Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (7)


Recommended Posts

Buna, liniste mare la raportul nostru. Sa va mai povestesc de noi: pe 1 febr ma intorc la servici. Inca nu stiu in ce oras, pt ca incerc o detasare de la Cluj in Brasov ca sa nu trebuiasca sa plec de langa Briana la 300 km. Cei de la Centrul de perfectionare se misca cu viteza melcului si iata-ma pe 25 ianuarie fara sa stiu peste o sapt unde incep lucrul [q]. Stiti foarte bine cat este de umblat cu hartiile pt detasari, asa ca am lipsit de acasa, iar Briana nu suporta deloc asta, plange dupa mine, ceea ce pe mine ma distruge incetul cu incetul [q][q][q]. Stresul ei se repecuteaza asupra mersului, asa ca am regresat in cateva saptamani suparator de mult. Poate fetele care s-au intors la spital deja, imi dau cateva sfaturi cum sa-mi ajut copilul sa suporte mai usor lipsa mea. Va doresc sanatate maxima si sa va bucurati de fiecare moment petrecut cu puii vostri! Mona & Briana (8.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor, si eu va citesc tot mereu,dar de scris cam rar...rusine din partea mea... abriana, in aceeasi situatie sunt si eu,in sensul ca am trimis actele pt detasare in 18 decembrie,dupa ce am umblat la semnat vreo 2 saptamani,iar acum suntem in 26 ianuarie si nu mi-a sosit raspunsul de la bucuresti. cat despre cum va resimti micuta ta despartirea de tine dupa 2 ani de stat cu ea, e o poveste foarte lunga,mai ales ca eu am plecat de acasa cand fetita mea avea 1.4 ani,pe considerentul ca e mai mica si nu va avea notiunea timpului si va fi mai usor. acum,daca e sa privesc inapoi si mi-ar cere cineva parerea,e clar ca regret ca nu am stat ce 2 ani pe care ni permite legea. eu sper sa iti vina pozitiv raspunsul la detesare si atunci ai rezolvat o mare parte din problema plecarii de acasa. sa ne tii la curent cu noutatile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluatare tuturor! E bine ca ne-am gasit toate "vorbarete", astfel incat v-am gasit in pagina 4[alcool]....noi suntem binisor, eu cu burta mare, azi am facut 28 sapt, bb din burta e ok, creste ar trebui sa aiba cam 1100 g, se apropie vertiginos luna aprilie[il].... Mara e pe ultima suta de metri racita, sotul la fel, eu am scapat mai usor cu viroza, ma ingrijoreaza ca fii=mea nu maninca mai nimic toata ziua, chiar nu stiu cu ce traieste de cateva zile. A inceput sa refuze si bibe cu lapte, nu mai fuge in pat ca pe vremuri cand ma vedea in bucatarie ca pregatesc biberonul, acum fuge cum il vede in sens opus insa, scuipa tot din gura si nici macar nu vrea sa vada mancarea de nici un fel. Exact ce-mi lipseste ca sunt oricum cam obosita in general. Sunt si in sesiune, am dat deja un ex la neonato, mai am 3 la Elias la obst. din care unul oral unde tb sa ma pregatesc fooooarte bine ca ma fac de ras acum in ultimul an. Am inceput sa sap si pe net dupa diverse poze cu si despre Analgezia/ Anestezia epidurala pt ca asta e lucrarea mea de licenta, ma enerveaza ca nu le pot down. in format mare ca sunt smecheri astia cu site-urile din afara te pun sa le cumperi si eu nu vreau...of course. Cam asta e...sper ca voi sunteti bine si ca singurul motiv pt care nu ati mai scris aici este ca nu ati avut timp, nu ca sunteti voi sau copilasii bolnavi. Va pup si numai bine tuturor! Nico cu bb 28 sapt si Mara 1 an si 8 luni. www.nico.stfp.net
