Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (7)


Recommended Posts

Cristina, eu zic ca la generale sa nu intri, e periculos pt bb. Ginecoloaga mea care e si ea gravi in 16 sapt, nu mai intra la nici o operatie cu AG, ci doar la rahiperi. Ma uit ca ti-ai ales deja numele bebelui......bravo, noi inca nu stim cum o sa-l cheme pe Praslea. A, si a propos de Praslea: am primit de la o colega de-a mea care are deja 2 baieti( cel mic de 6 luni) o gramada de haine de baiat, astfel incat eu nu mai cumpar nimic-nimic, am spalat si calcat de 2 zile de m-am saturat, am deja totul pregatit pt spital, bagajul meu si al lui ca nu se stie ce si cum... I-am facut loc in sifonier si lui, am aruncat hainele noastre care nu le purtasem in ultimii 2-3 ani si are si bb 2 rafturi[bis]...mai fac ce mai fac si mai deschid sifonierul sa-i vad hainutele aranjate si mi-e tare drag..... Pupici. www.nico.stfp.net
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la Arad cam asa e , mai lejer. Stiu ca prietenul meu a terminat Fiziokineto la UMFT , a facut 5 ani . Cativa colegi de-ai lui(mai multi de fapt) s-au dus si la Arad sa mai faca 2 ani in plus ca sa fie si absolventi de medicina generala. Tinad cont de cum au facut acolo aia 2 ani sincera sa fiu eu nu stiu de ce s-au dus , e doar o diploma si eu nu stiu sa faca mai nimic ........... http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, sa inteleg ca ai intrat in linie dreapta[bis], sa dea Dumnezeu sa nasti ca in carti, un bebe sanatos si mancacios si voios..... [pup] In ceea ce o priveste pe Naty si frumoasa ei viteaza, Iulia Elena, aici este povestea nasterii http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116361&whichpage=1, poveste pe care nu a trebuit sa o citesc pana la capat pentru ca, din pacate, am trait-o si eu la randul meu. De-a Domnul sa fie la fel de fericit finalul ca si in cazul meu! Draga Naty, ne rugam pentru Iulia sa plece sanatoasa in bratele tale, cat mai repede, din spital, iar tie iti urez multa multa putere, ai nevoie Cristina, vezi sa fii o gravidutza atipica pentru mediciniste, te rog..... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele, Nico iti doresc o sarcina cat mai usoara pe ultima suta de metri, si sa ai parte de o nastere de "nemedicinista". Cristina felicitari pt baietel! Sa ai o sarcina minunata in continuare. Diana sa profiti la maxim de ultimele luni alaturi de puii tai. Sheanna iti multumim ca ne ti la curent cu cazul cutremurator a lui Naty si bebe Iulia Elena, sa le dea Dumnezeu multa putere de lupta, si multa multa rabdare si speranta ca totul se va rezolva cu bine, pt ca Dumnezeu face in fiecare zi nenumarate minuni. Le purtam pe fete in continuare in rugaciune [ruga]. La noi au inceput lucrurile sa intre pe un fagas normal, Briana a acceptat ca eu merg la servici, si cu mersul suntem binisor. In rest fetelor ce mai faceti? Alina cu cele 2 minunni de fete, ce mai faceti? Sheanna cum e la spital? ce-ti fac baietii? cum va mai descurcati cu mancarea? Meg ce mai faceti? Va sarutam cu drag pe toti [pup][pup][pup]. Va dorim SANATATE MAXIMA! Mona & Briana (8.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sheanna, Mona, multumesc mult de urari. Am citit cu uimire si stupoare ce a patit Naty, sper din suflet sa-i fie bine ei si fetitei, sa le dea Dumnezeu muuulta sanatate si numai bine. Este uimitoare povestea nasterii micutei Iulia Ioana, ma bucur acum ca totul s-a terminat cu bine cand incepuse asa de prapastios. Naty, daca te ajuta cu ceva, eu stiu ca tu ai idee despre ce se intampla pe termen lung cu bebeii mici, te incurajez si eu printr-un exemplu: -nasa noastra, la 29 ani primigesta, primipara, fara AHC sau APP patologice, a facut din senin la 32 sapt eclampsie cu sdr Hellp, apoplexie uteroplacentara, Ta 220/120, fara modificari de nici un fel inainte de fatidicul moment. A facut soc hemoragic, intra de urgenta in ceza, scoate baietelul de 1500g, IA=1( unu).Amandoi in coma, ea o saptamina, el 3 zile. Ea cu histerectomie totala, interventie la 2 ore dupa ceza, deci 2 anestezii generale in cateva ore, bb in reanimare 1 luna si jumate, iese din spital cu 1900g. Acum baietul are 4 ani, este bine, f bine, de la 2,5 ani stie sa tasteze si sa scrie la calc, are o inteligenta peste medie, e f slab in schimb( 15 kg la 4 ani), dar in rest, perfect. Nico si ea e bine, a fost rau la inceput, dupa ce a iesit din coma toata lumea a zis ca a luat-o razna la propriu, dar si-a revenit la scurt timp si este o pers ok astazi. De fapt, asa ne-am imprietenit, ea era o pacienta, eu asistenta si in 1,5 luni ne-am lipit una de alta, astfel ca ea mi-a facut cunostinta cu sotul meu, este nasa noastra si este ca o sora pt mine. Dumnezeu a ajutat-o mult si pe ea si pe Tudor, baietelul ei, acum vrea sa infieze o fetita si sper sa reuseasca. Draga Naty, iti urez inca o data multa sanatate si putere sa treci peste toate si daca te gandesti vreodata sa-ti schimbi jobul, fa-te scriitoare ca pe mine una m-ai impresionat cu stilul tau, si sunt sigura ca nu sunt singura care a plans citind ce ti s-a intmaplat si cum ai evocat intreaga poveste, cum ai vorbit de bine pe toata lumea chiar daca erai intr-o situatie tragica. Micutei Iulia, ii doresc sa se faca mare si sa aiba parte de tot norocul din lume, sa va bucurati de micile minuni ale vietii si sa treceti impreuna peste toate hopurile care sper sa fie cat mai putine. Multa sanatate si mult noroc, Nico. www.nico.stfp.net
