Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (7)


Recommended Posts

la multi ani, dragele mele!!! sa aveti un an frumos, cu bucurii si sanatate! cristina, te inteleg ca te gandesti cu groaza la ce vei face la stagiu si esti indreptatita. daca vrei, poti sa-l rogi pe ginecolog sa-ti dea concediu medical, ca se poate. apoi mergi cu el la dr de familie si dupa ce iti da adeverinta, la personal. e dreptul tau sa iti iei concediu daca ai o sarcina cu probleme. chiar daca pierzi din stagiu, un bebelus sanatos merita orice efort. comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=104234"]arina s-a nascut...a doua oara![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anya, multumesc !! Mie imi este teama ca trebuie sa stau in picioare mult !!! Sa vad cum voi reusi sa nu prea ma duc la stagiu, desi e important sa si invat medicina... [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
[gravi]8+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit in acest an! Nu am avut timp de net, dar vad ca si voi ati fost ocupate, se pare ca noi medicinistii nu avem timp de verzi si uscate ca ceilalti...azi de-abia v-am gasit[il] Sper din suflet ca sunteti bine, toate, voi si copilasii de asemenea. Cristina, cum merge sarcina? Cum te descurci cu primul trimestru? sper din suflet ca esti bine, astept sa-mi zici la ce dr mergi si la ce echo, ce analize ai facut, cum au iesit, ce mdc. iei....etc, stii tu treburi de gravida[il] Iti tin pumnii si deseori cand am contractii si ma urc pe pereti de durere, ma gandesc la voi, ce faceti, cum va este, tie si lui Natynic. Natynic, tu ce mai faci? Cum iti mai merge sarcina? sper ca esti bine si ca nu mai ai contractii, as vrea sa ne spui cum iti mai merge, parca ai 27 sapt, nu? Anya, ce-ti mai fac fetele? Mai ai timp de ceva cu 2 buburuze mici? Le pup si le urez sanatate maxima! Elbi, tu nu mai zici nimic?? Unde ai disparut? Eu sunt ok acum, am avut 3 zile groaznice cu contractii dese si dureroase, maine incerc sa merg la echo sa vad ce mai face bb ca este ffff agitat, nu stiu de ce nu are momente de somn si el, loveste si zi si noapte, mi se pare ca deja sare de limita normalului, imi aduc aminte ca la Mara decat seara aveam spectacol de batut in burta, dar la asta, si zi si noapte e ceva cumplit, parca zici ca n-ar avea loc in burta, asa se zbate, mi-e si teama sa nu se innoade cu C. O. Nu m-am ingrasat f tare, aproape 7 kg pana la 25 sapt (maine), totul in schimb pe burta si coapse, ca la Mara deja eram mai "umflata", acum am 64,5. Aveti voi ceva idei despre o durere a mea cumplita, sub forma de colica care apare fara un orar anume, nu in fctie de masa, ora sau alt semn evident, colica care ma lasa fara respiratie si cu un sentiment cumplit de durere, este localizata in hipocondrul drept si dureaza cam 20-30 sec, ce ar putea fi? Ma apuca cam de 3 sapt la interval de 3-4 zile, este exact sub coaste, parca s-ar rasuci ceva, asa simt. Nu cred ca ar fi bb, pt ca am mai avut si eu la Mara lovituri prin ficat, si nu erau asa de intense, la astea pur si simplu, nu reusesc sa trag aer in piept. Va pup si va las, nu prea pot sa stau in fund pe scaun, ma doare burta. PS: pe restul fetelor va salut si va urez numai bine! Magda, ai inceput pe neuro la Elias? Poate ne vedem intr-o zi de luni cand am eu cursuri acolo la Vladareanu. www.nico.stfp.net
