facea si el un ban ceva..... Dar asta e situatia, n-avem ce face mergem inainte... O zi buna si sa auzim de bine! [flo][pup] Lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...