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegelor! In primul rand sa va aduc vesti triste din pacate. Natynic a trebuit sa nasca prematur din cauza ca a dezvoltata preeclampsie. Are o minune de fata, viteaza ca si ea, pe nume Iulia. Sunt la Giulesti si, pentru cine stie ce inseamna bebe prematur, se lupta. Dumnezeu sa le ocroteasca! Sper din tot sufletul ca vor trece cu bine si nu peste mult timp vor fi acasa, impreuna, sanatoase. As vrea sa pot face mai mult ca sa o sustinem dar nu prea stiu ce. E tare greu.... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doctoritele dragute,in primul rind,"La multi ani!",sper ca ati inceput bine anul,sunteti sanatoase si zimbarete. Am si eu o problema.Am nevoie de anumite informatii de la MS si nu reusesc sa vorbesc cu nimeni de-acolo [bang]. Am sunat la tel de pe site pt relatii cu publicul,am sunat la tel verde si nu e nimeni,suna de 3 ori si intra faxul... Am sunat si la centrala lor,centralista m-a directionat spre serviciul cu publicul si aceeasi poveste,suna si tot suna si la un moment dat intra faxul. Mama mea le-a trimis marti fax cu intrebarile mele,dar doar nu credeti ca au raspuns [bang]. Aveti cumva vreo idee,ce e de facut?A mai patit cineva asa si s-a rezolvat? Tel sunt bune,aceleasi le-am primit si de la informatii Bucuresti.Cred ca am uitat sa zic,incerc de o saptamina si continui luni,cine stie [biz]... Seara frumoasa si numai bine tuturor! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shean [pup] si multumim de vesti....din pacate nu prea bune[:(]!Cate sapt avea Natynic cand a nascut? O sa ma rog si eu pentru ea si pentru minunea mica pe care a adus-o pe lume sa fie ambele sanatoase si sa ajunga acasa cat mai repede!Dumnezeu sa le ajute![ruga] Nico ma bucur ca vad vesti noi si de la tine....Bafta multa la examene si multa sanatate tie si familiei tale![pup] Mai e atat de putin pana in aprilie....[:)] Cristina tu cum te simti?De mult nu ne-ai mai zis de voi?Cum e burtica?Greturile te ma necajesc?? Abriana ai reusit cu detasarea? Anya20 imi pare tare rau ca a fost bolnavioara Arina....sanatate multa la ambele fetite le doresc![pup] Incep si eu sa ma gandesc(dupa 4 ani[:D] de pauza acasa cu copiii) la servici....e tare complicat ca job-ul meu e la Cj(acolo am stat o perioada si am si lucrat....), acum ne-am stabilit in Arad.....aici sunt tare dezamagita ca majoritatea cadrelor medicale sunt slab pregatite[:(]...nu stiu ce sa fac, unde sa ma angajez...aiurea.... Iar din toamna vrea sa fac si fac. de asist. medicale....Dar mai e pana atunci...sanatosi sa fim cu totii ca peste restul problemelor trecem noi cu ajutorul lui Dumnezeu! [pup] [url="http://www.doctorbun.ro/"]Voteaza medicii romani![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, rugaminte mare de tot: aveti careva Agenda medicala in format electronic mai recenta de 2004? Am vazut ca Agenda din 2007 este insotita de CD dar din pacate toate stocurile sunt epuizate si n-am gasit-o nici in librarie. Multumesc mult. Adela, mamica eroina a lui Tudor http://pg.photos.yahoo.com/ph/adela_petean/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, o sa am eu un drum la MS zilele astea (nu stiu cand exact). O sa ii intreb la ce telefon raspund. Adela, sigur trebuie sa o gasesti pe net. Exista, ma rog, locuri unde lumea isi imparte biblotecile de pe hard......sigur dai si peste unii care sa aiba agenda medicala, mai ales daca zici ca s-a vandut cu tot cu CD. Pufy, ce ma bucur ca ai castigat la concursul de gravidutze. Tare frumoase....poze si burtici si pitici ai trimis [:)] Nu stiu in cate saptamani era Naty cand a nascut. Nu cred ca are putere sa mai intre si pe forum zilele astea. Important este sa ne rugam pentru ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sheannamp Pufy, ce ma bucur ca ai castigat la concursul de gravidutze. Tare frumoase....poze si burtici si pitici ai trimis [:)] Nu stiu in cate saptamani era Naty cand a nascut. Nu cred ca are putere sa mai intre si pe forum zilele astea. Important este sa ne rugam pentru ea.
Multumesc mult de aprecieri![pup] Cat despre Naty o sa fie si ea si micuta Iulia in gandurile mele....si cand mai ai vesti despre ele sa ne spui si noua![pup][/b] [url="http://www.doctorbun.ro/"]Voteaza medicii romani![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...