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , stiti cumva daca se tin cursuri de calificare pentru paramedici? mi-a spus ieri un coleg din asociatia studentilor ca a organizat un curs in acest sens cu 2 saptamani de teorie si 2 luni si jumatate de practica la urgente , pompieri , SMURD , etc .La sfarsitul cursului din 25 de persoane 6 vor primi diploma si titlul de paramedic linia 3 . Singura problema este ca sunt doar 25 de locuri si ca inscrierea se face in functie de cine trimite primul un mail persoanei respective...[xx(] Am cautat pe google si n-am gasit nimic...... http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi. noi suntem bine, mancam mult, varsam/regurgitam, schimbam hainute si...ce e mai important:crestem. duminica implineste Iulia doua luni.azi mergem la vaccin...am emotii... nu stiti ce e cu imed-ul ca eu incerc de nu stiu cate saptamani sa intru si nu reusesc...sau o fi de la mine problema? pupici. ENI si IULIA( 13.11.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, sarcina merge binisor!!! Mai ceva greturi, ba mai si vars din cand in cand. Eni , nici mie nu imi merge imed-ul de vreo 3 sapt. Cred ca e ceva de la ei. Vreau sa va intreb , voi cum ati procedat??? Ati anuntat spit angajator ca sunteti gravide si daca da cum ati facut???De ce acte am nevoie???Concediu prenatal vi l-ati luat legal sau ati aranjat cu sefii de sectie pe unde v-ati facut stagiile???SI cu concediu postnatal cum ati facut?? [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
[gravi]8+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nico, ce repede trece timpul...deja 25 de saptamani... fetele mele sunt ok. am petrecut sarbatorile acasa, caci am fost internata cu arina in spital. a avut o bronsiolita uarata, apoi, cand a trecut asta, a facut roseola...3 zile de febra mare, spre 40...mi-a rupt sufletul. acum e bine, mai tuseste, dar nu se compara. in rest sutem ok. nu-mi doresc decat sa fim sanatosi. chiar, meg, ai inceput neuro? nu mai ai timp de noi...mai scrie-ne macar 2 vorbe. cristina, nu am anuntat spitalul angajator. cand mi-am luat concediul prenatal de la medicul de familie, l-am dus la spital atunci si asta a fost. comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=104234"]arina s-a nascut...a doua oara![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, fetelor, cred ca n-am mai trecut pe-aici de anul trecut... [:I] dar va citesc,... eni, nici noua nu ne merge imed-ul...l-am deschis (nush'cum?!?) acum 2-3 zile, da' uite-asa scurt, ca dupa vreo juma' de ora n-a mai mers...am frunzarit putin, nimic nou, numa' mesaje veeeechi, se pare ca nici altii nu au acces la el... xio, aaaah...imi aduci aminte de vremurile bune...cand imi "permiteam" sa "smurduiesc"! stiu ca s-au mai organizat astfel de cursuri...(am fost si eu, eram in Tg. Mures, la "tata smurd-ului")...dar au fost putine locuri la inceput (tot vreo 25), eeeh inscriere cu CV s.a.m.d....dar era inainte si dupa vacanta de iarna, jumate au renuntat in vacanta, altii s-au mai pierdut pe drum...asa ca, intr-adevar, au ramas vreo 5-6 sa primeasca diploma...asta era acum vreo 3 ani, nu scrie "paramedic" pe ea [:(] din cate stiu, se mai organizeaza, ca la urgente e mereu nevoie de oameni...o sa vorbesc zilele asta cu un coleg, poate aflu ceva! (eu am renuntat sa mai merg pe masina cand eram in luna a doua...si la baraca n-am mai mers de pe la vreo 5 luni, ca nu mai puteam face garzi "serioase", imi era din ce in ce mai somn, si sa alerg 12h nu prea mai eram in stare, eu ma rotunjisem binisor si mi-era frica sa nu lovesc bebitza...) hmmm, ce dor imi este de vremurile alea... gata, gata, ca m-a apucat nostalgia! [pup] tuturor, pupici pe burtici gravidutzelor, si bebei cuminti! http://www.pagina-mirunei.piczo.com [url="http://pic5.piczo.com/pagina-mirunei/?g=45446372&cr=5"]Am implinit 2 ani...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc , Enushi! [:D] Mie mi-ar pica foarte bine cursul asta ca semestrul urmator am numai si numai chirurgie[bis] Parte proasta est ca la noi nu se merge pe baza de referinte (pe de alta parte probabil e mai bine , ca cine stie copilul cui vrea sa faca si el cursul[:D] ) , pur si simplu primi vor primi diploma de participare si doar 6 de paramedic. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...