Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu citeam subiectele pe la care se discuta despre medici si unde a mai postat si Sheannamp...Nu am cuvinte, fetelor! Sunt atat de amarata in sufletul meu incat imi vine sa plang de ciuda...[:(] Cum naiba am ajuns aici, atata inversunare impotriva medicilor, a tuturor, uneori acuzatii fara discernamant?! Si numai Dumnezeu stie cat iubim aceasta meserie si cu cat drag o facem. (de ex eu merg din oct de la sfarsitul rezidentiatului benevol la spital pentru ca acolo e locul meu; asta pana la 1 febr cand voi incepe in Franta). Nici nu am cuvinte sa raspund la acele subiecte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Tonia Antonia
Eu citeam subiectele pe la care se discuta despre medici si unde a mai postat si Sheannamp...Nu am cuvinte, fetelor! Sunt atat de amarata in sufletul meu incat imi vine sa plang de ciuda...[:(] Cum naiba am ajuns aici, atata inversunare impotriva medicilor, a tuturor, uneori acuzatii fara discernamant?! Si numai Dumnezeu stie cat iubim aceasta meserie si cu cat drag o facem. (de ex eu merg din oct de la sfarsitul rezidentiatului benevol la spital pentru ca acolo e locul meu; asta pana la 1 febr cand voi incepe in Franta). Nici nu am cuvinte sa raspund la acele subiecte...
Benevol si pe GRATIS ca ai uitat sa mentionezi..... pai, din cate vad asta e dorinta generala, ca sa ne facem meseria benevol, pe gratis, ba chiar si cu cateva auto-flagelari saptamanale atunci cand garzile sunt prea usoare.... Ca doar de aia ne-am facut medicii nu? Ce mai avem pretentia sa si traim pe langa? Tonia, nu pot sa ma resemnez si nici nu pot sa dau IGNORE si sa imi vad mai departe de ale mele, nu pot sa stau sa fiu, sa fim loviti asa....degeaba. Citeam astazi asta: "O data admis printre membrii profesiunii de medic, Ma angajez solemn sa-mi consacru viata in slujba umanitatii. Voi pastra profesorilor mei respectul si recunostinta care le sunt datorate, Voi exercita profesiunea cu constiinta si demnitate, Sanatatea pacientilor va fi pentru mine obligatia sacra, Voi pastra secretele incredintate de pacienti, chiar si dupa decesul acestora, Voi mentine, prin toate mijloacele, onoarea si nobila traditie a profesiunii de medic, Colegii mei vor fi fratii mei, Nu voi ingadui sa se interpuna intre datoria mea si pacient consideratii de nationalitate, rasa, religie, partid sau stare sociala, Voi pastra respectul deplin pentru viata umana de la inceputurile sale chiar sub amenintare si nu voi utiliza cunostintele mele medicale contrar legilor umanitatii." Majoritatea medicilor pe care i-am cunoscut (ca medic si pacient) respecta acest juramant. Si nu sunt putini sunt foarte multi.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu m-ati uitat de tot!!! in primul rand bun venit noilor colege!!! Meg, felicitari!!! Ai avut curaj sa dai iar rezi!!! Eu nu ma mai duc la spital de vreo saptamana!!! O sa stau acasa pana dupa sarbatori!!!Sper sa intru mai des pe aici.. O seara buna tuturor!!! [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina sper ca esti bine.....adik sper ca stai acasa din motive de concediu nu din motive de boala![pup] Puisorul si Stanescu bine ati venit la raportul de garda! Eni numai maine nu-i poimaine si minunea ta are deja o luna de viata extrauterina..... Ca intrebai acum ceva vreme: eu i-am dat la piticul meu cel mic Debridat si am trecut destul de usor peste perioada colicilor.... Nico, Naty sper ca sunteti bine si bb-ii din burtici stau la locul lor.... Si ca sa va mai descretiti fruntile...: Un copil la gradinita.... Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis: -Doamna, dar sunt puse invels... Intr-adevar, erau pe picior gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis: -Cizmulitele astea nu sunt ale mele!! In loc sa strige la el:"De ce nu mi-ai spus??", educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus: -Sunt cizmulitele flatelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi. Acum ea nu mai stia ce sa faca...Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele.Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat: - Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara! - Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pield... [pup] ****** VOTATI-NE!!! [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=21"]"te pup fratiorule"[/url]&[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=8"]"cioc-cioc"[/url] Multumim anticipat![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOW!!!!!!!!Cristina zici ca esti bine?[:D]Noroc cu semnatura ca altfel nu intelegeam ce-i cu atata concediu la tine[:D] Felicitari burticutza si sa fie intr-un ceas bun!Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos![pup] Eu inca nu m-am intors la lucru....mai am concediu pana in septembrie...si oricum nu ma voi intoarce la vechiul loc de munca fiindca e in Cluj...iar noi stam in Arad acum...complicat...[;)] Ce-mi place ca avem tot mai multe burtici la raportul de garda[:)] [pup] ****** VOTATI-NE!!! [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=21"]"te pup fratiorule"[/url]&[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=8"]"cioc-cioc"[/url] Multumim anticipat![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo , am obosit pe topicurile alea[biz] Pe mine ma deranjeaza 2 lucruri: -generalizarile astea aiurea-n tramvai. Ma deranjeaza ca stiu atatia doctori extraordinar de buni pt. care simt un respect deosebit, in fata carora ar trebui sa-si scoata toata lumea palaria , dar care sunt bagati in aceeasi oala cu cei care gresesc sau pur si simplu au un comportament execrabil. -toooate jignirile astea cu care m-am obisnuit pana acum . Daca nu exista argument , precis sunt urata , proasta , nu invat , pacientii ma scuipa , daca nu ma scuipa ei se aduna cativa de pe forum sa o faca , nu am compasiune , ma doare undeva de pacienti si cate si mai cate. Adica , aveam ate pretentii tinand cont de situatia celor care uita ce inseamna bun simt i discutie in contradictoriu , civilizata. In alta ordine de idei...este cineva din Timisoara pe aici?[:D] Ca as avea cateva intrebari.... http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...