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] am stat 2 luni fara net, dar iata-ma pana la urma din nou online. matei e bine, a facut un an, merge singur, zice mama, tata, caca, da, face ocazional pipi la olita (noi il punem cam de 2 ori/zi, sa ne acomodam cu ideea)..e cam micut, la 1 an a avut 8.900g si poarta hainute cu eticheta 6-9 luni, dar e vesel, sanatos si voios, asa ca ma declar o mamica fericita! am inceput din ianuarie rezidentiatul (neuro la elias), timp liber practic nu mai am, sunt f obosita, dar imi place de nu mai pot!!! a fost mai geru in prima luna, sa ma reacomodez cu mersul la serviciu, trezitul de dimineata...cand ma intorc eu numai bine matei e hranit si odihnit asa ca "trec la aparat" cu el pana seara la 9 cand adoarme..dupa care mai stau 1-2 ore exclusiv cu sotul[il], dupa care adoarme si el iar eu raman sa mai citesc ceva neuro, mult prea putin fata de cat mi-as dori. care mai sunteti acum prin elias, dati un semn, poate ne vedem!
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, salutare, ce ma bucur ca te-ai intors, mi-ai lipsit pe aici. Am vrut sa te caut la neuro de fiecare data cand am avut cursuri acolo, adica lunea, dar in afara de Magda nu stiam alt nume, asa ca n-am indraznit... Cat despre Matei ca e slabut, ce sa zic, bine ai venit in club[zid]...nu te ingrijora prea tare, daca e sanatos, lasa-l ca asa o fi felul lui. Uite la Mara mea, are 9,9 kg la 1 an si 8 luni, in curand 1 an si 9 luni si ce sa-i fac? I-am facut copro, urocultura, nu are nimic, nu maninca, cand vede mancare, fuge, nu cere decat varza acra si pufuleti( din care nu-i mai dau), in schimba mancare daca vede, zici ca vede otrava, asa se stramba si zice nu-nu-nu[xx(]........... Acum am incercat ultima metoda, Multisanastol, ca am auzit eu ca-i minune...din pacate ii dau deja de 10 zile si nimic. Asta e singura data cand apelez la multivitamine, pt ca si eu ajunsesm la capatul puterilor. Toata lumea care o vede imi zice ca-i prea micuta( 84-85 cm) si slaba.....am gasit si eu o metoda sa ma alin de una singura, ii dau prin casa niste strampi mai grosuti care-i faca niste picioare dragute si mai grase decat le are ea[alcool]....dar cand o dezbrac e jale mare....radiografie nu alta. Ei, si nu in ultimul rand LA MULTI ANI lu Matei, sa creasca mare si sanatos, ascultator si mai mancacios decat este acum. Sa va traiasca si sa va bucurati de el, sa-i dea Domnul numai bucurii si impliniri! Back pe prima pagina, eu m-am sculat de la 3 am din cauza Marei [xx(] asa ca sunt f vrednica la net azi, din pacate ma cam injunghie prin pelvis, asa ca ma duc sa ma intind. Eram curioasa ce mai faceti voi, medicinistele. O zi buna va doresc tuturor si fara griji! Nico [gravi]30 s +5 z si Mara 1 an si 8 luni www.nico.stfp.net
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Multumesc mult ca imi purtati de grija!!! La operatiile cu AG nu intru, adica nu intru sa particip, mai mainvart pe acolo sa vad ce se intampla stau cate 5-10 min dupa care ies, peste o ora iar mai intru si tot asa. Oricum si cei de aici mi-au zis ca mai bine sa ma feresc , nu ma duc in fiecare zi, ceea ce imi convine. Pot s aimi iau si liber restul perioadei, dar mi-e ca ma voi plictisi acasa!!![bang][bang] Nico, felicitari pentru sesiune!!! WOWWWW!!! Mai ai putin si nasti!!! Shenamp....si eu sper!!![:D] Meg, ma bucur ca iti place si ca ai reusit sa iti intri in ritm!!! Sa ne ti la curent!!![pup] Pufymic, multumesc mult!!![pup] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 14+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, ai grija de tine!!! Multa sanatate!!! Eu incep sa am mustarti de contiinta!!! Sper c anu i-am facut rau bebeului!!![bang][bang]De 4 sapt am reinceput serviciul si tot m-am invartit pe langa sala de operatii...[bang][bang] Simt c anu mai am liniste pana la urmatorul control!!![alcool] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 14+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nico, ti-am dat PM [biz]. mai, sa stii ca matei al meu mananca binisor, doar ca ALEARGA f mult, perioada in care a icneput sa stgneze/sa ia f putin in greutate a coincis cu perioada in care a inceput sa mearga singur, iar eu cred ca si asta e o explicatie..acum 2-3 saptamanai a mers pe afara singur, ep piciorusele lui peste 500m, ceea ce mie la nici un an (atunci) mi s-a parut multisor.. de mamacita mai stiti ceva, apropo de anestezii?[:D]
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...